Mobilní telefon iPhone SE 2. generace cílí především na milovníky kompaktních telefonů. Druhá generace tohoto modelu navíc přišla i se zajímavou změnou vzhledu.

iPhone SE 2. generace spatřil světlo světa 15. dubna 2000. Nástupce první generace se dal očekávat. Jeho předchůdce sklízel značný úspěch a uživatelé produktů společnosti Apple si žádali dalšího malého pokračovatele v oblasti mobilních telefonů. S přihlédnutím k vývoji všech technologií vznikla druhá generace s úhlopříčkou 4,7". iPhone SE 2. generace si i nadále zachoval velice kompaktní rozměry.

 • Výška 138,4 mm
 • Šířka 67,3 mm
 • Tloušťka 7,3 mm
 • Hmotnost 148 g

V případě iPhone SE 2. generace došlo nejenom k drobnému navýšení velikosti, ale také k zásadní změně vzhledu. Tentokrát model iPhone SE nepřipomíná předchůdce iPhone 5S, ale má blíže k modelům iPhone 8. Tedy zakulacený tvar. I v tomto případě jde o mobilní telefon s širším horním a spodním rámečkem. V tom spodním je navíc umístěna čtečka otisku prstů neboli Touch ID. Dostupné jsou tři barevné verze. Je to černá, bílá a nepřehlédnutelná červená.

Displej opět nezklamal

iPhone SE 2Gen

Druhá generace mobilního telefonu iPhone SE nabízí 4,7" velký retina HD displej, který předkládá rozlišení 1 334 x 750 pixelů. Jemnost displeje byla zachována na 326 pixelech na palec. Širokoúhlý LCD displej s technologií IPS dostal ale přece jenom něco navíc. Pokrok je znatelný hned v několika oblastech.

 • Kontrastní poměr 1 400:1
 • Maximální jas 625 nitů

Vedle oleofobní vrstvy oceníte funkci Haptic Touch, provedení displeje True Tone a chybět nebude ani standard v podání funkce Dosah nebo Zvětšení zobrazení.

Výkon šel směrem vzhůru

iPhone SE 2. generace povyrostl také z pohledu výkonu, který je pro běžné využití, hraní her a multimediální zábavu naprosto dostačující. Dokazuje to použitý čip A13 Bionic. Ten je od čipu A9 z první generace tohoto modelu přece jenom dost vzdálen. Neural Engine třetí generace, operační paměť 3 GB a softwarová podpora stanovená na pět let jsou zárukou dlouhé životnost. Z pohledu výkonu lze vypíchnout rychlost grafického prostředí iOS. V případě kapacity můžete oproti první řadě docílit většího uložiště.

 • 64 GB
 • 128 GB
 • 256 GB

Kvalitnější fotoaparát vpředu i vzadu

iPhone SE 2Gen bílá

Mobilní telefon iPhone SE 2. generace je adekvátní náhradou za první generaci i z pohledu fotografické výbavy. Také v tomto případě lze očekávat krok vpřed. Použit je opět 12 MPx širokoúhlý objektiv, jen s trochu lepšími parametry.

 • 5x digitální zoom
 • Clona f/1,8
 • LED True Tone blesk s pomalou synchronizací

K vylepšení pochopitelně došlo i v mnoha dalších oblastech. Typickým příkladem je efekt bokeh, ovládání hloubky ostrosti, Smart HDR, sekvenční snímání, optická stabilizace obrazu, šestičlenný objektiv, portrétní efekty, automatické zaostřování technologií Focux Pixels a mnohé jiné. Zlepšení se týká i samotného nahrávání videí. Třeba u 4K videa si můžete vybírat z 24 fps, 25 fps, 30 fps a 60 fps. Kvalitnější jsou také zpomalené záběry v rozlišení 1 080p při 120 fps a 240 fps nebo QuickTake video, pořizování 8Mpx fotek při natáčení, stereo nahrávání a podobně.

Vypíchnout je třeba i přední fotoaparát, který poskočil na 7 MPx rozlišení. Clona f/2,2, portrétní režimy, retina flash, široký barevný rozsah u fotek a Live Photos jsou příjemným bonusem. Z pohledu fotografování se s modelem iPhone SE 2. generace určitě vyřádíte více než s jeho předchůdcem.

iPhone SE 2. generace jako vstupenka do rodiny Apple produktů

iPhone SE 2Gen vesmírně šedá

K mobilnímu telefonu iPhone SE 2. generace lze přihlížet nejenom z pohledu malé velikosti. Lze na něj pohlížet i z hlediska cenové dostupnosti oproti klasickým modelovým řadám telefonů. Taková pomyslná vstupenka k Applu.

Ve prospěch pro iPhone SE 2. generace hovoří i řada ostatních věcí, které je třeba zmínit. Je to například podpora NFC a bezhotovostního placení mobilním telefonem Apple Pay. Dále je to odolnost IP67, což znamená výdrž telefonu až třicet minut v hloubce do jednoho metru.

Kromě snímače blízkosti a okolního osvětlení oceníte také barometr, akcelometr, tříosý gyroskop a zmiňovaný Touch ID. Nechybí podpora rychlejšího nabíjení a bezdrátového nabíjení s podporou Qi nabíječek. Kapacita baterie činí 1 821 mAh.

iPhone SE 2. generace je univerzální volbou pro hráče, milovníky hudby, fotografy, ale i běžné uživatele. Svou výbavou totiž dokáže uspokojit naprosto každého.

iPhone SE 2Gen

iPhone SE 2Gen bílá

iPhone SE 2Gen vesmírně šedá