Zobrazila se vám na počítači chybová zpráva "Službě Služba Profil uživatele se nepodařilo přihlášení"? Nejste první, komu se to stalo. U některých instalací Windows k tomu může dojít buď po zavirování počítače, nebo při chybné aktualizaci. Poradíme Vám, jak na to. Existuje několik možností.

Co se stalo?

Chyba se dotýká všech verzí operačního systému: Windows Vista a Windows 7. Projevuje se to tak, že při přihlášení k počítači se zobrazí následující chybová zpráva: "Službě Služba Profil uživatele se nepodařilo přihlášení. Nelze načíst profil uživatele."

Možná řešeni?

První metoda: Někdy se může stát, že systém Windows nedokáže správně číst profil uživatele, například tehdy, když se pokusíte přihlásit v době, kdy antivirový software kontroluje počítač. Nepanikařte a zkuste problém vyřešit restartováním počítače a opětovným přihlášením ke svému účtu.

Druhá metoda: Pokud restartujete počítač a tyto potíže se nevyřeší, je možné počítač opravit z jiného účtu nebo v nouzovém režimu úpravou registru. Chcete-li opravit uživatelský profil nebo zkopírovat data do nového účtu, je třeba se přihlásit pomocí účtu správce. Než začnete tyto potíže řešit, přihlaste se k systému Windows pomocí jiného účtu s oprávněním správce nebo spusťte systém v nouzovém režimu a přihlaste se pomocí předdefinovaného účtu správce. Další informace o spuštění v nouzovém režimu.. Návod jak postupovat při opravě registrů nebo zkopírování dat do nového profilu, krok za krokem.

Poznámka: Zavirování, chybné aktualizace, pád aplikací a další softwarové závady nejsou kryty zárukou počítače.