Jeden z nejpopulárnějších modelů mobilních telefonů od Applu sice nepatří k aktuálním novinkám, jeho oblíbenost je však stálá.

Přehled modelů iPhone 7 aktuálně v prodeji.

Dnes lze jistotou říci, že iPhone 7 a iPhone 7 Plus byly jedny z hodně oblíbených modelů, které přinesly na trhy třeba duální fotoaparát v případě větší verze a postaraly se o vynikající technické parametry. Tyto mobilní telefony sice už mají pár nástupců, ale stále se řadí k vyhledávaným a poptávaným. Jestliže se o mobilních telefonech iPhone 7 a iPhone 7 Plus chcete dozvědět více, začtěte se do následujících řádků.

Rozdíl číslo 1 – Velikost

Apple iPhone 7

Hlavní odlišnost obou dvou modelů je zřejmá na první pohled. iPhone 7 má velikost 4,7“ a iPhone 7 Plus má velikost 5,5“. To se pochopitelně odráží v samotných parametrech. V tomto případě porovnáváme rozměry 138,3x67,1x7,1 mm s rozměry 158,2x77,9x7,3 mm.

Tento krok Applu, vytvořit dvě velikostní verze byl rozhodně na místě, protože díky tomu si na své přijde opravdu každý. Na trhu je stále velká spousta lidí dávající přednost menším mobilním telefonům, a těch vyznávajících velké displeje.

Ať už se rozhodnete pro ten či onen model, k dispozici budou čtyři barevné verze. Je to růžově zlatá, zlatá, stříbrná a černá.

Rozdíl číslo 2 – Retina displej

Rozdílná velikost = odlišné parametry displeje, to je naprosto pochopitelné. Když zvolíte iPhone 7 o velikosti 4,7“ dostane se vám rozlišení 1 334 x 750 pixelů s kontrastním poměrem 1 400:1 U většího modelu iPhone 7 Plus je to 5,5“ displej s FHD, tedy rozlišením 1 920 x 1 080 pixelů s kontrastním poměrem 1 300:1.

U obou displejů můžete počítat se speciální oleofobní vrstvou, maximálním jasem až 625 cd/m2 a patřičnou odolností.

Rozdíl číslo 3 – Fotoaparát

Apple iPhone 7 Plus

Ještě, než se dostaneme ke společným parametrům obou telefonů, je třeba zmínit jeden zásadní rozdíl. A tím je fotoaparát. iPhone 7 totiž disponuje pouze jedním 12 MP fotoaparátem umožňujícím až 5x digitální zoom. Kdežto větší verze iPhone 7 Plus má v zadní části dva fotoaparáty. Kromě toho širokoúhlého je to teleobjektiv se clonou f/2,8. Díky tomu lze docílit 2x optického zoomu a 10x digitálního zoomu.

Ať už se rozhodnete pro jeden z těchto modelů, vždy můžete počítat s optickou stabilizací obrazu, čtyřdiodovým True Tone bleskem, snímačem se zadním osvitem, automatickým zaostřováním Focus Pixels, ovládáním expozice i HDR pro fotky. Nechybí pochopitelně nahrávání 4K videí při 30 fps, HD videa 1080p při 30 fps až 60 fps nebo 720p HD videa při 30 fps.

iPhone 7 a iPhone 7 Plus mají také přední FaceTime 7 MP fotoaparát se clonou f/2,2, který umožňuje nahrávání 1080p HD videí.

Výbava iPhone 7 a iPhone 7 Plus jistě potěší

Tyto modely mobilních telefonů od společnosti Apple překypují dostatečným výkonem i v dnešní době. O to se stará použitý čip A10 Fusion pracující na frekvenci 2,34 GHz. 64-bitová architektura ARMv8-A a 2+2 jádra, to jsou věci, které o něčem vypovídají. iPhone 7 má velikost operační paměti 2 GB, iPhone 7 Plus má o jeden gigabajt navíc.

Spolehnout se můžete na snímače v podobě populárního Touch ID, barometru, tříosého gyroskopu, akcelerometru, snímače blízkosti a snímače okolního osvětlení. Oba mobilní telefony mají zapuštěné virtuální tlačítko „Home“ a uspávací tlačítko je situováno na boku. Vlevo nechybí tlačítka pro ovládání hlasitosti nebo přepínač zvonění a ticha. Ve spodní části na vás kromě zabudovaného stereo reproduktoru vykoukne pouze konektor Lightning. Nic jiného.

Oba dva modely pochopitelně běží na aktuálním operačním systému iOS 12 a již nyní se pro ně chystá iOS 13. Díky bohaté podpoře zvukových a video kodeků nebudete mít problém s jakýmkoliv multimediálním obsahem.

Co se vám může hodit?

U mobilního telefonu Apple iPhone 7 a Apple iPhone 7 Plus budete moci využívat FaceTime hovory, bezdrátové připojení Wi-fi ale také určování polohy GLONASS, Galileo a QZSS. Dostupná je řada funkcí zpřístupnění od společnosti Apple a také podpora placení telefonem Apple Pay. Zkrátka vše v jednom, včetně velice přijatelné výdrže baterie.

I když byly iPhone 7 a iPhone 7 Plus představeny 7. září 2016, od té doby mají mezi uživateli velké zastoupení a je po nich stále poptávka.

Apple iPhone 7
Apple iPhone 7 Plus

Přehled modelů iPhone 7 aktuálně v prodeji.