Sháníte stolní počítač, který bude vypadat dobře a nezabere moc místa na pracovním stole? Zároveň vyžadujete výkon zajišťující bezproblémové zpracování kancelářských úloh? Pak by vás mohl oslovit počítač Dell Optiplex 9030 AIO.

Přehled modelů Dell Optiplex 9030 AiO aktuálně v prodeji.

Dell Optiplex 9030 AIO není zcela tradičním stolním počítačem. Svou roli zde sehrává především zkratka AIO, za níž se ukrývá celý název All-in-one čili vše v jednom. Představit si můžete monitor o velikosti 23“, jehož nedílnou součástí je také počítač zakomponovaný do zadní části. Spojení, které na pracovním stole ocení bezpochyby každý.

Moderní vzhled a štíhlé linie

Dell Optiplex 9030 AIO

Každý si asi nyní představuje, jak velký je stolní počítač a snaží se jej v hlavě připevnit ke klasickému monitoru. Takový výsledek asi nepůsobí nijak krásně. Stolní počítač Dell Optiplex 9030 AIO vás však přesvědčí o tom, že to jde. A velice elegantně.

Dominantou takového modelu je pochopitelně nepřehlédnutelný displej o velikosti 23“. Jeho spodní část zdobí praktický reproduktor a na horním rámečku je situována webová kamera. Výbava, jako u přenosného notebooku. Velikost celého řešení je pouhých 56,75 x 38,07 x 6 cm. Ano, právě do takové tloušťky zadní části monitoru byl uschován počítač, respektive to nejdůležitější z něj, co potřebujete pro každodenní práci.

Design počítače Dell Optiplex 9030 AIO lze ve všech případech označit za velice zdařilý. Přispívají k tomu ve své podstatě i ty nejmenší detaily, jakými je například barevné provedení. Celý monitor s počítačem v zadní části mají černou barvu plastu. Vše je umístěno na stříbrné noze a dostatečně rozměrném podstavci. Právě tato barevná kombinace působí elegantním a reprezentativním dojmem. Příjemný je také fakt, že monitor je výškově stavitelný.

Jen pro doplnění ještě uvedeme, že hloubka stojanu je 20,5 cm.

Matný displej s dobrými parametry

Dell Optiplex 9030 AIO bok

Pojďme se řešení Dell Optiplex 9030 AIO věnovat pěkně popořadě, tak jak jej před sebou vidíte. Je to displej o velikosti 23“, který vám poskytne dostatečně velkou a dobře čitelnou pracovní plochu. Matný povrch přispívá k lepšímu zobrazení, a to i když vám bude na monitor svítit jasnější světlo z venku.

Rozlišení displeje je Full HD, tedy 1 920 x 1 080 pixel, což je pro běžné používání naprosto vyhovující. V tomto směru nelze Dell Optiplex 9030 AIO pravděpodobně nic vytknout.

S přihlédnutím k tomu, že počítač budete nejčastěji využívat hlavně v kanceláři, bude vám k dispozici integrovaná grafická karta Intel HD Graphics 4600. Pokud byste byli přece jenom náročnější, máte možnost vsadit na lepší grafickou kartu AMD Radeon™ R7 A265 s kapacitou 2 GB.

Kam se schovaly konektory?

Každý, kdo si pořizuje výpočetní techniku pochopitelně očekává snadnou dostupnost konektorů pro připojení nejrůznějších periferií. Jestliže si říkáte, že v případě Dell Optiplex 9030 AIO to bude asi trochu obtížné, jste na omylu. Není tomu tak.

Stačí se zahledět na levou stranu monitoru a hned vám bude k dispozici první nabídka portů. Jsou to především dva porty USB 3.0 a čtečka paměťových karet 3v1. To k rychlému připojení nejdůležitějších věcí rozhodně stačí. Napravo je umístěna Slimline DVD mechanika. Vše ostatní, co trvale používáte, jako je například myš, klávesnice, tiskárna a podobně, najdete v zadní části Dell Optiplex 9030 AIO.

Tam na vás čeká dle našeho názoru poměrně pestrá nabídka. Tvoří ji čtyři porty USB 3.0, dva porty USB 2.0, LAN (podporována je také Wifi 802.11 n/ac), HDMI-in, HDMI-out a nepostradatelný DisplayPort. V rámci celkové konektorové výbavy samozřejmě nechybí ani line-out a univerzální audio konektor. Když se nad tím tak zamyslíte, ani byste neřekli, že jde o řešení All-in-one, ale o klasický stolní počítač.

Výkonný procesor čtvrté generace

Dell Optiplex 9030 AIO zezadu

A co se skrývá v tak malém těle Dell Optiplex 9030 AIO, které je situováno za monitorem? Možná se budete divit, ale je to slušná porce výkonu. Ten si poradí s libovolnou kancelářskou prací, potažmo běžnými výpočetními procesy realizovanými v domácím prostředí.

Tento stolní počítač má čipovou sadu Intel® 8 Series/LynxPoint Q87 Chipset a je osazen jedním ze tří používaných procesů čtvrté generace. Od Intel Core i3 Dual Core, před Intel Core i5 až po nejvýkonnější verzi Intel Core i7.

Ve výčtu komponent ovlivňujících výkon tohoto stolního počítače bychom mohli samozřejmě pokračovat. K dispozici jsou vám dva sloty SODIMM podporující moduly DDR3 s frekvencí až 1 600 MHz. Docílit můžete maximální kapacity operační paměti 16 GB. V případě pevného disku počítejte s podporou do velikosti až 2 TB.

Důraz kladený na bezpečnost

Jak už to bývá u produktů společnosti Dell zvykem, spolehnout se můžete také na bezpečnostní prvky nabývající mnoha podob. Je to například Trusted Platform Module5 (TPM) 1.2, Dell Data Protection|Encryption a Intel® Ant-Theft Technology.

Cenově dostupný univerzál

Dell Optiplex 9030 AIO lze s naprostou jistotou označit za univerzální stolní počítač, který nezklame jak svým vzhledem, tak především vynikajícími rozměry. Nápad zakomponovat počítač a monitor do jednoho celku byl určitě správný a má spoustu příznivců v komerčním i soukromém sektoru. Elegance ve spojení s optimálním výkonem je doslova výzvou.

Dell Optiplex 9030 AIO
Dell Optiplex 9030 AIO bok

Přehled modelů Dell Optiplex 9030 AiO aktuálně v prodeji.