Lenovo ThinkPad T550 patří do kategorie obchodních notebooků. Nabízí dobré zpracování ověřené řady značky Lenovo a přináší dostatečný výkon pro náročnější práci.

Přehled modelů Lenovo ThinkPad T550 aktuálně v prodeji.

Řada ThinkPad je primárně určena pro business segment, což dokazují technické parametry jednotlivých modelů. Ve výčtu notebooků se svým výkonem a vzhledem vyjímá právě Lenovo ThinkPad T550, které vám přiblížíme od A až do Z.

Typické designové prvky

Lenovo ThinkPad T550

Lenovo ThinkPad T550 z hlediska vzhledu dokonale zapadá do stejnojmenné řady. Šasi je tvořeno z lehkého, avšak nerozbitného plastu, jehož nedílnou součástí je skelné vlákno. Černé provedení působí elegantním dojmem. Protiskluzová zadní strana displeje je trochu citlivější na otisky prstů, na druhou stranu měkčený povrch je příjemný na omak. Čištění je ale velice rychlé a jednoduché.

Základna notebooku Lenovo ThinkPad T550 je pevná a drobné záchvěvy či deformace můžete pociťovat pouze při otevírání displeje. Jde však o běžnou věc. Vždyť tento notebook prošel řadou vojenských testů, takže to musí být někde znát. Jeho velikost je 380 x 252 x 22,4 mm, což odpovídá patnáctipalcovému provedení. Hmotnost se pohybuje kolem 2,26 kg, ale hodně záleží na tom, jakou baterii zvolíte.

Pokud patříte k příznivcům tradičního designu Lenovo, model Lenovo ThinkPad T550 naplní tato očekávání na sto procent, a ještě přidá patřičnou odolnost.

Výkonný notebook pro práci

Pojďme se hned po představení vzhledu vrhnout na to, co je pýchou a doménou modelu určeného pro business třídu. Je to pochopitelně výkon, kterého ho má Lenovo ThinkPad T550 více než dost.

Základem všeho je procesor Intel Core i5-5200U nebo Intel Core i5-5300U. Pokud vyžadujete ještě větší výkon, pak se vyplatí sáhnout po verzi Intel Core i7-5600U. Notebook disponuje dvěma paměťovými sloty. Maximální kapacita operační paměti je 16 GB. Lenovo ThinkPad T550 nejčastěji disponuje integrovanou grafickou kartou Intel HD Graphics 5500.

Z pohledu výkonu notebook rozhodně nikoho nezklame, a to se týká také diskové kapacity. Z výroby můžete zvolit buď verzi s klasickým diskem až 512 GB nebo vsadíte na rychlejší provedení ve variantě SSD od 128 GB do 512 GB.

Každodenní použitelnost

Lenovo ThinkPad T550 klávesnice

Lenovo ThinkPad T550 je notebookem určeným pro firemní prostředí, což se promítá nejenom do výkonu, ale také ostatních věcí. Mezi ně rozhodně patří konektorová výbavy. Každý profesionál potřebuje k výpočetní technice tohoto typu připojovat řadu nejrůznějších periferií a externích zařízení. Z tohoto pohledu nabízí Lenovo ThinkPad T550 celkem slušnou výbavu. Ta se týká primárně bočních stran notebooku.

Vlevo se kromě napájecího konektoru nachází kombinovaný audio konektor, jeden port USB 3.0, VGA, čtečka SD karet, RJ45 a SmartCard. Na opačné straně máte k dispozici další dva rychlejší porty USB 3.0, mini DisplayPort a zámek Kensington. Umístěn je tu také větrací otvor.

Pokud byste chtěli využít bezdrátových technologií, tento model pokrývá naprosto vše. Od Wi-Fi, přes Bluetooth až po vysokorychlostní LTE.

Bezpečnost není podceňována

Označení „profesionál na firemní úrovni“ vypovídá nejenom o výkonu a kvalitním zpracování, ale také o patřičné bezpečnosti. V rámci rozsáhlé konfigurace zabezpečení se lze spolehnout například na modul Trusted Platform Module označovaný zkratkou TPM ve standardu TCG 1.2. K dispozici je tedy šifrování pevného SSD disku, zabezpečený BIOS, ale také snímač otisků prstů. Můžete si tak být jisti, že svá data budete mít v bezpečí i při krádeži notebooku.

Klávesnice dělá čest řadě ThinkPad

Lenovo ThinkPad T550 zezadu

Lenovo ThinkPad T550 je po vzoru svých předchůdců vybaveno kvalitní a plnohodnotnou klávesnicí s numerickou částí. Ti, kdo jsou zvyklí na klávesnice ThinkPad jistě zajásají, i když pro některé to může být ryze subjektivní záležitost. Očekávat lze příjemnou mechanickou odezvu kláves při stisku, odpovídající tuhost, příjemný pokles tlačítek a zpětný tlakový bod. Rozložení kláves je ideální stejně, jako dvoustupňové podsvícení.

Uprostřed klávesnice Lenovo ThinkPad T550 se vyjímá tradiční červený trackpoint s ovládacími klávesami nad touchpadech. Ten má velice dobrý a kluzký povrch, takže zde na něm můžete bez problému provádět složitější gesta čtyřmi prsty. K tomu přispívá jak jeho celková velikost, tak dostatečná konfigurovatelnost.

Vyberte si displej podle svého gusta

Opomíjet bychom neměli ani na zmínku o další důležité části notebooku Lenovo ThinkPad T550. Je to displej, který je dostupný hned v několika variantách provedení. Ve velikosti 15,6“ je cenově nejdostupnější antireflexní povrch s HD rozlišením 1 366 x 768 pixelů. Lepší volbou se může stát TN displej se širokými pozorovacími úhly a rozlišením FullHD čili 1 920 x 1 080 pixelů. Na trh se dostala i vylepšená verze o velikosti 15,5“ s 3K rozlišením 2 880 x 1 620 pixelů. Šlo o IPS displej, včetně verze s dotykovou vrstvou.

Nejběžnější je pravděpodobně TN displej s FullHD rozlišením, od kterého můžete očekávat velmi dobrý jas, takže problémy nebudete mít ani s použitím ve venkovním prostředí. Vynikající jsou barvy, pozorovací úhly a také matné provedení.

Co byste měli ještě vědět?

Na závěr doplníme, že modelu Lenovo ThinkPad T550 nechybí ani 720p webová kamera umístěná v horním rámečku displeje, stereo reproduktory, duální mikrofon a poměrně slušná výdrž při použití větší kapacity baterie. Lenovo ThinkPad T550 lze označit za relativně lehký a robustní notebook s nenáročnou údržbou, tichým provozem a patřičnou výdrží. A tohle všechno si žádá jistě spousta uživatelů.

Lenovo ThinkPad T550

Lenovo ThinkPad T550 klávesnice

Lenovo ThinkPad T550 zezadu

Přehled modelů Lenovo ThinkPad T550 aktuálně v prodeji.