Malý pracovní nástroj s dobrou výbavou. Tak lze charakterizovat Dell Latitude 3380, který svou univerzálností protíná řadu segmentů použití.

Přehled všech notebooků Dell Latitude aktuálně v prodeji.

Malé notebooky mají bohaté možnosti využití. Jsou výborné jako lehký počítač na cesty, univerzální notebook pro domácí použití, ale také jako výkonný pomocník při studiu. Tohle všechno je vám schopen nabídnout model Dell Latitude 3380 o velikosti 13,3“. Nejde jen o minimalistický design, ale také o jeho výbavu.

Elegance a jednoduchost na pohled

Dell Latitude 3380

Notebook Dell Latitude 3380 svým vzhledem jistě nikoho neurazí. Stříbrné šasí se zaoblenými hranami působí velice elegantním dojmem. I celkové zpracování je příjemné na omak. Kvalita provedení vás lehce přesvědčí, že bez problému vydrží cestování a časté přenášení. V podstatě na všech částech notebooku najdete barevně sladěné materiály. Jen vnitřní část kolem klávesnice se ze stříbrné mění v černou.

Pokud jde o velikost notebooku, šířka je 332,9 mm, hloubka 231,8 mm a výška 23 mm. Ano, některé ultrabooky jsou pochopitelně tenčí, ale Dell Latitude 3380 vše vynahradí větší bytelností. Musíte počítat i s trochu vyšší hmotností. Váha začíná na 1,65 kg. Nyní je čas přejít k tomu, co tento model nabízí.

Bezdrátová a drátová komunikace

Dell Latitude 3380 je typickým představitelem mobilního zařízení. Pokud s ním máte často cestovat, bude vás zajímat, jak je to s komunikací a možností připojit k notebooku další externí zařízení. Bez sebemenšího problému se s ním připojíte k síti, a to bezdrátově. Vedle Wi-Fi lze pochopitelně využít také funkce Bluetooth. Z hlediska síťového rozhraní se nabízí také připojení prostřednictvím LAN kabelu. Notebook je vybaven konektorem RJ45.

Omezováni nebudete ani z hlediska portů, které jsou rovnoměrně rozloženy po pravé a levé straně. Dell Latitude 3380 v tomto směru odpovídá běžnému standardu. V rámci konektorové výbavy je k dispozici kombinovaný audio konektor, HDMI, čtečka paměťových karet, dokovací port, napájecí konektor a bezpečnostní zámek. Nechybí pochopitelně ani tři porty USB 3.0 z nichž jeden je s technologií PowerShare. Taková výbava poskytne komfort každému, ať už Dell Latitude 3380 bude sloužit jako business nástroj nebo jako školní pomůcka.

Dell Latitude 3380 a jeho výkon

Dell Latitude 3380 otevřený

Široké použití tohoto třináctipalcového modelu samozřejmě není způsobeno jen příjemnou výbavou portů. Tu nejzásadnější roli hraje výpočetní výkon, o který se starají procesory Intel Core i3 šesté generace Skylake. Nebo si můžete zvolit provedení s procesory sedmé generace Kaby Lake, kam spadá Intel Celeron 3845U, Intel Pentium 4415U a nejvýkonnější Intel Core i5 7200U. Z hlediska použitelnosti si na své přijde opravdu každý.

Uváděnému výkonu sekundují operační paměti. Vzhledem k velikosti notebooku je k dispozici jediný slot pro paměťový modul DDR4 s rychlostí 2 133 MHz. Dell Latitude 3380 může být osazen 4 GB až 8 GB operační paměti, což je zároveň maximální podporovaná velikost.

Když už se zaměřujeme na útroby notebooku, stojí za zmínku i uložiště. Ve verzi HDD je to 500 GB, ve verzi SSD je to od 128 GB do 256 GB. Dell Latitude 3380 je pochopitelně vybaven také zvukovou kartou. Maximální výkon repro je 2 W.

Displej ve dvou variantách provedení

Nyní se pojďme věnovat ostatním částem notebooku. Jednou z důležitých částí je displej. Má velikost 13,3“ a rozlišení 1 366 x 768 pixelů. Výrobce Dell veřejnosti představil dvě verze displejů. Jeden klasický s antireflexní vrstvou a druhý dotykový. Jejich frekvence je 60 Hz a maximální jas dosahuje hodnoty 200 nitů. Kvalitu obrazu lze v případě Dell Latitude 3380 považovat za průměrnou, ať už jde o zobrazovací úhly, práci na sluníčku, barevné podání a podobně. Co se týče grafické výbavy, je standardní. Má integrovanou grafickou kartu HD Intel Graphics.

V horní části rámečku displeje je webová kamera s rozlišením 1 280 x 720 pixelů.

Pohodlí při každodenní práci

Dell Latitude 3380 klávesnice

O pohodlí při používání notebooku Dell Latitude 3380 ve značné míře rozhoduje klávesnice. Když odklopíte poměrně pevný displej tohoto modelu, spatříte klávesnici se zakulacenými rohy, které hezky ladí s celkový vzhledem notebooku. Velikost kláves a rozlišení je optimální, takže problém by neměli mít ani pisálci. Vzhledem k velikosti 13,3“ samozřejmě nemůžete očekávat numerickou část. Vpravo vedle kláves je umístěno spouštěcí tlačítko. O zapnutém stavu informuje uživatele rozsvícenou bílou LED diodou.

Pokud na cestách nepřipojíte externí myš, budete mít k dispozici dostatečně velký touchpad. Jeho velikost je 10,24 x 6,24 cm. Dvě funkční tlačítka jsou integrována do plochy touchpadu a rozděleny slabým bílým proužkem. Touchpad nabízí multidotykové ovládání, což samozřejmě jakoukoliv práci na notebooku usnadňuje.

Malý pomocník za dobrou cenu

Dell Latitude 3380 je jistě zajímavou volbou pro ty, kdo hledají ideální poměr mezi kvalitou provedení, výkonem a pořizovací cenou.

Přehled všech notebooků Dell Latitude aktuálně v prodeji.

Dell Latitude 3380
Dell Latitude 3380 otevřený
Dell Latitude 3380 klávesnice