Tablet amerického výrobce Apple iPad 6. generace ohromuje svými technickými parametry a možnostmi využití. Ty jsou díky podpoře Apple Pencil opravdu široké.

iPad 6. generace přišel na trh 27. března 2018. Okamžitě si získal pozornost studentů, manažerů a běžných uživatelů. Jeho multifunkčnost vybízí k širokému použití, na což mají pozitivní vliv hlavně jeho technické parametry. Poznejte s námi iPad 6. generace do toho nejmenšího detailu.

Velikostní provedení tabletu

iPhone SE 1Gen růžově zlatý

Nejprve se zaměříme na velikost a vyhotovení tabletu. iPad 6. generace má úhlopříčku 9,7". Tomu odpovídají příslušné rozměry. Výška tabletu je 240 mm, šířka je 169,5 mm a tloušťka tabletu je 7,5 mm. Hmotnost se liší podle toho, zda zvolíte pouze verzi s Wi-Fi nebo variantu s Cellular modemem. Je to 469 g vs. 478 g.

Příjemně štíhlé tělo tabletu je spjato s pevnou a bytelnou konstrukcí. Důkazem toho je použití hliníkové slitiny. Tablet je díky ní nejenom odolný, ale působí hlavně velice elegantním a luxusním dojmem. Zaoblené hrany přispívají k tomu, že se iPad 6. generace skvěle drží. Na boku hliníkového těla je zabudováno tlačítko pro vypnutí a zapnutí, včetně dvou tlačítek pro regulaci hlasitosti. Viditelný je zároveň prostor pro vestavěné stereo reproduktory, 3,5 mm sluchátkový výstup a Lightning konektor. Popřípadě je tu slot pro nano-SIM kartu u Cellular verze. Co se týče barevného vzhledu, jsou dostupné tři varianty.

 • Stříbrná
 • Zlatá
 • Vesmírně šedá

Přední strana tabletu

iPad 6Gen stříbrný

Vpředu si nelze nepovšimnout typických širších rámečků displeje. Do jeho spodní části je zabudovaný snímač otisků prstů Touch ID. Rámeček kolem displeje je bílý, pouze u vesmírně šedé varianty je černý. Co se týče samotného displeje, použit je retina displej s LED podsvícením a technologií IPS. Rozlišení 9,7" velkého iPadu je 2 048 x 1 536 pixelů. To je rovná 264 pixelům na palec. Vedle oleofobní vrstvy lze počítat také s podporou Apple Pencil.

Tato technologie nastavuje zcela jinou laťku při využívání tabletů. V případě druhé generace Apple Pencil lze využít magnetické přichycení, bezdrátové párování a nabíjení, přesnost do posledního pixelu a citlivost na přítlak a náklon. Právě Apple Pencil přináší snazší psaní poznámek, kreslení, anotování a mnohé další věci.

V rámci komplexnosti ještě uvedeme, že na přední straně tabletu iPad 6. generace se nachází také kamera FaceTime HD s poměrně zajímavými parametry.

 • 1,2 MPx fotky
 • Clona f/2,2
 • 720p HD video
 • Retina flash
 • Režim samospouště
 • Sekvenční snímání

Přední kamera poslouží primárně pro realizaci videohovorů.

Fotografická výbava iPad 6. generace

iPad 6Gen vesmírně šedý

Když už padla zmínka o předním fotoaparátu, je třeba zaměřit se také na zadní. Ten pochopitelně disponuje lepšími technickými parametry, protože je považován za hlavní. Oproti 12 MPx snímačům u mobilních telefonů iPhone je aplikován 8 MPx fotoaparát. A to především s přihlédnutím k hlavnímu využití tabletu.

Spolehnout se můžete na automatické zaostřování, stabilizaci obrazu, pětičlenný objektiv, panorama, Live Photos, hybridní infračervený filtr a mnohé další. Bližší technické parametry naleznete níže.

 • Clona f/2,4
 • Nahrávání 1 080p HD videa
 • 3x zoom při nahrávání videa
 • Zpomalené video 120 fps

Výkon iPadu 6. generace

iPad 6Gen zlatý

Srdcem samotného tabletu je procesor A10 Fusion s integrovaným koprocesorem M10. Ten je mimochodem použit v mobilních telefonech iPhone 7 a iPhone 7 Plus. Procesor s 64bitovou architekturou se postará o dostatečný výkon při hraní her, multimediální práci a běžném používání. Výkonu pochopitelně sekunduje operační paměť o velikosti 2 GB. V kombinaci s dokonale vyladěným softwarem od Applu lze očekávat rychlost a plynulost. Co se týče kapacity uložiště, dostupné jsou dvě verze.

 • 32 GB
 • 128 GB

Tablet je vybaven řadou nezbytných snímačů. Vedle Touch ID jsou to tříosý gyroskop, akcelerometr, barometr a snímač okolního osvětlení. Naprostou samozřejmostí je Bluetooth 4.2 a Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac.

Shrnutí na závěr

iPad 6. generace lze s naprostou jistotou označit za kvalitně zpracovaný tablet s vyšším výkonem ve starém a osvědčeném kabátku. Oceníte velký displej, elegantní hliníkovou konstrukci, dostatečně dlouhou výdrž, patřičný výkon a skvěle odladěný systém. Počítat musíte s tím, že Apple Pencil není součástí balení.

iPad 6Gen stříbrný

iPad 6Gen vesmírně šedý

iPad 6Gen zlatý