Nepatří k tomu nejlepšímu ve své kategorii, přesto má hodně co nabídnout a stává se z něj doslova univerzální firemní prostředek. Takový je Dell Latitude 3440 cílící především na cenovou dostupnost.

Kvalitní kompaktní notebook za dobrou cenu. To je sice velice strohá a obecná charakteristika notebooku Dell Latitude 3440, je však zcela pravdivá. Univerzální každým coulem, i tak by šlo označit model s úhlopříčkou 14". Ta do jisté míry prozrazuje, kde tento notebook najde asi to největší zastoupení. Nebude to jenom na pracovním stole, ale také na cestách.

Dell Latitude 3440

Dell Latitude 3440, to pokračovatel prověřené řady, který svým zpracováním a výkonem atakuje střední třídu, avšak s ohledem na cenovou dostupnost. Ta v některých případech možná přináší jisté kompromisy, o tom ale až později. Tento model lze s naprostou jistotou označit za levný kancelářský notebook, jehož služeb samozřejmě využijete i v jiných segmentech, jako je školství a domácnost.

Průměrnost z něj dělá oblíbený kousek

PCR plast bude možná vyvolávat dojem něčeho méně pevného, opak je ale pravdou. Ano, s prémiovými materiály to nelze srovnávat, na druhou stranu mírného povrzávání šasi se dočkáte pouze při násilnějším pokusu o ohýbání displeje či základny. Trochu větší deformaci lze pocítit zezadu displeje. To však nemění nic na tom, že použitý plast dokonale lícuje, sedí a vypadá vzhledově zajímavě.

Dell Latitude 3440 je rozhodně elegantním modelem, který na první pohled působí jako prémiový model. Teprve až při kontaktu s ním zjistíte, že nejde o hliník. Ulpívání otisků prstů na plastu je v normě. Na vnějším víku se zdrsněným povrchem je doslova minimální. Co se týče barevného podání, je rozhodně zajímavé. Tmavě šedá s lesknoucím se logem Dell na krytu displeje vypadá dobře. Stejného zabarvení se dočkáte i po otevření notebooku, kde vynikne ještě tmavší klávesnice.

Matný plast notebooku Dell Latitude 3440 jednoduše sluší. Ocenitelné jsou také pevnější panty v barvě šasi. Z pohledu tuhosti prezentují zlatý střed. Displej pevně drží v celém svém pásmu otevření, což je 180 stupňů. Vypíchnout lze hlavně onu zmiňovanou kompaktnost. Rozměry patří k tomu lepšímu, co tento notebook nabízí.

 • Šířka je 322,17 mm
 • Hloubka je 219,43 mm
 • Výška je 17,68 až 19,37 mm
Dell Latitude 3440 otevřený

Toto jsou parametry, které přísluší variantě s integrovanou grafickou kartou. Pokud byste zvolili Dell Latitude 3440 s dedikovanou grafikou, výška bude v rozmezí 17,68 až 20,42 mm. Nižší část je logicky vpředu. Toto drobné snížení základny přispívá k lepšímu a pohodlnějšímu ovládání, potažmo psaní na klávesnici. Co se týče hmotnosti, pohybuje se mezi 1,54 až 1,59 kg. Jde tedy skutečně o lehký a snadno přenositelný model. To podporuje použitý plastový materiál. Dell Latitude 3440 určitě nepatří do extrémnějších podmínek, v rámci běžného zacházení se však osvědčí na výbornou.

Dell Latitude 3440 ze všech stran

Základní pohled na notebook máme za sebou. Pojďme se ale zaměřit na detaily tohoto kancelářského modelu. Víko displeje jsme popsali, zde kromě loga společnosti Dell nenajdete nic jiného. Opakem toho bude spodní strana, kde jsou nejenom gumové nožičky pro lepší stabilitu na stole, ale také dvě delší žebrované plochy pro nasávání vzduchu. Výdech je pak v zadní části, takže vás nebude obtěžovat nikde na boku, jako je tomu u velké spousty notebooků.

A právě žebrovaný prostor vzadu je asi tím jediným, co zde najdete. Něco podobného bude i vpředu, kde se nachází pouze decentní výlisek v šasi umožňují snadněji zvednout a odklopit displej. S přihlédnutím k lehkosti Dell Latitude 3440 počítejte s tím, že budete potřebovat obě ruce.

Mnohem více pozornosti si však uzmou boční strany notebooku, kde se nachází konektorová výbava. Jde o rovnoměrné rozložení portů, takže na své si přijde opravdu každý. Ať už jste levákem nebo pravákem, jednotlivé periferie, popřípadě externí myš zapojíte tak, jak vám to vyhovuje a nikde se nebude nic plést.

Vpravo budete mít k dispozici dva porty USB-A 3.2 Gen 1, síťový konektor RJ-45 se signalizační diodou a bezpečnostní zámek typu Wedge. Vlevo se nachází zbývající konektorová výbava tvořená konektorem HDMI 1.4, portem USB-A 3.2 Gen 1 a portem USB-C 3.2 Gen 2/DisplayPort 1.4 + Power Delivery. Nechybí samozřejmě ani kombinovaný audio konektor pro sluchátka a mikrofon, včetně napájecího konektoru. Kompletní výbavu pak doplňuje Bluetooth a odnímatelný modul M.2 Wi-Fi 6E WLAN.

Obecné vlastnosti a parametry

Ještě, než se vrhneme na hlavní uživatelské rozhraní v podobě displeje, klávesnice a nahlédneme pod výkonnostní pokličku, měla by padnout zmínka o dalších důležitých věcech. Některé potenciální zájemce o model Dell Latitude 3440 může zajímat například to, že k M.2 slotům, včetně baterie a operačních pamětí se dostanete poměrně snadno po vyšroubování několika šroubků na spodní části základny. Rozšiřitelnost nebo výměna komponent tak nejsou ničím složitým.

Dell Latitude 3440 porty

Pokud jde o chlazení, je vymyšleno dobře, protože notebook zvyšuje otáčky ventilátoru až při skutečně větším zatížení. Při běžné kancelářské práci je tento model celkem tichý. Oproti konkurenčním modelům ostatních výrobců je na tom Dell Latitude 3440 poměrně dobře. Vzhledem k tomu, že ventilátor je umístěn v pravé části notebooku, při dlouhodobé zátěži dochází spíše k zahřívání levé poloviny klávesnice.

Výdrž na standardní tříčlánkovou baterii 42 Wh je průměrná. Prodloužení se dočkáte s aplikováním 54 Wh akumulátoru. Zaznít by měla také informace o reproduktorech 2x 2 W, které mají horší basy a trochu více šumu při maximální hlasitosti. Obecně však patří k lepšímu průměru a jsou umístěny vespod notebooku.

Jak si stojí displej Dell Latitude 3440?

Dell Latitude 3440 se pyšní 14" obrazovkou. Matný displej je dostupný v několika variantách provedení. Z pohledu kvality obrazu je vhodné nespoléhat se na tu nejlevnější verzi displeje. Raději sáhněte po provedení IPS s FHD rozlišením 1 920 x 1 084 pixelů. V tomto podání se můžete domoci svítivosti 250 nebo 300 nitů. V závislosti na verzi bude barevný gamut 45 % vs. 72 % a kontrastní poměr 500:1 vs. 600:1. Vesměs všechny parametry displeje lze označit za průměrné a pro primární užití notebooku naprosto dostačující.

Kolem displeje je relativně tenký černý rámeček, jehož horní část je vybavena 2 MPx webovou kamerou. Dostupný je také infračervený efekt pro podporu Windows Hello a nechybí ani praktický kryt pro ochranu soukromí.

S klávesnicí si bude rozumět naprosto každý

I když Dell Latitude 3440 patří spíše do kategorie toho levnější ve firemním segmentu, klávesnice na to rozhodně nevypadá. Čtrnáctipalcový notebook samozřejmě neobsahuje numerickou část, za to předkládá dostatek prostoru kolem kláves. Ty mají klasické rozložení a tmavší barvu, která do tmavě šedého šasi skvěle zapadne.

Klávesnice je mírně zapuštěná v těle notebooku a píše se na ní opravdu dobře. Klávesy jsou příjemné na omak, mají optimální velikost, zaoblené hrany a jejich zpětná vazba je tak akorát. Jak hmatová, tak zvuková. Vypíchnout lze také určitou pevnost klávesnice. Pohodlné psaní je navíc podpořeno ještě dvoustupňovým podsvícením, takže si na své přijdete i při práci v noci nebo za zhoršených světelných podmínek.

Dell Latitude 3440 zapnutý

Samotná klávesnice je jenom půlkou úspěchu z pohledu ovládacích prvků notebooku Dell Latitude 3440. Tu druhou a stejně podstatnou část představuje touchpad. Tato dotyková plocha má dostatečnou velikost, což dokazují rozměry 11,5 x 6,8 cm. Na multidotyková gesta a ovládání kurzoru tak budete mít spoustu místa. Do spodní části touchpadu jsou integrována jeho ovládací tlačítka.

Pokud hledáte čtečku otisků prstů, nebude se nacházet v šasi, to rozhodně ne. Celkem nápaditě a nenápadně je integrována do zapínacího tlačítka notebooku umístěného v pravém horním rohu klávesnice. Nic dalšího zde nehledejte. Zkrátka čistý a praktický design.

Výkon firemního notebooku

Pojďme se od vzhledu přesunout k výkonu, který je pro notebook určený pro business sektor hodně důležitý. V tomto případě byla volba celkem jasná. Dell Latitude 3440 obsahuje dvanáctou generaci procesorů Intel Celeron a Intel Core i3. Dále pak můžete využít třináctou generaci procesorů Intel Core i3, i5 a i7. Abychom byli co možná nejkonkrétnější, výběr je následující.

 • Intel Celeron 7305
 • Intel Core i3-1215U
 • Intel Core i5-1235U
 • Intel Core i5-1245U
 • Intel Core i3-1315U
 • Intel Core i5-1335U
 • Intel Core i5-1345U
 • Intel Core i7-1355U

Z výše uvedeného seznamu je celkem patrné, že ti náročnější se domohou opravdu velkého výkonu, který je spojen s desetijádrovým procesorem, dvanácti vlákny procesoru, rychlostí až 5,00 GHz a mezipamětí procesoru 12 MB.

Dell Latitude 3440 zezadu

Model Dell Latitude 3440 dokonce přichází s větší porcí operační pamětí než některé konkurenční modely. Využít lze dvou paměťových slotů pro DD4 paměti pracující na frekvenci 3 200 MHz. Maximální podporovaná kapacita činí až 64 GB. Pokud jde o pevný disk, máte k dispozici typ úložiště M.2 2230, popřípadě M.2 2280, tedy typ rozhraní PCIe NVMe s kapacitou až 1 TB.

Standardně je Dell Latitude 3440 vybaven integrovanou grafickou kartou. S ohledem na zvolený procesor to bude grafika Intel UHD Graphics nebo Intel Iris Xe Graphics. Ti náročnější v tomto směru mohou sáhnout po variantě s dedikovanou grafickou kartou NVIDIA GeForce MX550 s kapacitou 2 GB. Ta už nabízí přece jenom více grafických možností.

Celkové hodnocení Dell Latitude 3440

Pokud nelpíte na vyšší střední třídě notebooku s kovovým tělem a dáváte přednost cenové dostupnosti s minimem kompromisů, je Dell Latitude 3440 ideální volbou právě pro vás. Jestliže vás z pracovního hlediska neomezí jeden port USB-C a nepotřebujete čtečku paměťových karet, budete čerpat víceméně jen ze samých kladů tohoto modelu. Pohodlná klávesnice, příjemná výdrž baterie a reprezentativní řešení v kompaktním a lehkém těle. Takový je Dell Latitude 3440.

Dell Latitude 3440

Dell Latitude 3440 otevřený

Dell Latitude 3440 porty

Dell Latitude 3440 zapnutý

Dell Latitude 3440 zezadu