Pojďme se trochu podrobněji podívat na vzhledové a technické rozdíly dvou poměrně oblíbených 14,1" notebooků značky Hewlett Packard.

Přehled modelů HP 6930p aktuálně v prodeji

V dnešní recenzi se nezaměříme na vyloženě podrobný rozbor výše uvedených modelů, rádi bychom vás však seznámili s viditelnými a v mnohých případech i znatelnými rozdíly, mezi modely HP 6930p a HP 6910p.

HP EliteBook 6930p

Již z označení je patrné, že novějším nástupcem je právě typ HP 6930p. Už první pohled na zavřený notebook do určité míry napovídá, který z obou notebooků je staršího data výroby. Tento rozdíl je o to markantnější, pakliže se podíváte do útrob obou dvou zařízení a otevřete horní kryt, respektive displej.

Model HP EliteBook 6930p se již pyšní bytelným a vzhledově luxusnějším kovovým šasi, které koresponduje i s kreativnějším vzhledem klávesnice. Tento design je ostatně mnohým novodobým modelům vlastní i v současné době. U klávesového uspořádání či výrazné záměny kláves, nenajdete pravděpodobně žádného rozdílu.

I rozvržení jednotlivých portů po všech stranách notebooků je vesměs totožné, jen s tou odlišností, která byla zmíněna i výše. Model HP Compaq 6910p je jednoduše designově zastaralejší a je to postřehnutelné i v této oblasti.

Výkon HP Elitebook 6930p jde jednoznačně kupředu

HP EliteBook 6910p

Pokrok můžeme očekávat především z hlediska výkonu. Stejně, jako u notebooku HP Compaq 6910p je u HP 6930p použit procesor Intel Core 2 Duo, jen s tím rozdílem, že jde o novější modelovou řadu, která pracuje již na sběrnici FSB 1066 MHz, oproti původním 800MHz. Může za to čipová sada Intel PM45, případně Intel GM45.

Pakliže jsme zmínili rychlost tohoto zařízení, je zcela logické, že výkon pocítíte také v případě operační paměti, kde je nárůst z 667MHz na 800Mhz, v obou variantách DDR2. Novější nástupce je často vybaven vyšším množstvím paměti a stejně tomu je tak i co se týče maximální možné kapacity, která je 8GB.

Opomenout bychom neměli ani na grafický výkon, který hraje taktéž podstatnou roli. U notebooku HP 6910p jste se mohli nejčastěji setkat s výbavou v podání ATI Mobility RadeonTM X2300 nebo Intel GMA X3100, která dosahovala maximální kapacity 256MB, potažmo 384MB. U modelu HP 6930p je již pokrok kupředu znatelný a odráží se i v této části technické výbavy. Notebooky jsou osazeny buď integrovanou grafikou Intel GMA 4500MHD nebo ATI Mobility Radeon HD 3450, dosahující kapacity 256MB.

Rozdílnost, která je někdy příliš podobná

Výše zmíněné údaje patří pravděpodobně mezi největší a nejzásadnější rozdíly obou notebooků. Co se týče následujících parametrů, jež by vás mohly zajímat, jde o podobné specifikace, které se liší pouze v detailech.

Mezi ně se řadí velikosti HP 6930p a HP 6910p. Stejně tak tomu bude i u váhy, která se pohybuje kolem 2kg až 2,3kg, v závislosti na velikosti použité baterie. Do obou notebooků se totiž vyráběla jak čtyř-článková, tak šesti-článková baterie. Co se týče Bluetooth, Wifi, USB a podobných portů, nepřijdete v žádném případě zkrátka.

Modernější a novější nástupce HP EliteBook 6930p má jednoznačně navrch, ať už jde o pokročilejší vzhled nebo technickou výbavu. U obou variant však nešlápnete vedle.

Přehled modelů HP 6930p aktuálně v prodeji