Paměti do počítačů

Operační paměť je nedílnou součástí stolního počítače. Slouží k ukládání dočasných souborů při používání jednotlivých aplikací. Její kapacita tedy souvisí s rychlostí a plynulostí užívání výpočetní techniky. Operační paměti jsou označovány zkratkou RAM a jejich volba závisí na několika technických parametrech.

Důležitá je kompatibilita s konkrétním stolním počítačem. Operační paměti musí vždy korespondovat s typem slotu na základní desce. Z pohledu provedení lze rozlišovat několik typů operačních pamětí.

  • DDR – Staré paměti s frekvenčním rozsahem 200 až 400 MHz.
  • DDR2 – Méně používaný typ pamětí pracující na frekvencích 400 až 1 066 MHz.
  • DDR3 – Stále běžný standard s frekvenčním rozsahem 800 až 2 133 MHz.
  • DDR4 – Rychlé operační paměti s frekvencí 2 133 až 4 266 MHz.

Technické parametry operačních pamětí

Kromě frekvence, která představuje počet operací realizovaných za vteřinu hraje zásadní roli také kapacita operační paměti. Za naprosté minimum je v dnešní době považována kapacita 4 GB. Pro běžné kancelářské činnosti si vystačíte s kapacitou 8 GB. Náročnější grafické programy a hry si žádají kapacitu 16 GB. Pro profesionální zpracování multimediálního obsahu a podobné věci je zapotřebí volit kapacitu 32 GB a více.

Při nákupu operační paměti do počítače je nezbytné zkontrolovat nejenom kompatibilitu. Důležité je znát také maximální podporovou kapacitu a frekvenci. Základní desky jsou obvykle osazeny dvěma, čtyřmi, popřípadě více paměťovými sloty. Pokud budete měnit operační paměť ve stolním počítači, nezapomeňte při její instalaci na speciální zámek, kterým se paměť zajistí.

{{::filter.name}}
{{filter.opened | iif : '▲' : '▼'}}
  • ({{option.countPlus}}{{option.occurencies}})
Více

Řazení:
Výchozí
Cena:
s DPH
Měna:
EUR

Stránka: 1/1
1
Stránka: 1/1
1