Spolehlivý, výkonný, stabilní a bezpečný. To jsou vlastnosti, jimiž se musí pyšnit každý notebook business třídy, a právě Dell Latitude 5420 v tomto směru obstává na výbornou.

Model notebooku Dell Latitude 5420 byl stvořen jednoznačně pro práci. Tomu odpovídá jeho celkové zpracování, vzhled, ale také navržený výkon. Dalo by se říci pomocník do každé kanceláře, který své zastoupení najde i na mnohých dalších místech. Použít ho můžete ke studijním účelům a pro běžné užití v domácnosti.

Elegán pro firemní segment

Dell Latitude 5420

Notebook by měl být nejenom dostatečně výkonným pracovním nástrojem, ale i reprezentativní doplňkem. Pokud vyrážíte na pravidelné schůzky k zákazníkům, platí to dvojnásob. Nutno podotknout, že v tomto směru vás Dell Latitude 5420 rozhodně nezklame. Ten svým zpracováním plynule navazuje na předchozí modely a cílí na propracovanost těch nejmenších detailů.

Čtrnáctipalcový notebook je velký 321 x 212 x 19,3 – 20,9 mm. Při hmotnosti začínající na 1,37 kg jde o přiměřeně velkého pomocníka při práci, který možná nepatří k těm nejtenčím na trhu, na druhou stranu nabízí odpovídající pevnost a bytelnost.

Při omaku můžete zjistit, že na první pohled působící hliník je vlastně dokonale upraveným plastem. Ten se pyšní uhlíkovými a hořčíkovými vlákny. Právě ty přispívají k tomu, že notebook je lehký a zároveň odolný. Matné stříbrnošedé provedení si podmaní oko i toho nejnáročnějšího zákazníka. Dokazují to právě detaily, o nichž je důležité se zmínit.

Horní tmavší zpracování s nepřehlédnutelným logem Dell, stříbrné šasi kolem zapuštěné klávesnice bez ulpívání otisků, tenké rámečky kolem displeje, kovové panty, minimální průhyby těla a možnost otevření displeje o 180°. Tohle jsou na první pohled výjimečnosti, které ocení kdokoliv. Designový posun oproti předchůdci Dell Latitude 5410 tu je a tím správným směrem.

Posun ve výkonu je znát

Pracovní notebook si žádá náležitý výkon. Tím se Dell Latitude 5420 rozhodně pyšní. Další vývojová řada, nové procesory, lepší výkon. Tak lze charakterizovat tuto část mobilní výpočetní techniky, kterou na první pohled nevidíte, při práci a běžném používání ji však pocítíte. Jak asi každý správně tuší, základem jsou procesory Intel Core desáté a jedenácté generace. Výběr je v tomto směru celkem bohatý.

  • Intel Core i5-10310U
  • Intel Core i3-1125G4
  • Intel Core i5-1135G7
  • Intel Core i5-1145G7
  • Intel Core i7-1165G7
  • Intel Core i7-1185G7

Chipset Intel PCH-LP a dva sloty SO-DIMM pro operační paměti DDR4. To jsou prvky podepisující se na výkonu notebooku Dell Latitude 5420. Maximální podporovaná kapacita paměti je 64 GB, což je dvojnásobek oproti modelu 5410. Operační paměti zároveň pracují na frekvenci 3 200 MHz.

Pracovní zázemí bez omezení

Dell Latitude 5420 otevřený

Notebook je dokonalým pracovním nástrojem nejenom po výkonové stránce. Podstatná je také konektorová výbava. Přece jenom s notebookem nesedíte pouze v kanceláři, ale také cestujete, připojujete se do ostatních sítí a k nejrůznějším zařízením. V tomto ohledu nabízí Dell Latitude 5420 naprosto dostačující standard. Jsou to konektory typu Thunderbolt 4, USB 3.2, USB 3.2 s PowerShare, univerzální audio konektor, HDMI 2.0, slot pro SIM kartu, RJ45 a čtečka karet microSD. Tohle všechno najdete rozložené po obou stranách. Přední část je elegantně čistá, na zadní se nachází mřížky od reproduktorů. Doplnit ještě můžeme použití bezpečnostního zámku Noble a bezdrátových technologií Bluetooth a Wi-Fi. Zkrátka univerzální výbava pro pracovní notebook.

Model s ideálním displejem

Co se týče každodenního používání modelu Dell Latitude 5420, každý bude mít asi trochu odlišné nároky z pohledu technických parametrů. Jednou z takových oblastí je displej. K jeho otevření budete potřebovat obě ruce, protože panty působí skutečně pevným a bytelným dojmem. Takovou vlastnost lze vnímat jako klad. Při uchopení uprostřed displeje nezaznamenáte žádné výraznější prohýbání. Podstatné jsou ale samotné parametry obrazovky.

Jak již bylo zmíněno, Dell Latitude 5420 se pyšní velikostí čtrnáct palců. Z pohledu rozlišení displeje máte určitě na výběr.

  • TN displej – HD rozlišení 1 366 x 768 pixelů, 220 nitů
  • WVA displej – FHD rozlišení 1 920 x 1 084 pixelů, 250 až 400 nitů

Záleží na vás, jakému typu displeje dáte přednost. V každém případě se bude jednat o matné provedení obrazovky, která se pyšní standardními pozorovacími úhly, kontrastem a barvami. Do horního rámečku displeje je zasazena webová kamera. Ta může být volitelná od HD až po FHD. Nechybí ani praktická mechanická uzávěrka.

Dell Latitude 5420 porty

Se zobrazovací plochou jako takovou se samozřejmě pojí i grafický výkon. Ten je odpovídající primárnímu použití notebooku. Standardně je tento model dodáván s integrovanou grafickou kartou Intel UHD Graphics. Světlo světa ovšem spatřilo i provedení pro náročnější zákazníky s grafikou Intel Iris X Graphics.

Klávesnice na výbornou

Čtrnáctipalcový notebook standardně disponuje klasickým rozložením kláves, chybí mu pouze numerická část. V tomto směru není výjimkou ani Dell Latitude 5420. Chiclet klávesnice je lehce zapuštěna do notebooku, takže při psaní o nic nezavadíte a nic vás nebude rušit. Klávesy jako takové lze hodnotit pouze kladně. Vynikající hmatová odezva, skvělý zvukový projev a příjemná povrchová úprava. Nechybí podsvícení, které oceníte především při psaní v šeru a v noci.

Model Dell Latitude 5420 už nedisponuje trackpointem. O to elegantněji však vyniká větší touchpad nacházející se pod klávesnicí. Jeho funkční tlačítka jsou zakomponována do samotného touchpadu s příjemně kluzkým povrchem. Čtečka otisku prstů je nedílnou součástí zapínacího tlačítka v pravém horním rohu klávesnice. Díky absenci jakýchkoliv prvků navíc působí klávesnice čistým a elegantním dojmem.

Dell Latitude 5420 – Doplňující informace

Dell Latitude 5420 zepředu

Na závěr by mělo zaznít ještě několik dodatečných informací týkajících se Dell Latitude 5420. Například to, že mřížka pro odvod tepla je umístěna zespodu na levé straně notebooku. Pokud budete mít notebook na klíně, můžete při vyšším zatížení pociťovat zahřívání. V případě pevných disků se setkáte s M.2 rozhraním a kapacitou až 1 TB.

V rámci celkového zhodnocení modelu Dell Latitude 5420 lze vypíchnout v podstatě jen samé klady. Mnozí ocení již zmíněnou integrovanou čtečku otisku prstů v zapínacím tlačítku, prvotřídní klávesnici s podsvícením, podporu až 64 GB operační paměti a Wi-Fi 6. Dobře rozmístěné porty a konektory jsou v kombinaci s poměrně dlouhou výdrží baterie pomyslnou třešničkou na dortu.

Dell Latitude 5420

Dell Latitude 5420 otevřený

Dell Latitude 5420 porty

Dell Latitude 5420 zepředu