Dell Latitude 5300 patří se svou úhlopříčkou 13,3" do kategorie menších notebooků. Spojuje klady větších modelů s těmi nejmenšími vhodnými na cesty. To vše v kombinaci s dotykovou obrazovkou.

Dell Latitude 5300 je malým pomocníkem pro každodenní práci. Notebook, který je pro kancelářské operace, jako stvořený. V jeho prospěch hovoří nejenom kompaktnost a precizní zpracování. Přidanou hodnotou je provedení 2v1. Dell Latitude 5300 můžete díky otočnému displeji a dotykové obrazovce používat jako tablet. Praktičnost tak u něj hraje zásadní roli.

Pevné šasi a kvalitní povrchová úprava

Dell Latitude 5300

Notebook Dell Latitude 5300 má velikost 13,3", čemuž odpovídají samotné rozměry. Velikost činí 305,7 x 207,5 x 19,3 mm. Hmotnost je 1,25 kg. Označení malý, cestovní a kompaktní si zaslouží na plné čáře.

Základem všeho je pevné plastové tělo s kvalitní povrchovou úpravou. Silné panty mnohdy vyžadují při otevírání notebooku použít obě ruce, na druhou stranu lze očekávat jejich bytelnost a dlouhou životnost. Když zvolíte dotykovou verzi 2v1, můžete displej otočit na druhou stranu. Základna notebooku pak poslouží jako stojánek a Dell Latitude 5300 lze ovládat dotykem. Zadní kryt displeje je polymerový a vyztužený. Použita jsou uhlíková vlákna.

Důraz je z pohledu designu kladen především na propracovanost detailů. Tmavému šasi vévodí světlé logo Dell. Při uchopení nebudete pociťovat žádné měkké plasty nebo vrzající základnu. Zkrátka, cestovní pracovní doplněk řešený na výbornou.

Displej je pomyslnou alfou a omegou

Notebook Dell Latitude 5300 byl vyráběn se třemi typy displejů. Ve všech případech jde o antireflexní displej s podsvícením WLED. Nejnižší je rozlišení HD 1 366 x 768 pixelů se svítivostí 220 nitů. Dále je to rozlišení FHD 1 920 x 1 080 pixelů se svítivostí 300 nitů. Obě verze jsou bez dotykové obrazovky. Pokud chcete využít potenciál tohoto malého notebooku na sto procent, ideální je dotyková verze s FHD rozlišením. Jedná se o displej WVA. V jeho případě lze hovořit o dobrých pozorovacích úhlech a věrohodných barvách. Nad displejem je v rámu zabudovaná HD kamera.

Když už jsme u displeje, je třeba zmínit také výbavu týkající se grafické karty. Primární využití ve firemním prostředí cílí hlavně na kancelářské operace, kde si s naprostou jistotou vystačíte s grafikou Intel UHD 620.

Klávesnice hodnocená na výbornou

Dell Latitude 5300 otevřený

Práce s notebookem Dell Latitude 5300 bude příjemná nejenom kvůli kvalitnímu, popřípadě dotykovému displeji. Při každodenní práci si oblíbíte i klávesnici. Její rozložení je typické pro notebooky o velikosti 13,3". Absenci numerické klávesnice skvěle vyrovná zpětná odezva kláves, jejich tichý stisk a dvouúrovňové podsvícení. Ovládání myší je zajištěno prostřednictvím touchpadu s dvěma fyzickými tlačítky. Vpravo nahoře vedle klávesnice je umístěno tlačítko pro zapnutí notebooku, v němž může být integrována čtečka otisků prstů. Tzn. další z praktických bezpečnostních prvků.

Pracovní výkon Dell Latitude 5300

K pohodlné a bezproblémové práci pochopitelně přispěje samotný výkon notebooku Dell Latitude 5300. Toho budete mít více než dost díky použití osmé generace procesorů Intel Core. Tou nejvýkonnější volbou se stane Intel Core i7 s podporou vPro. Jde o čtyřjádrové procesory, kterým sekunduje operační paměť. Uvnitř notebooku se nachází dva sloty DIMM pro paměti DDR4 pracující na frekvenci 2 666 MHz. Paměti bez korekce ECC dosahují maximální kapacity 32 GB.

Konektorová výbava

Dell Latitude 5300 zezadu

Notebook Dell Latitude 5300 nezaostává ani z pohledu dostatečného počtu portů a konektorů. V kanceláři nebo na cestách k němu můžete připojit mnohé další periferie. Možností ostatně budete mít více než dost.

Nalevo se nachází napájecí konektor, Thunderbolt 3, HDMI 1.4 a jeden port USB 3.1 Gen1 typu A. Pravá strava je vyhrazena pro kombinovaný audio konektor pro sluchátka a mikrofon. Dále je k dispozici slot pro SIM kartu, čtečka microSD karet, jeden port USB 3.1 Gen1 typu A, RJ-45 a zámek Noble lock. Bezdrátovou konektivitu můžete řešit prostřednictvím Wi-Fi a Bluetooth.

Ostatní důležité informace

V případě malého notebooku Dell Latitude 5300 lze upozornit také na vyšší míru zabezpečení, která je pro výpočetní techniku výrobce Dell zcela vlastní. Praktický je například zmiňovaný Noble zámek, použití čipu TPM 2.0 s certifikací FIPS 140-2 a TCG, dotykovou čtečku otisku prstů a praktickou clonu u webové kamery. Další zabezpečení lze řešit na softwarové úrovni. Z pohledu uložiště lze volit mezi 512 GB SSD diskem M.2 SATA nebo PCIe NVMe. Maximální kapacita z výroby dosahuje až 1 TB.

Notebook Dell Latitude 5300 je zkrátka stvořen pro práci ve všech směrech. Dokazuje to jeho vysoký výkon, funkce a celková použitelnost.

Dell Latitude 5300

Dell Latitude 5300 otevřený

Dell Latitude 5300 zezadu