Notebook pro business segment by měl mít dobré zpracování, spoustu portů a pro ještě snazší ovládání také dotykový displej. Všechna tato kritéria v plné míře splňuje model Dell Latitude 5511 Touch.

Notebook Dell Latitude 5511 Touch právoplatně spadá do firemního prostředí. Své zastání pochopitelně najde i doma, ve škole a podobně. Primární business sektor je však na místě, o čemž mimochodem vypovídá celkové zpracování této mobilní výpočetní techniky. Notebook o velikosti 15,6" se hodí nejenom do kanceláře, ale také na cesty a pracovní schůzky. I když nejde o žádného kompaktního drobečka, má tento model opravdu hodně co nabídnout. To platí dvojnásob s přihlédnutím k dotykovému displeji.

Konstrukční zpracování notebooku

Dell Latitude 5511 Touch

Pojďme se nejprve věnovat vzhledu a fyzickému provedení Dell Latitude 5511 Touch. Mnozí tento model označují za tlustý, avšak velice lehký notebook. Vliv na to mají dva faktory. Tím prvním jsou pochopitelně rozměry.

  • Šířka je 359,1 mm
  • Hloubka je 236,25 mm
  • Výška je 22,48 – 24,92 mm

Ano, na první pohled možná nejde o žádný ultrabook. Určitá robustnost je však vykoupena přijatelnou hmotností. Ta při velikosti notebooku 15,6" dosahuje hodnoty 1,89 kg. To je zapříčiněno především použitým materiálem.

Šasi notebooku Dell Latitude 5511 Touch je zhotoveno z kvalitního plastu stříbrné barvy, který do značné míry svým povrchem imituje hliník. Nutno však podotknout, že plast je to skutečně pevný. Zapomeňte na jakékoliv mezery mezi jednotlivými částmi, povrzávání a podobné neduhy. I z pohledu vzhledu je plastové šasi blíže hliníku, což přidává na jeho celkové eleganci. Rozhodně jde o reprezentativní záležitost.

Základna a displej jsou spojeny prostřednictvím pevných pantů, takže máte záruku, že tento model přece jenom něco vydrží. Z logiky věci však vyplývá, že k otevírání displeje budete potřebovat dvě ruce, a to vlivem lehčí základny. Na druhou stranu displej otočíte o 180 stupňů. Nedejte proto na první dojem z robustního těla. Jeho nízká hmotnost je vhodná i pro časté cestování.

Dotykový displej

Dell Latitude 5511 Touch otevřený

Jedním ze zásadních benefitů tohoto modelu je dotykový displej, o čemž mimochodem vypovídá označení "Touch" v názvu. Pokud zvolíte dotykovou verzi notebooku, pak v rámci displeje vybíráte pouze z jedné varianty. A jaké jsou technické parametry tohoto displeje?

  • FHD rozlišení 1 920 x 1 080 pixelů
  • Svítivost 220 nitů
  • Kontrast 700:1
  • Frekvence 60 Hz
  • Matný povrch Anti-glare

Kvality displeje Dell Latitude 5511 Touch lze označit za průměrné, jak z pohledu barev, tak možnosti práce na sluníčku a pozorovacích úhlů. Dotyková vrstva je spolehlivá a pro mnohé bude jistě náležitým bonusem z hlediska ovládání notebooku.

V silnějším rámečku nad displejem se nachází také webová kamera s mikrofonem. Výjimkou není ani volitelná IR kamera a dioda signalizující používání kamery. Tento nástroj při komunikaci se zákazníky, obchodními partnery, ale i přáteli jistě oceníte. Jedná se o webkameru s rozlišením 1 280 x 720 pixelů a 30 fps.

Konektorová výbava Dell Latitude 5511 Touch

Dell Latitude 5511 Touch šasi

Když notebook pro práci, tak se vším všudy, o tom není žádných pochyb. Pozornost tedy zaměříme na boční strany modelu Dell Latitude 5511 Touch. Ano, správně tušíte, že se bude jednat o konektorovou výbavu. Tu lze s ohledem na velikost notebooku 15,6" označit za obvyklou a dostatečnou. Připravte se na to, že porty naleznete pouze vpravo a vlevo. Vpředu to nedává smysl a v zadní části kvůli pantům a otevírání není žádný prostor.

Napájecí konektor je umístěn vlevo. Hned za ním se nachází port USB 3.2 Gen1 typu C a jeden port USB 2.0 Gen1 typu A. Pak velkou část plochy zabírá mřížka usnadňující ventilaci. Následuje volitelná čtečka čipových karet. Mnohem více konektorů najdete vlevo. Hned za kabelovým zámkem budete mít k dispozici konektor RJ-45, HDMI 2.0, dva porty USB 3.2 Gen1 typu A, kombinovaný audio konektor pro sluchátka a mikrofon, včetně čtečky paměťových karet MicroSD a slotu pro SIM kartu. Z pohledu fyzického připojení je to vše.

Stejně, jako u všech ostatních notebooků se nabízí ještě bezdrátové připojení, a to prostřednictvím technologií Wi-Fi a Bluetooth.

Pohodlné ovládání notebooku

Z uživatelského pohledu je důležitou součástí notebooku Dell Latitude 5511 Touch také vstupní zařízení v podobě klávesnice. Dell ji u tohoto modelu lehce zapustit do těla šasi a vsadil na osvědčenou kvalitu. Vzhledem k velikosti 15,6" se můžete spolehnout na plnohodnotné rozložení kláves, včetně numerické části. Nechybí dokonce ani trackpoint zakomponovaný mezi klávesy G, H a B. Díky jeho černé barvě je v podstatě nepostřehnutelný. Klávesnice sama o sobě nabízí příjemný stisk a tichou odezvu. Skvělým benefitem je dvoustupňové podsvícení a ochrana proti stříkající vodě. Zkrátka standard business notebooku.

K ovládání modelu Dell Latitude 5511 Touch využijete i touchpad o velikosti 10,17 x 5,52 cm, jehož součástí jsou dvě ovládací tlačítka v barvě šasi. Ovládací prvky trackpointu se nachází mezi klávesami a touchpadem. Zapínání notebooku je situováno vpravo nahoře nad klávesnicí, jehož součástí je také čtečka otisku prstů a dioda signalizující zapnutí notebooku.

Výkon notebooku Dell Latitude 5511 Touch

Dell Latitude 5511 Touch z boku

Pracovní notebook by měl být nejenom reprezentativní záležitostí s dostatečnou konektorovou výbavou a kvalitním zpracováním. Jednou z nejpodstatnějších součástí je samozřejmě výkon, jak ten výpočetní, tak ten grafický.

Základem všeho je chipset Intel WM490, který je jako stvořený pro procesory desáté generace Intel Core. Velikost flash EPROM je 32 MB. Volit můžete ze čtyřjádrových procesorů Intel Core i5-10300H a Intel Core i5-10400H nebo dáte přednost nejvýkonnějšímu šestijádrovému procesoru Intel Core i7-10850H. O výkon v tomto směru rozhodně nebude nouze. To ostatně dokazuje použití operačních pamětí. K dispozici jsou dva sloty pro DDR4 moduly. Minimum paměti je 4 GB a maximální podporovaná kapacita je 64 GB.

Pokud jde o grafický výkon, Dell Latitude 5511 Touch je primárně určen spíše pro kancelářskou práci. To znamená, že si bohatě vystačíte s internetovou grafickou kartou Intel UHD Graphics. Jestliže patříte k náročnějším uživatelům z pohledu grafiky, z výroby se nabízela také verze notebooku s grafickou kartou NVIDIA GeForce MX250 s kapacitou 2 GB.

Co by vás mohlo ještě zajímat?

Dell Latitude 5511 Touch zezadu

Vhod vám přijde určitě informace o tom, že pevný disk připojíte prostřednictvím M.2, díky čemuž lze docílit vysoké rychlosti a podpory kapacity až 1 TB. Pokud jde o zvukový zážitek, připravte se na dva prakticky integrované reproduktory o výkonu 2 W. Napájecí konektor je standardně 90 W. Z výroby se používají tříčlánkové, čtyřčlánkové a šestičlánkové baterie, takže na své si z hlediska výdrže přijde jistě každý. S větší kapacitou baterie ovšem souvisí i vyšší hmotnost notebooku.

Závěrečné hodnocení

A jak bude vypadat finální zhodnocení Dell Latitude 5511 Touch? Tento notebook bude jistě o trochu robustnější než některé konkurenční modely. Možná by mohl mít i výraznější jas displeje. Na druhou stranu, získáte kvalitně zpracovaný notebook, i když hlavním materiálem šasi je pevný plast. Mnozí jistě ocení delší výdrž na novou baterii, dostatek vstupů a v neposlední řadě dotykový displej.

Dell Latitude 5511 Touch

Dell Latitude 5511 Touch otevřený

Dell Latitude 5511 Touch šasi

Dell Latitude 5511 Touch z boku

Dell Latitude 5511 Touch zezadu