Počítače, PC sestavy, servery

All-in-one PC

Krátký a výstižný název této kategorie lze přeložit slovy ,,vše v jednom“. Pod zmíněným výrazem si lze představit spojení počítače a monitoru do jednoho funkčního celku. Výsledkem tohoto sloučení je sestava All-in-one PC, kterou tvoří monitor příslušných rozměrů, za jehož zobrazovací plochou je instalována samotná výpočetní jednotka.

All-in-one PC

Součástí tohoto zařízení povětšinou bývá kromě monitoru spojeného s počítačem klávesnice, myš a napájení. Žádné kabely a jiné periférie není třeba instalovat. Volba tohoto řešení sebou nese především nesporné výhody z hlediska využitelnosti omezeného prostoru na pracovním stole, absenci překážejících kabelů a velice zajímavé rozměry. Tento minimalistický způsob samozřejmě není ochuzen o patřičné konektory, informační signalizační diody nebo další plnohodnotné prky stolního počítače. Setkat se můžete i s dotykově ovládaným displejem. Určitou slabinou produktů All-in-one PC může být v některých případech jejich menší výkon, který je primárně předurčen pro méně náročné kancelářské aplikace. Vyrábějí se ovšem i All-in-one PC obsahující nejnovější výkonné procesory.

PC sestavy

Pc sestavy jsou spojením klasického stolního počítače s monitorem, klávesnicí a myší. Naprosto všechny doplňky, které jsou potřebné pro bezproblémový běh počítače. Kompletní sestavy lze v tomto případě řadit dle způsobu užití a požadovaných nároků. Rozdílné jsou nejen parametry výkonu, ale také velikosti displeje. V bohatém výběru PC sestav jsou zařízení, která plně dostačují pro běžné kancelářské práce, ale také splňují konfigurační požadavky moderních herních či multimediálních počítačových sestav. Vybírat lze nejen podle vnitřních parametrů daného zařízení, ale také za pomoci vnějších rozměrů a samotného designu počítače.

Počítače (stolní)

Počítač

Jedná se o samostatné počítače, které jsou prodávány bez příslušného monitoru a jakéhokoliv vybavení. V nabídce se objevují pouze značkové počítače, které jsou nakonfigurovány samotným výrobcem a jsou odladěny pro bezproblémový a výkonný provoz. Vzhledem k tomu, že se jedná o stolní varianty, lze očekávat rozměrové uspořádání převážně v podobě Small Form Factor, Mini-Tower, Midi-Tower a Desktop. Výkon jednotlivých zařízení je závislý na použitých komponentách.

Stolní počítače jsou rozděleny podle typu procesu, kde samozřejmě figurují výrobci Intel a AMD. S ohledem na výkon daného procesu je možné volit počítače s odlišnými kapacitami operačních pamětí, grafickými kartami a dalším vybavením. Své místo při určování finální ceny má bezpochyby i volba operačního systému.

Servery

Server

Zařízení, která jsou svým zevnějškem někdy podobná stolním počítačům. Tato podoba je však pouze vzhledového charakteru. Vnitřní vybavení těchto počítačů podléhá mnohem větším nárokům, než jaké jsou kladeny na běžné počítače. Tato zařízení jsou stavěna tak, aby vydržela nepřetržitý provoz bez chyb a poruch. Vážou se na ně zásadně důležité aplikace, softwary nebo programy firem a jiných institucí.

I z tohoto důvodu je tato kategorie vybavena pouze speciální počítačovou technikou, kterou lze aplikovat především do serverů. Ať už se jedná o kompletní a hotová řešení nebo o jednotlivé komponenty s originálními konektory a parametry. Vybírat můžete ze serverů, které pohání jeden až čtyři procesory. Dle svých potřeb a požadavků lze volit řešení šitá přímo na míru.

Workstation

Pracovní stranice Workstation nekladou veliký důraz na svůj vzhled, jako většina domácích počítačů. Jejich předností je především ideální volba počítačových komponent, které společně dosahují velice výkonných hodnot. Zařízení, která jsou primárně určena pro zpracování náročných multimediálních obsahů, kreslení rozsáhlých výkresů a podobných činností. Počítače, které disponují rychlými procesory, velkým množstvím operační paměti a samozřejmě i silným grafickým akcelerátorem. Spojením všech těchto špičkových komponent dochází k vyladění úctyhodného výkonu. Produkty, které osloví především náročnější uživatele.

Hledaný výraz(y)

Cena od
do
Výrobce

Pouze skladem
Hledat všude
Nacházíte se v oddílu katalogu:
Počítače, PC sestavy, servery
Finalista SHOP ROKU 2015