Zástupce střední třídy zaměřený na domácí i profesionální použití. Kancelářský pomocník, který vyniká především dlouhou výdrží. Co všechno nabízí notebook Dell Latitude 3520?

Notebook s velikostí 15,6" je předzvěstí asi té největší použitelnosti. Když k tomu přidáte ještě zpracování, detaily, funkce a výkon odpovídající střední třídě, platí to dvojnásob. Dell Latitude 3520 je možná v některých případech o kompromisech, ty z něj však dělají ideální pracovní nástroj pro domácí i kancelářské užívání. Model, který se vyplatí poznat do nejmenšího detailu, protože možná i vám bude mít co nabídnout.

Dell Latitude 3520

Stručná charakteristika mnohých prodejců po uvedení tohoto modelu na trh byla celkem výstižná. Elegance, odolnost, kompaktnost, moderní design a vyladěný výkon. I když někteří v tomto směru rádi přehání, u notebooku Dell Latitude 3520 jsou to slova odpovídající realitě.

První dojem budí očekávání

Pojďme Dell Latitude 3520 rozebrat po všech stránkách. Jednu z nich samozřejmě tvoří fyzické zpracování notebooku související s designem. Pro šasi tohoto modelu byl naštěstí zvolen typ materiálu, který se vyznačuje jistou pevností. Nejde o ryzí hliníkové provedení, to určitě ne. Na druhou stranu notebook přejímá spoustu kladů právě tohoto výrobního materiálu. Pevná základna rozhodně nevykazuje žádné vady, problémy s lícováním a podobné nedostatky.

Podobně je na tom také pouzdro displeje. Vnější povrch Dell Latitude 3520 je víceméně matný a na omak trochu drsný. Tato kombinace vlastností přispívá k jedné zásadní věci. Je to minimální ulpívání otisků prstů na notebooku, a to v podstatě na všech jeho částech. Žádné povrzávání, kroucení a podobné neduhy. To platí samozřejmě v rámci mezí, tedy při běžném kancelářském použití. Už ona zmiňovaná velikost 15,6" není předpokladem toho, že půjde o minimalistický notebook s maximální odolností.

Co se týče barevného provedení Dell Latitude 3520, výrobce v tomto směru vsadil na tmavě šedou až černou. Upřímně, ta notebooku jednoduše sluší. Barevné vyhotovení působí elegantním dojmem z vnější i vnitřní strany. Tento model dokonale reprezentuje kategorii mobilních zařízení, v níž se nachází. To znamená střední třída se vším všudy.

Pokud Dell Latitude 3520 porovnáme s konkurenčními modely, nejde rozhodně o žádného cvalíka. Průměr hledejte i v tomto ohledu, což dokazuje velikost notebooku s úhlopříčkou 15,6".

 • Šířka je 361 mm
 • Hloubka je 240,95 mm
 • Výška je 18,06 mm
 • Hmotnost je 1,79 kg
Dell Latitude 3520 kryt

U notebooku je třeba vypíchnout i kvalitní panty přinášející pocit jistoty a pevného otevírání displeje. Ten se rozhodně nijak nekolíbe a v otevřené poloze drží, jako přibitý. Panty jsou navíc ve stejné barvě, jako šasi, takže vše spolu dokonale ladí. Výše prezentovaný popis je jen potvrzením toho, že Dell Latitude 3520 bude jednoduše reprezentativní záležitostí.

Tenké tělo s dostatkem konektorů

Dell Latitude 3520 je skutečným střízlíkem oproti jiným modelům. I do takto tenkého a ladného těla však výrobce zakomponoval dost portů využitelných pro připojení externích zařízení. Když se podíváte na konstrukci notebooku, pak vám musí být hned jasné, že do zadní části nebyl integrován žádný konektor. Vliv na to má překrývající displej šasi při jeho otevírání. Ostatně, v této oblasti mají porty obvykle jen mobilní pracovní stanice a vybrané modely notebooků.

Nejbohatší konektorová výbava se nachází vpravo, jak už to bývá u mnohých modelů zvykem. Dell Latitude 3520 vám přímo u displeje nabídne slot pro fyzický kanelový zámek. Hned za ním se nachází sestava konektorů v tomto pořadí. Nejprve je to síťový konektor RJ-45 se signalizační diodou. Dále je to USB-A 3.2 Gen 1, port USB-A 2.0, kombinovaný audio konektor, čtečka microSD karet a v neposlední řadě ještě volitelný slot pro SIM kartu.

K tomu všemu si připočtěte konektory na levé straně notebooku, které víceméně jen doplňují výše uvedené. Pokud začneme opět od displeje směrem dopředu, je to napájecí konektor, HDMI, port USB-A 3.2 Gen 1 a USB-C 3.2 využitelný také jako DisplayPort a napájení.

Tím výčet fyzických konektorů končí. Pro doplnění uvedeme ještě ty bezdrátové, mezi něž patří podle zvoleného modulu Wi-Fi 5, popřípadě Wi-Fi 6, včetně Bluetooth. Konektorová výbava, se kterou se neztratíte nejenom na cestách, ale bohatě si s ní vystačíte i doma nebo v kanceláři bez nutnosti rozšiřovat porty prostřednictvím hubu. Dostatku konektorů se tomuto modelu dostalo bezpochyby i s přihlédnutím k velikosti těla 15,6".

Dell Latitude a jeho výkon pro práci

Výkon, to je často skloňovaný pojem charakterizující použitelnost výpočetní techniky. A u notebooku Dell Latitude 3520 tomu není jinak. Střední třída mobilních zařízení tohoto typu určitě přináší jistá očekávání, jichž se vám v tomto případě dostane. Výrobce toto praktické šasi s dostatkem portů spojil i s odpovídajícím výkonem, který vás při práci rozhodně nebude omezovat. Vliv na to má použití desáté generace čipů Intel Core i3, popřípadě jedenácté generace procesorů Intel Core i3, i5 a i7. Zde je přesný výčet procesorů, s nimiž se můžete setkat.

Dell Latitude 3520 levá
 • Intel Core i3-1005G1
 • Intel Core i3-1115G4
 • Intel Core i5-1135G7
 • Intel Core i5-1145G7
 • Intel Core i7-1165G7
 • Intel Core i3-1125G4

Narazíte i na verzi procesoru Intel Celeron 6305U, který ovšem příliš výkonu nepřinese. Lepší je volit z výše uvedených procesorů, a to s ohledem na práci, jíž budete s notebookem vykonávat. Dell Latitude 3520 svůj výkon podporuje i prostřednictvím operačních pamětí DDR4 pracujících na frekvenci 3 200 MHz. K dispozici budete mít dva sloty SODIMM, jejichž maximální kapacita je 64 GB. To už je poměrně slušné zázemí pro rozšiřitelnost, a hlavně podporu vyššího výpočetního výkonu.

Dell Latitude 3520 vám samozřejmě poskytne i grafický výkon. Ten však odpovídá použitelnosti této výpočetní techniky. Primárně jde o kancelářský notebook, nikoliv o mobilní pracovní stanici využitelnou ke zpracování multimédií a grafiky. S tím koresponduje použitá grafická karta. V závislosti na typu procesoru se domůžete grafického modulu Intel UHD Graphics nebo Intel Iris X Graphics, což je naprosto dostatečné. Přesto existují i verze tohoto notebooku s externí grafikou v podání NVIDIA GeForce MX350 a NVIDIA GeForce MX450 určené pro náročnější uživatele.

Věci, o kterých se příliš nemluví

Zmínka by měla určitě padnout o úložišti notebooku Dell Latitude 3520. V tomto směru to bude sázka na jistotu v podání PCIe-4 SSD, respektive M.2 2230, popřípadě M.2 2228. Docílíte tak rychlého úložiště promítajícího se do pohodlné práce s notebookem. Velikost úložiště může dosahovat hodnoty až 1 TB.

Při běžné kancelářské práci nebudete o notebooku z pohledu hlučnosti téměř vůbec vědět. Ventilátor se totiž spouští až při větší zátěži. Co se týče teploty a zahřívání šasi, je mírné a z obecného hlediska ho lze označit za průměrné. S ohledem na umístění chlazení se notebook zahřívá nejvíce ve své levé části.

K reproduktorům lze uvést snad jediné. Poskytují dostatečně hlasitý projev, na druhou stranu zaostávají z pohledu basů.

Podstatná informace by však měla zaznít v souvislosti s použitou baterií. Na výběr máte ze tříčlánkové baterie 41 Wh nebo ze čtyřčlánkové baterie 54 Wh. Právě s ní docílíte poměrně dlouhé výdrže, která překonává řadu konkurenčních modelů Dell Latitude 3520.

Matný IPS displej

Dell Latitude 3520 pravá

Stejně, jako u mnoha jiných notebooků, také Dell Latitude 3520 je dostupný v několika verzích provedení. V každém případě se dočkáte matného IPS displeje prezentujícího se průměrným kontrastem a jasem. Pokrytí barevného prostoru představuje slabší střed. Pro kancelářské využití jde však o standardní hodnoty, které vás během práce a pohledu na obrazovku nebudou nikterak omezovat. A jaké rozlišení displeje je dostupné?

 • HD rozlišení 1 366 x 768 pixelů, 220 nitů, 500:1, 25ms
 • FHD rozlišení 1 920 x 1 080 pixelů, 250 nitů, 700:1, 25ms

Pro úplnost ještě doplníme, že kolem displeje se linou poměrně tenké rámečky. V tom horním je pak umístěna webová kamera s mikrofonem.

Klávesnice pro každodenní použití

Poslední důležitou částí, které je třeba věnovat pozornost bude klávesnice. Pracovní prostřední, s nímž přijdou do styku nejčastěji pisálci. A ti budou upřímně nadšeni. Dell aplikoval do notebooku uživatelsky velice přívětivou a prověřenou chiclet klávesnici. Ta vlivem použitého šasi má sice uprostřed drobnou tendenci se prohýbat, to platí však až po silnějším stlačení. Při běžném psaní si toho vůbec nevšimnete. Naopak oceníte kvalitní povrchovou úpravu kláves, plnohodnotnou klávesnici včetně numerické části, dobrý tlakový bod a krátký úhoz. Zpětná vazba je tichá a příjemná. Tohle všechno je doplněno dvoustupňovým podsvícením.

Nedílnou součástí klávesnice je také zapínací tlačítko umístěné vpravo nahoře. Nenápadná součást bloku s klávesami. Nic tak nenarušuje sladěný vzhled této části notebooku. Právě do tohoto tlačítka je integrován snímač otisků prstů.

Dell Latitude 3520 z boku

Modelu Dell Latitude 3520 samozřejmě nechybí ani poměrně velký touchpad pro ovládání kurzoru myši. Jeho rozměry jsou 11,5 x 8 cm. Ovládací tlačítka jsou integrována do jeho spodní části. Vyzdvihnout lze jejich jasný tlakový bod a krátký zdvih, včetně hladkého povrchu. Nic víc v této pracovní ploše notebooku neočekávejte.

Dell Latitude 3520 – Závěrečné hodnocení

Při celkovém pohledu na vzhled a technické parametry nelze model Dell Latitude 3520 hodnotit jinak než kladně. Ano, notebook malinko pokulhává v kvalitě zobrazení a operační paměti běží v jednokanálovém režimu. Na druhou stranu dostanete rychlé porty, dlouhou výdrž baterie, PCIe-4 SSD, rozšiřitelnost operační paměti, podsvícení kláves a využití USB-C jako DisplayPort. Přesně tyto přednosti z něj dělají univerzální kancelářský nástroj s bohatým využitím.

Dell Latitude 3520

Dell Latitude 3520 kryt

Dell Latitude 3520 levá

Dell Latitude 3520 pravá

Dell Latitude 3520 z boku