Stolní počítač, který neurazí, a to jak svým výkonem, tak originálním designem. Moderně pojatý model stávající se ideálním pomocníkem při zpracování běžných výpočetních operací jak v domácnosti, tak v kanceláři.

Přehled modelů Fujitsu Celsius P710 aktuálně v prodeji.

Fujitsu Esprimo P710 je na první pohled tradičním stolním počítačem v provedení Micro Tower. Jeho možnosti jsou však široké, a to v závislosti na tom, jakou procesorovou verzi si vyberete. Tento počítač lze označit za všestranný, protože každému nenáročnému uživateli dokáže nabídnout něco.

Fujitsu Esprimo P710 má styl

Stolní počítač od společnosti Fujitsu není až tak běžnou záležitostí v kancelářích či domácnostech. Přitom zpracování a vzhledové provedení Fujitsu Esprimo P710 je na vysoké úrovni. Proto je nejvyšší čas, změnit pohled na tuto značku.

Když se zahledíte na design tohoto modelu, v první okamžik vás určitě napadne jednoduchost, sladěnost, elegance. Tohle všechno jsou přirovnání, jimž stolní počítač jistě dostojí. Žádné výstřednosti zaujímají na pohled, ale tradiční linie v novodobém pojetí.

Černé šasi zhotovené z kovu a plastu najde své pevné místo v jakékoliv domácnosti nebo kanceláři a věřte, že za vzhled Fujitsu Esprimo P710 se není třeba stydět. Dominantou přední části je žebrovaná spodní polovina, která směrem vzhůru plynule přechází přes konektory do oblasti, kde jsou uložené mechaniky. To vše zakončeno červeným lemem zvýrazňujícím obrys stolního počítače.

Rozměry 419 x 395 x 175 mm jen dokazují, že Fujitsu Esprimo P710 je skutečně Micro Towerem, jak vyšitým. Přispívá k tomu i celková hmotnost 11 kg.

Podrobnější popis přední části

Abyste o tomto modelu zjistili co možná nejvíce hodnotných informací, popíšeme vám jej opravdu dopodrobna. Uvědomuje si to asi každý spokojený uživatel stolního počítače. Přední část je z pohledu snadné obsluhy pravděpodobně tou nejzásadnější. Právě tam máte na dosah ty nejpoužívanější konektory a mechaniky.

V případě Fujitsu Esprimo P710 lze s naprostou jistotou prozradit, že vám v tomto ohledu nebude nic chybět. V horní části se nachází dvě šachty pro 5,25“ velké mechaniky a stejný počet je v 3,5“ provedení.

Kromě zapínacího tlačítka stolního počítače oceníte čtyři porty USB, které jsou rozděleny následovně – dva porty USB 2.0 a dva porty USB 3.0. Připojit tak můžete dostatek externích zařízení naráz. Od flashdisku, přes externí pevný disk, až po fotoaparát, mobilní telefon a další. Nechybí pochopitelně ani konektor pro sluchátka a mikrofon.

Bohatá výbava v zadní části počítače

Odpředu je samozřejmě vhodné přesunout se dozadu Fujitsu Esprimo P710. Tam na vás bude naopak čekat konektorová výbava pro trvalé připojení externích zařízení. Takových, jež nemáte potřebu pravidelně odpojovat. Už jen z toho důvodu, že zadní prostor stolního počítače je vzhledem k umístění trochu hůře dostupný.

Ani v tomto směru Fujitsu Esprimo P710 vůbec neztrácí. Domoci se můžete až šesti portů USB 2.0 a dvou rychlejších portů USB 3.0. K tomu si připočtěte VGA, DisplayPort, DVI, dva konektory pro klávesnici a myš PS2, sériový port, LAN, ale také všechny tři audio konektory. Zkrátka plnohodnotná výbava pro cokoliv. Chybět vám mimochodem nebude ani několik volných pozic pro další grafické karty a jiné moduly podobného ražení. Rozšiřitelnost tohoto stolního počítače je značná, o čemž vás mimochodem přesvědčí jeho vnitřní útroby.

Interní USB a sloty PCI

I po otevření Fujitsu Esprimo P710, které je velice snadné a lze realizovat za pomoci jediného ovládacího prvku na boku šasi, najdete vše, co potřebujete. Vhod vám přijdou například dva interní USB porty nacházející se v útrobách počítače.

Zmínka padla také o volných slotech, které přináší celkem slušnou výbavu. Po jednom slotu objevíte ve stolním počítači PCI-Express 3.0 x16, PCI-Express 2.0 x4, PCI-Express x1 a PCI (32-bit / 33 MHz). Je pravděpodobné, že s tím si určitě vystačíte. Kromě toho získáte i dostatek prostoru například pro pevné disky. Volné pozice jsou pro dva 3,5“ a jeden 2,5“.

Uspořádání vnitřních komponent je navrženo přehledně a velký důraz je kladen na přístupnost. Pohodlně se dostanete nejenom do počítače, ale bez jakéhokoliv nástroje budete moci měnit i prvky v něm samotném.

Výkon Fujitsu Esprimo P710

Nyní vyvstává ta nejzásadnější otázka. Jaký výkon skrývá tento populární model? Zjednodušeně řečeno lze tvrdit, že na své si přijde opravdu každý. Ať už to bude ten, kdo dává přednost poměru mezi nižší cennou a dostatečným výkonem, tak ten, kdo chce využít maximální potenciál tohoto počítače. Vybírat si proto můžete konfigurace s následujícími procesory, seřazenými od těch nejméně výkonných, až po nejvýkonnější. Jsou to Intel Celeron, Intel Pentium G640, Intel Pentium G860, Intel Core i3-2170, Intel Core i5-3470, Intel Core i5-3570 a Intel Core i7-3770.

Jestliže chcete zpracovávat nejenom běžné kancelářské úlohy, ale i multimediální obsah, bude významnou roli hrát i grafický výkon. Ten může taktéž nabývat hned několika podob. Je to třeba oblíbená grafická karta AMD Radeon RX560 se 4 GB, NVIDIA® GeForce® 605 DisplayPort s 1 GB, ATI Radeon® HD7350 s 1 GB nebo NVIDIA® Quadro® NVS 300 s 512 MB. Je pouze na vás, čemu dáte přednost.

Výkon Fujitsu Esprimo P710 pochopitelně ovlivňuje také množství operační paměti. Vsadit můžete na moduly DDR s frekvencí až 1 600 MHz, a to od 2 GB, přes 4 GB až po 8 GB. V případě pevných disků vedou SSD verze do 256 GB, ale i klasické HDD SATA III do 1 TB.

Fujitsu Esprimo P710 má stále co nabídnout

I když je tento model už nějaký ten čas na trhu, stále je velice slibnou alternativou novodobých stolních počítačů a může splnit požadavky mnohých zájemců. A to jak předkládaným výkonem, tak svým zajímavým a reprezentativním vzhledem.


Fujitsu Celsius MP710

Přehled modelů Fujitsu Celsius P710 aktuálně v prodeji.