Hledáte patnáctipalcového pomocníka na každodenní práci, mezi jehož silné stránky bude patřit výkon, originální vzhled, pevná konstrukce a vynikající klávesnice? Pak sáhněte po ověřeném modelu Lenovo ThinkPad T530.

Přehled modelů Lenovo T530 aktuálně v prodeji.

Lenovo ThinkPad T530 zezadu

Business notebooky značky Lenovo mají svoji dlouhodobou historii týkající se především kvalitně zpracovaného šasi, kde nenaleznete nic zbytečného navíc. To platí také v případě modelu Lenovo ThinkPad T530, který je vyráběn ve velikostní variantě 15,6“.

Základem je pevné tělo zahalené do černé barvy, jež působí manažerským dojmem. Plast v kombinaci s uhlíkovými vlákny dokáže udělat své, což poznáte například při otevírání displeje uchyceného na kovových pantech. Žádné výraznější průhyby ani povrzávající části.

Z hlediska vnějšího zpracování jde spíše o běžný, avšak prověřený standard. Na černé ploše se vyjímá logo výrobce a tohoto modelu. Oproti předchozí generaci Lenovo ThinkPad T520 došlo ke zmenšení rozměrů i hmotnosti.

Odolná klávesnice překvapí i ty nejnáročnější

Rozhodnete-li se nahlédnout do útrob notebooku Lenovo ThinkPad T530, v první řadě se zaměřte na klávesnici. Ta sklízí v mnoha recenzích velice kladné ohlasy a má proč. Dokonalá citlivost, praktické rozvržení jednotlivých kláves, ideální zpětná vazba, zdvih tak akorát a k tomu ještě podsvícení. To je kombinace kladů, díky nimž vám půjde práce pěkně od ruky.

Spolehnout se samozřejmě můžete ještě na další funkční a ovládací prvky, jakými jsou TrackPoint a TouchPad. Ten je pohodlný a citlivý. Ideální pro ovládání dvěma prsty najednou. Na pravé straně je umístěna čtečka otisku prstů.

Obrazový a zvukový projev Lenovo ThinkPad T530

Lenovo ThinkPad T530 klávesnice

Tento model je vybaven úhlopříčkou 15,6“, která prezentuje rozlišení 1600x900 px. V tomto směru nehledejte nic nadstandardního. Běžné zobrazení barev a možná trochu nižší jas. Příjemné jsou však pozorovací úhly, jež v mnohém předčí notebooky podobných modelových řad. Ve vrchní části displeje se vyjímá webová kamera.

Lenovo ThinkPad T530 vás překvapí i líbezným zvukem, který se line z obou reproduktorů umístěných po bocích klávesnice. Kvalita je dostačující, včetně hlubších basů.

Co můžete připojit k notebooku?

Vzhledem k tomu, že jde primárně o pracovní nástroj, je třeba kromě uživatelského rozhraní v podobě klávesnice a displeje počítat také s množstvím portů pro připojení nejrůznějších zařízení. Lenovo ThinkPad T530 disponuje dvěma porty USB 3.0, jedním portem USB 2.0, mini DisplayPortem, VGA, slotem SmartCard, čtečkou paměťových karet, LAN a ExpressCard.

Na bocích notebooku naleznete i přepínač bezdrátových sítí a DVD mechaniku.

Výkon Lenovo ThinkPad T530

Lenovo ThinkPad T530

Nyní se pojďme podívat tam, kam oko člověka jen tak nedohlédne. Je to pod šasi notebooku, kde se ukrývá procesor a další hardwarové komponenty. O samotný výkon se nejčastěji stará procesor Intel Core i5 a Intel Core i7 o příslušné frekvenci. Aplikovány jsou DDR3 operační paměti pracující na frekvenci 1 600 MHz, přičemž maximální možné osazení slotů je na hranici 32 GB.

V případě grafické výbavy lze hovořit hned o několika variantách. Naprostým základem je integrovaná grafická karta Intel HD Graphics 4000. Pakliže zatoužíte po vyšším výkonu, můžete sáhnout po modelové řadě s výbavou NVIDIA NVS 5400M, NVIDIA Quadro K1000 a NVIDIA Quadro K2000, přičemž ty nejvyšší řady mají kapacitu až 2GB.

S touto výbavou vás Lenovo ThinkPad T530 nenechá na holičkách při žádné pracovní činnosti, ať už půjde o běžnou kancelářskou nebo náročnější multimediální práci.

Sázka na jistotu

Model Lenovo ThinkPad T530 je nástupcem svého předchůdce T520, jemuž v žádném případě neudělal ostudu. Ba naopak. Přinesl spojení bytelné konstrukce, přijatelné váhy a vyššího výkonu s uživatelsky přívětivým prostředím. A pokud k tomu připočtete ještě novou devíti článkovou baterii, dostanete se i na poměrně slušnou životnost.


Přehled modelů Lenovo T530 aktuálně v prodeji.