Kancelářská výpočetní technika s moderním vzhledem a optimálním výkonem. Stále častější potřeba mnohých uživatelů. Tu v plném rozsahu splňuje Dell Optiplex 9010, jež zakoupíte hned ve čtyřech velikostních variantách.

Přehled počítačů DELL Optiplex 9010 aktuálně v prodeji.

Dell Optiplex 9010, to je standardní výbava běžné kanceláře, popřípadě ideální pracovní nástroj do domácnosti. Počítač, od něhož můžete očekávat výpočetní výkon, který je naprosto dostatečný pro běh mnoha aplikací. S vnitřní výbavou se samozřejmě pojí i velice precizní technické zpracování, což je u společnosti Dell naprosto běžné.

Elegán každým kouskem

Dell Optiplex 9010

Počítač Dell Optiplex 9010 je vyráběn ve čtyřech verzích. Od nejmenšího Ultra Small Form Factor (USFF), přes Small Form Factor (SFF) a Desktop (DT), až po největší MiniTower (MT). Ať už si však vyberete jakoukoliv variantu, vždy oceníte osobitý a moderní vzhled.

Kombinace kovových a plastových částí je dosti precizní, stejně, jako spojení černé a šedé. Došeda je laděna především mřížka. V přední části je umístěna optická mechanika a další ovládací prvky, včetně několika portů USB a audio. Jejich počet se vždy liší v závislosti na zvoleném velikostním provedení a také optická mechanika nemusí být přítomna, pokud ji původní zákazník nezvolil v konfiguraci.

Nejmenší řešení USFF má velikost 237x65x24 mm a to největší MiniTower 470x360x175 mm. Z pohledu hmotnosti je to stupnice od 3,3 Kg do 9,4 Kg.

Nenápadný Ultra Small Form Factor

K oblíbenému velikostnímu řešení Dell Optiplex 9010 patří Ultra Small Form Factor, který nebude na vašem pracovním stole zabírat téměř žádné místo, stejně tak, vedle něj.

Vsadíte-li na tuto nejpopulárnější verzi, získáte pouze základní pracovní výbavu, jež je ale pro mnoho lidí naprosto dostačující. Jeden interní slot 2,5“, jeden externí 3,5“ slimline a jeden miniPCIe konektor.

K tomu se samozřejmě pojí také dostatek prvků pro připojení dalších zařízení. Jsou to čtyři porty USB 3.0, dva porty USB 2.0, audio, dva Display Porty, VGA a RS232.

Výkon, tak akorát pro práci

Dell Optiplex 9010 s monitorem

Všechny varianty Dell Optiplex 9010 jsou postaveny na čipové sadě Intel Q77 Express Chipset. Z výroby byly použity jak procesory Intel Core i3, tak ty nejrychlejší Intel Core i7. Nutno však podotknout, že velice oblíbenými a často využívanými se staly Intel Core i5.

Počítač tohoto typu je primárně určen pro kancelářskou práci, proto nejsou vyžadovány tak vysoké nároky na grafiku. Tomu také odpovídají integrované grafické karty. Je to Intel HD Graphics 2500 nebo Intel HD Graphics 4000.

Nejmenší verze Ultra Small Form Factor, disponuje dvěma sloty pro operační paměť, které mohou dosahovat kapacity až 16 GB. Jde o sběrnici s podporou DDR3 a frekvencí 1 600 MHz. Větší modely mají všeho dvojnásob, jak slotů, tak maximální velikosti.

Za zmínku stojí také podpora disků, respektive předkládaného prostoru pro ukládání nejrůznějších dat. V případě disku 3,5“ lze docílit velikosti až 1 TB, u 2,5“ disku je to 500 GB. U obou se jedná o disky s rychlostí 7 200 ot./min.

Vsaďte na kompaktnost a osobitý design

Ať už se vaší výslednou volbou stane jakýkoliv Dell Optiplex 9010, vždy budete mít záruku precizního zpracování, k němuž se váží dlouhodobě prověřené a špičkové komponenty. Dell je navíc spojen také s řadou bezpečnostních prvků, které oceníte v libovolném firemním sektoru.

Přehled počítačů DELL Optiplex 9010 aktuálně v prodeji.