Pro naše zákazníky z řad vzdělávacích organizací jsme připravili program zvýhodněného nákupu licencí Microsoft Office. Níže se dozvíte, kdo má na tuto nabídku nárok a jaké možnosti licencování jsou k dispozici. Nabídka licencí pro vzdělávací instituce je podstatně širší, my však pro zjednodušení nabízíme to nejžádanější. Jako bonus se dozvíte jak získat webové aplikace Microsoft Office a cloudové služby zcela zdarma.

Kdo je škola nebo akademická instituce?

Získání zvýhodněného software mohou typicky:

  • vzdělávací instituce, poskytující denní vzdělávání
  • pobočky nebo administrativní centra vzdělávacích institucí
  • veřejné knihovny a muzea

  Nárok a možnost využít akademických licenčních programů se může lišit podle místa působení instituce. Přesné podmínky lze ověřit v definici akademického zákazníka pro Českou republiku - odkaz na dokument ze stránky Microsoft.

  Pro koho se hodí určitý typ licence?

  Předplatné - příklad menší školy s IT zaměřením. Pokud jste škola zaměřená na IT výuku nebo jiné analytické předměty, při kterých vyučujete řešení založené na Office. Máte menší počet zaměstnanců na trvalý úvazek. Například 10 - 15 (zbývající dohodáři, na částečný úvazek, nebo jen brigádníci se nezapočítávají). Provozujete několik učeben s celkem 100 stanicemi. A potřebujete licenčně pokrýt další stanice pro zaměstnance (hospodářku, pedagogy, ředitele a jeho asistentku). Pak lze jednoduše spočítat, že se pro licencování vyplatí zaplatit za 10 až 15 ročních pronájmů v hodnotě cca 800 Kč / kus, než licenčně pokrýt celou školu s více než 100 stanicemi za pomoci trvalých licencí. Navíc získáte k této formě licencování prestižní benefit pro studenty a rodiny zaměstnanců - kdy si všichni mohou ZDARMA na své domácí počítače instalovat Microsoft Office 365.

  Trvalá licence - příklad větší základní školy, bez IT zaměření. Jste velká škola, s mnoha úvazky od 15 a více. Microsoft Office potřebujete jen na několik málo stanic pro pedagogy a ředitele. Většina ostatních zaměstnanců si vystačí s webovými aplikacemi Microsoft Office a stejně tak řešíte i výuku pro žáky. Nákup pronajmu licencí s ročním úvazkem se vám nevyplatí. Pak si zvolte kombinaci nákupu trvalé akademické licence pro konkrétní stanici a k tomu zdarma si můžete aktivovat online cloudové služby s webovými aplikacemi Office.

  Trvalá licence Microsoft Office

  Pořízení trvalých licencí umožní škole využívat zakoupené produkty bez nutnosti uzavřít smluvní vztah. Trvalé licence jsou vhodné pro instituce, které:

   • chtějí vlastnit software
   • chtějí pořídit licence jen v omezeném množství

   OLP - Open Licence Program jsou trvalé licence nebo služby online nakupované jednorázově dle potřeby. Licence je možné pořídit samostatně bez nutnosti nákupu HW. Toto řešení je vhodné pro menší organizace, které nesjednocují softwarovou platformu na stejné verze. Je možné kombinovat s webovými a cloudovými službami zdarma.

   Trvalá licence – s nutností licenčně pokrýt každý počítač.

   Licence: Microsoft®Office 2019 Sngl Academic OLP
   Objednací kód P/N: 021-10597
   Min. množství: pro 1 počítač

   Obsahuje: klasické verze aplikací Office nainstalované na jednom počítači PC nebo Mac: Outlook, Word, Excel, PowerPoint, OneNote a Publisher.

   Elektronická distribuce – stahování přes platformu Microsoft, aktivace klíčem

   Cena za kus: 70.00 € / 1 840 Kč - cena bez DPH*

   Pronájem licence Microsoft Office

   Pronájem licencí vám umožní užívat potřebné softwarové vybavení pro výuku i pro organizaci chodu školy v délce trvání smluvního vztahu. Pronájem softwaru je vhodný pro školy, které:

    • chtějí nebo potřebují přístup k nejnovějším verzím aplikací a operačních systémů
    • chtějí zjednodušit správu licencí a dodržování licenčních ujednání ve škole
    • chtějí pouze jednou ročně upravit počet počítačů nebo zaměstnanců, na které je software licencován
    • chtějí využít benefitů, jenž jim smlouva o pronájmu přinese
    • chtějí mít automaticky dostupnou službu Software Assurance

    OVS-ES - Open Value Subscription – Education Solution je pronájem software pro menší organizace. Minimální počet zaměstnanců, pro které lze smlouvu otevřít je 5. V rámci OVS-ES se pořizují klientské softwarové produkty (upgrade operačního systému Windows, Office Pro Plus, CoreCAL, Office 365 E3) dle počtu oprávněných zaměstnanců a další např. serverové produkty Windows Server, Exchange Server, apod.

    Roční licence – řídí se podle počtu zaměstnanců školy (pouze trvalé úvazky).
    Podpis smlouvy na 1 nebo 3 roky.

    Licence: Microsoft®OfficeProPlusEducation AllLng / SoftwareAssurancePack Academic OLV 1License
    Objednací kód P/N: 2FJ-00005
    Min. objednací množství: pro 5 uživatelů**
    Doba pronájmu: 1 rok

    Obsahuje: klasické verze aplikací Office nainstalované na jednom počítači PC nebo Mac: Outlook, Word, Excel, PowerPoint, OneNote a Publisher a webové verze Wordu, OneNotu, Excelu a PowerPointu.

    Elektronická distribuce – stahování přes platformu Microsoft, aktivace klíčem

    Je možné instalovat na libovolný počet stanic v rámci organizace bez omezení!

    Cena za kus: 37.00 € / 980 Kč - ceny bez DPH*

    Home Use Program

    U verze OVS-ES s předplatným existuje možnost získat neomezené instalace pro domácnosti zaměstnanců i studentů. Tzv. Home Use Program (HUP), pro tuto možnost je ale nutné při prvním podpisu smluvního závazku sjednat také službu Microsoft Software Assurance, bez ní není možné HUP využít a nelze ji dodatečně dokoupit.

    Chcete pro vaši instituci Office zdarma a bez závazku?

    Všechny vzdělávací instituce mají nárok bez (ohledu na nákup trvalých nebo pronajatých licencí) na využití online cloudových služeb zdarma. Obsahuje webové aplikace Office – Outlook, Word, Excel, PowerPoint a OneNote. Dále pak cloudové služby – Exchange, Onedrive, SharePoint, Teams, Sway, Forms, Stream, Flow, PowerApps, School Data Sync, Yammer. Zejména cloudové služby jsou atraktivní nabídkou, jak zdarma nahradit školní server pro sdílení dat a poštovních serverů. Navíc získáte zdarma profesionální kvalitu služeb a bezpečné moderní prostředí služeb. Program „Office 365 A1“ doporučujeme kombinovat s předplatným i s nákupem trvalých licencí.

    Více informací s přehledem na stránce Microsoft.

    V případě zájmu o nákup akademických licencí, prosím kontaktujte naše obchodní oddělení.

    Licence stáhnete na stránce: Volume Licensing Service Center společnosti Microsoft..

    Microsoft Office přehled aplikací v balíčku

    Přehled aplikací Office v trvalé licenci i v předplatném v kombinaci s cloudovými službami. Cloudové služby jsou pro vzdělávací organizace zdarma, bez ohledu na to, zda si něco koupí nebo předplatí.


    *Uvedené ceny jsou orientační, mohou se lišit podle aktuálního kurzu EUR, nebo změn v ceníku Microsoftu. U licencí OVS-ES, bude v projektu připočítán implementační poplatek 500 Kč bez DPH za každou licenci, účtuje se pouze na prvních 5 licencí, platí se pouze jednorázově (při prvotní aktivaci), každá další licence nad tento počet je bez implementačního poplatku.

    ** Dle počtu plných úvazků instituce, poloviční úvazky, brigádníci, nebo dohodáři se do úvazku nezapočítávají.