Kompaktní a cestovní notebook Dell Latitude 5330 prezentuje skvělý pracovní nástroj na cesty. Dostupný je ve dvou verzích a spojen je s dostatečně bohatou konfigurací. Co všechno tento model přináší?

Dell Latitude 5330 je 13,3" velkým notebookem, který právoplatně a úspěšně prezentuje tuto řadu kompaktních a snadno přenositelných zařízení. Oproti základním modelům této řady přináší jistá vylepšení týkající se nejenom technické vybavenosti, ale také propracovaného a modernějšího vzhledu. Notebook, jehož přednosti nejvíce oceníte hlavně v terénu, ať už to budou pracovní schůzky, přednášky ve škole nebo čas trávený na cestách.

Dell Latitude 5330

Jak už prozrazuje titulek tohoto článku, Dell Latitude 5330 je dostupný hned ve dvou variantách vyhotovení. Pokud se spokojíte s běžným standardem, zvolíte klasickou verzi Laptop. Pakliže prahnete po větší flexibilitě při každodenním používání, jednoznačnou volbou bude provedení 2v1. Jde o konvertibilní verzi notebooku disponující dotykovým displejem. Když ho otočíte, můžete z notebooku vytvořit tablet.

V malém těle dostatečný výkon

Při představování modelu Dell Latitude 5330 začneme nejdříve tím společným, co mají obě varianty Laptop a 2v1. Jak asi každý správně tuší, bude to výkon. To, co se ukrývá pod vzhledově zajímavým šasi je stejné u obou verzí. Společnost Dell v tomto případě vsadila na čipovou sadu Intel PCH-LP a dvanáctou generaci procesorů Intel Core i3, i5 a i7. Nabídka je tedy více než bohatá a na své si přijde dozajista každý.

 • Intel Core i3-1215U
 • Intel Core i5-1235U vPro
 • Intel Core i5-1245U vPro
 • Intel Core i7-1265U vPro

Operační paměť má v tomto ohledu celkem jasný charakter. Dual-channel DDR4 paměti pracují na frekvenci 3 200 MHz. Stačí jen zvolit provedení notebooku s tou správnou kapacitou. Dostupná jsou řešení s 8 GB, 16 GB a 32 GB. Právě 32 GB představuje maximální kapacitu, která je s ohledem na primární využití 13,3" velkého notebooku naprosto dostatečná.

I když Dell Latitude 5330 má za úkol pracovat jako kancelářský nástroj, nikoliv ten multimediální, přesto bychom se měli zmínit o grafickém výkonu. Použita je samozřejmě integrovaná grafická karta odpovídají zvolenému procesoru. Pro procesor Intel Core i3 se využívá grafika Intel UHD Graphics. Pro procesory Intel Core i5 a i7 byla zvolena grafika Intel Iris Xe Graphics.

Dell Latitude 5330 levá

Společné vlastnosti Laptopu a verze 2v1

Ve společných parametrech obou variant notebooku Dell Latitude 5330 bychom mohli jistě pokračovat. Typickým příkladem je třeba úložiště. V tomto případě se můžete spolehnout na řešení M.2 2230 a M.2 2280. Kapacita SSD disků začíná na 256 GB a končí na 2 TB. Mezi společné vlastnosti Dell Latitude 5330 Laptop a 2v1 patří také reproduktory 2x 2 W. Jedná se o stereofonní reproduktory Realtek Waves MaxxAudio Pro, s nimiž docílíte celkového výkonu 4 W. Zvukové pojetí odpovídá této výpočetní technice zastupují zlatou střední třídu.

Zapomínat bychom neměli ani na použití akumulátoru. V tomto směru můžete volit mezi dvěma bateriemi. Tou první je tříčlánková 41 Wh a tou druhou čtyřčlánková 58 Wh. Obě dvě poskytují dostatečnou výdrž pro práci na cestách. Verze 58 Wh bude mít potřebné energie více. Mnohé testy prozrazují, že při nenáročném využití notebooku Dell Latitude 5330 se s novým akumulátorem můžete dostat na 10 – 11 hodin provozu.

Příjemná klávesnice a velký touchpad

Dalším společným elementem obou verzí je klávesnice. Černé klávesy zapuštěné v šedivém šasi působí elegantním dojmem. Při dotyku lze tvrdit, že i tím profesionálním. Dell přináší v modelových řadách Latitude dlouhodobě kvalitní klávesnice, které si oblíbí především pisálci. Notebook o velikosti 13,3" logicky nedisponuje numerickou částí, na druhou stranu předkládá rovnoměrné rozložení kláves. Díky příjemnému stisku a znatelné zpětné vazbě se na tomto modelu píše opravdu dobře. Tichá a podsvícená klávesnice má do bloku kláves zakomponováno i spouštěcí tlačítko vpravo nahoře.

Nepřehlédnutelnou součástí tohoto pracovního prostoru Dell Latitude 5330 je velký touchpad. Na něj zbylo v šasi hodně místa, a tak bylo využito. Příjemně hladký povrch přispívá k přesnému a pohodlnému ovládání, včetně možnosti používat multidotyková gesta. Fyzická tlačítka touchpadu nehledejte, jsou integrována do jeho plochy.

Dell Latitude 5330 otevřený

Praktická konektorová výbava

I při letmém pohledu na obě varianty notebooku Dell Latitude 5330 vám bude jasné, že další společnou částí jsou konektory. Notebooky o velikosti 13,3" obvykle disponují jen tím nejzákladnějším. V případě tohoto modelu lze tvrdit, že na svoji velikost má portů více než dost. Ty jsou samozřejmě z praktického a funkčního důvodu rozděleny po obou stranách notebooku. Vesměs jde o rovnoměrné rozložení.

Vlevo najdete dva porty Thunderbolt 4 s režimem DisplayPort Alt, USB Type-C, USB4 a PowerDelivery. Dále vám nebude chybět jeden port USB-A 3.2 Gen 1 a čtečka microSD karet. Na opačné straně najdete jeden port USB-A 3.2 Gen 1, HDMI 2.0, kombinovaný audio konektor pro sluchátka a mikrofon, včetně volitelného slotu pro SIM kartu. Je tu i slot pro fyzický kabelový zámek. V případě zmiňovaných portů USB-A ještě dodáme, že jeden je dostupný s funkcí PowerShare.

Když už jsem u těch portů, Dell Latitude 5330 má kromě slotu M.2 2230/M.2 2280 pro SSD disk také slot M.2 2230 pro kartu Wi-Fi a Bluetooth. V závislosti na konkrétním modulu se domůžete Wi-Fi 5, popřípadě Wi-Fi 6. S přihlédnutím k absenci síťového konektoru je zřejmé, že veškerou komunikaci budete realizovat právě prostřednictvím bezdrátových technologií.

Klasický vs. dotykový displej

Nyní už se dostáváme k prvním odlišnostem mezi klasickým Dell Latitude 5330 a Dell Latitude 5330 2v1. U těchto variant dosahuje obrazovka stejných rozměrů. Jedná se o displej s úhlopříčkou 13,3". U obou verzí notebooku budete mít na výběr.

Dell Latitude 5330 v klasickém provedení.

 • FHD rozlišení 1 920 x 1 080 pixelů, 60 MHz, 45 % NTSC, 250 nitů
 • FHD rozlišení 1 920 x 1 080 pixelů, 60 MHz, 100 % NTSC, 400 nitů

Dell Latitude 5330 2v1 s dotykovou obrazovkou.

 • FHD rozlišení 1 920 x 1 080 pixelů, 60 MHz, 72 % NTSC, 300 nitů
 • FHD rozlišení 1 920 x 1 080 pixelů, 60 MHz, 100 % NTSC, 300 nitů
Dell Latitude 5330 pravá

Co se týče kvality zobrazování, lze Dell Latitude 5330 označit za dobrý průměr, ať už jde o pozorovací úhly, podání barev, kontrast a jas. Na displej se krásně dívá a při práci na cestách vás jistě nebude nikterak omezovat. Ještě dodáme, displej má po stranách tenké rámečky, což působí velice dobrým a profesionálním dojmem. V horním rámečku je integrována webová kamera, buď 720p nebo 1 080p. Ta může mít navíc podobu infračervené kamery se senzory a možností detekce obličeje. Chybět tedy nemusí ani proximity senzor. Součástí tohoto multimediálního celku jsou také duální mikrofony.

Elegantní notebook na cesty

Nakonec se budeme věnovat i samotnému vzhledu notebooku Dell Latitude 5330. Ten je rozhodně reprezentativní záležitostí. Světle šedá kompaktnímu modelu rozhodně sluší. Tmavší jsou pouze rámečky kolem displeje a klávesnice. Šasi je pevné a díky minimalistickému provedení i dostatečně tuhé a odolné. S prohýbáním vybraných částí se tak pravděpodobně nikde nesetkáte. Dell Latitude 5330 má i pevné panty, takže otevřený displej dobře drží. Verze 2v1 pak umožňuje úplné otočení, takže z notebooku rázem vytvoříte tablet. Použité materiály přispívají k tomu, že na povrchu tak často neulpívají otisky prstů. I to je další skvělá vlastnost hovořící ve prospěch cestovního notebooku.

Když se zahledíte na klasickou i konvertibilní verzi modelu Dell Latitude 5330 zjistíte, že na první pohled jsou vlastně stejné. O tom ostatně vypovídají i samotné technické parametry uvedené výrobcem.

Dell Latitude 5330 zavřený
 • Šířka je 305,7 mm
 • Hloubka je 207,5 mm
 • Výška je 16,92 – 18,43 mm

Poslední údaj prozrazuje, že notebook má snižující se výšku směrem dopředu. To je samozřejmě příjemné hlavně při ovládání a psaní. Obě varianty provedení se v rámci fyzických dispozic přece jenom v něčem liší, a to je hmotnost. Klasický notebook je se svými 1,2 kg o trochu lehčí. Dotyková verze 2v1 má hmotnost 1,32 kg.

Celkového hodnocení

Závěr této recenze bude víceméně strohý. Všechno důležité totiž bylo řečeno. Dell Latitude 5330 je skutečně dobrou volbou pro ty, kdo hledají kompaktní, líbivý a výkonný notebook na cesty s displejem 16:9. Díky možnosti výběru mezi oběma variantami si na své přijde dozajista každý, ať už v domácím nebo komerčním segmentu.

Dell Latitude 5330

Dell Latitude 5330 levá

Dell Latitude 5330 otevřený

Dell Latitude 5330 pravá

Dell Latitude 5330 zavřený