Výkonný a zároveň cenově dostupný model notebooku vhodný do komerční sféry. Takový je Dell Latitude 3550, který vás oproti svému předchůdci 3540 může překvapit hned v několika ohledech. Pojďme se podívat pod pokličku tohoto notebooku.

Všechny repasované notebooky 3550 od Dellu

Notebook Dell Latitude 3550 je typickým představitelem podnikové výpočetní techniky. Splňuje základní kritéria pro kancelářskou práci a pravidelné používání, potažmo přenášení. Tomu odpovídá nejenom výkon, ale také provedení.

Rozumná kvalita

Dell Latitude 3550

Pokud byste vedle sebe postavili model Dell Latitude 3540 a Dell Latitude 3550 zjistíte, že nástupce už nedisponuje kovou základnou, nýbrž tou plastovou. Tato změna však není na škodu, protože použit byl kvalitní plast navazující na celkový design tohoto modelu. Hladké a dobře laděné plastové hrany s hrubým povrchem kolem rámečku displeje. Pevnost, minimální zanechávání otisků prstů a elegance skrývající se za moderním plastem. Pokud hledáte především praktickou funkčnost, nebudete zklamaní.

Vzhledem k tomu, že jde o provedení displeje 15,6“, je třeba počítat s odpovídající velikostí. Rozměry jsou 380,4 x 258,95 x 22,3 mm a hmotnost činí kolem 2,15 kg. A to hlavně v závislosti na tom, jestli budete volit tříčlánkovou nebo čtyřčlánkovou baterii.

Z pohledu designu jde určitě o kvalitní střední třídu, u níž vás mile překvapí i důsledné provedení v oblasti mezi notebookem a displejem. Při otevírání a zavírání uvidíte, že ani tuto část Dell nikterak neodbyl.

Konektory a komunikace

Ve prospěch tohoto relativně tenkého notebooku hovoří jednoduchost a styl. O tom do jisté míry vypovídá i rozmístění jednotlivých konektorů. Ty jsou situovány pouze po stranách notebooku.

Vlevo naleznete klasický zámek Kensington, napájecí konektor, čtečku paměťových karet a USB 2.0. Vpravo je větší zásoba portů: dva USB 3.0, HDMI, LAN a VG. S tímto vybavením připojíte obvyklá externí zařízení bez potíží.

Důležité je zmínit se i o bezdrátových technologiích. Je to například Bluetooth 4.0 a Wifi modul 802.11 a/b/g/n/ac.

Na vnějším obalu lze zaznamenat dva reproduktory o výkonu 2W + 2W. Chybět vám nebude ani webová kamera nad displejem, která je schopna zachytávat video v rozlišení 1 280 x 720 pixel s 30 fps.

Displej s rozlišením HD

Dell Latitude 3550 lidé

Kromě vnějšího vzhledu budete při pravidelném používání Dell Latitude 3550 pozorovat nejčastěji displej o velikosti 15,6“. Zobrazovací plocha má obvykle rozlišení HD tedy 1 366 x 768 pixel. Pro notebook této cenové kategorie je to obvyklé.

Kvalitu zobrazení od jasu, přes kontrast až po podání barev lze považovat za běžný průměr. Někomu mohou vadit pouze menší pozorovací úhly, ale nejde o nic zvláštního. Povrch displeje je matný, což potěší všechny ty, kdo nemají rádi odlesky na venkovním slunci.

Standardně od tohoto typu notebooku neočekávejte zpracování žádných náročných multimédií, čemuž odpovídá integrovaná grafická karta Intel HD Graphics 4400. Na trh se však dostaly i modely s externí grafickou kartou NVIDIA GeForce 830M s pamětí 2 GB.

Prověřená klávesnice Dell

Pokud jde o vstupní zařízení Dell Latitude 3550, nebudete zklamáni. Notebook totiž obsahuje typickou klávesnici využívanou u mnoha ostatních modelů Dell. To znamená, že se vám dostane klasického rozložení kláves, hladkého povrchu, plynulého pohybu a odpovídajících tlakových bodů. V tomto směru rozhodně vítězí jednoduchost, takže žádná další funkční tlačítka ani TrackPoint rozhodně nehledejte. Klávesnice je s numerickým blokem.

K ovládání budete moci využít TouchPad o velikosti 10,5 x 8 cm, který je patřičně velký na to, abyste bez sebemenšího omezování mohli provádět všechna potřebná gesta. Spodní část TouchPadu je vyčleněna dvěma ovládacím tlačítkům zakomponovaným do této plochy.

U výkonu nebudete strádat

Dell Latitude 3550 otevřený

Dell Latitude 3550 je zlatou střední třídou nejenom z pohledu designu a kvality displeje. Mnohé nabídne i v případě výkonu, který vám přijde vhod při zpracování nejrůznějších výpočetních operací. Při pořízení notebooku můžete volit mezi dvěma procesory. Slabší verzí je Intel Core i3. Mnohem lepší je však investovat do výkonnějšího procesoru Intel Core i5.

Vedle procesoru se můžete spolehnout také na možnost dostatečného rozšíření operační paměti. Do dvou paměťový slotů DDR3 lze vkládat moduly pracující na frekvenci 1 600 MHz do celkové kapacity až 16 GB čili 2x8 GB.

Nejčastěji se na Dell Latitude 3550 setkáte s použitím klasických HD disků s kapacitou do 500 GB.

Výkonný a tichý notebook

Tento notebook si díky svým charakteristickým vlastnostem najde dostatečnou základnu uživatelů, jež i po delší době od jeho uvedení na trh ocení především výkonný procesor a tichý chod. K tomu si budete moci připočíst přijatelnou délku výdrže na novou baterii a reprezentativní vzhled, který se hodí jak do domácnosti, tak do firmy.

Všechny repasované notebooky 3550 od Dellu

Dell Latitude 3550 Dell Latitude 3550 otevřený