Pořiďte si stolní pracovní stanici certifikovanou Energy Star 5.0. Spojte moderní technologie s možností rozšíření prostřednictvím nejrůznějších komponent. To je Fujitsu Workstation CELSIUS R570, kde na váš čekají dva procesory Intel Xeon.

Pracovní stanice je ideální variantou pro ty, jež disponují jedním stálým pracovním místem a chtějí docílit velkého výpočetního výkonu. Jednou z možných variant se vám stane právě Fujitsu Workstation CELSIUS R570, v jehož prospěch hovoří energetická účinnost v kombinaci s originálním vzhledem a mechanickou konstrukcí.

Fujitsu Workstation CELSIUS R570

Fujitsu Workstation CELSIUS R570 se pyšní hned několika přednostmi a jednou z nich je mimo jiné i design. Moderní provedení s osobitou architekturou. Ta přináší určitou nadčasovost. Černá barva dodává počítači nádech profesionálního zařízení. Tento výrobek si můžete umístit kamkoliv a nikde nebude dělat ostudu. Je však pravdou, že rozměry 215x522x446 mm s hmotností 20 Kg naleznou nejlepší polohu na zemi.

High-end vizualizace, tak nějak lze jednotně popsat vzhled Fujitsu Workstation CELSIUS R570. Dominantou přední části je jistě malý displej, který vám prozradí pár provozních informací.

Výkon v podobě dvou duálních procesorů

Fujitsu Workstation CELSIUS R570 detail

Jak již název tohoto zařízení prozrazuje, jde o výpočetní techniku, u níž je nejvyšší důraz kladen na výkonnostní křivku. A věřte, že ta má vzrůstající charakter. Je to způsobeno použitými procesory, jimiž jsou Intel Xeon v nejrůznějších modifikacích a frekvencích.

V tomto ohledu je třeba zmínit, že i přes vysoký výpočetní výkon je dosaženo optimální spotřeby elektrické energie, což ostatně dokazuje certifikace ENERGY STAR 5.0.

S touto oblastí samozřejmě souvisí i velikost operační paměti. Díky vyššímu počtu volných slotů lze docílit kapacity až 96 GB. Čipová sada je Intel S5520.

Model Fujitsu Workstation CELSIUS R570 je jako stvořený pro náročnou grafiku. Výrobce tento počítač vypustil na trh hned s několika grafickými kartami, které pokrývají odlišné možnosti využití. Od těch základních, až po profesionální užití v podání dvou karet najednou. Základem jsou doplňky NVIDIA Quadro v rozdílných řadách.

Externí konektorová výbava

Fujitsu Workstation CELSIUS R570 bok

Fujitsu Workstation CELSIUS R570 je primárně určen pro práci, tudíž není třeba pochybovat o tom, co budete moci připojit k počítači. Je to téměř všechno. Již přední strana vám nabízí dva porty USB, audio a tři sloty pro vložení nejrůznějších mechanik a ostatních komponent. Základem je DVD optická mechanika.

Ve výčtu dalších portů by šlo samozřejmě pokračovat. Celkem je k dispozici jedenáct USB 2.0, včetně těch předních. Nechybí sériový port, rozšířené audio vzadu a LAN.

Nahlédněte do útrob Fujitsu Workstation CELSIUS R570

Vnější konektory bezpochyby nejsou tím jediným, prostřednictvím čehož rozšíříte použitelnost této pracovní stanice. Po odejmutí vnějšího krytu, k čemuž ostatně nepotřebujete žádné náčiní, na vás čeká poměrně velké působiště pro uložení dalšího příslušenství a komponent.

Jsou to 3,5“ a 5,25“ prostory, včetně ostatních slotů – dva PCI Express 2.0 x16, dva klasické PCI, jeden PCI Express 1.0 x4 a jeden PCI Express 2.0 x4.

Tower Fujitsu Workstation CELSIUS R570 rozšíříte například o Wifi, gigabitový LAN, eSATA rozhraní, USB 3.0 a ostatní prvky.

Workstation s nízkou spotřebou

Postavte si vedle pracovního stolu Fujitsu Workstation CELSIUS R570, jež vás svou hlučností 23 dB nebude rušit. Myslete při pořizování stolního počítače také na nižší provozní náklady, které se při předkládaném výkonu pohybují kolem 700 W s účinností až 85 %. V tomto případě sázíte na jistotu.