Notebook pro práci a každodenní používání. Tak lze v základu popsat Dell Latitude 5520, který svou velikostí 15,6" bude vyhovovat mnohým uživatelům.

Střední třída, potažmo obchodní třída notebooků Dell se skutečně povedla. Dokazuje to model Dell Latitude 5520. Ten lze prezentovat jako univerzální notebook pro pracovní i domácí potřeby. Jednoduchý, a přitom reprezentativní vzhled s ideální velikostí 15,6". Zkrátka výpočetní technika tak akorát, od níž můžete očekávat mnohé. O tom se ostatně můžete přesvědčit prostřednictvím následujících řádků.

Optimální rozměry a ekologické provedení

Dell Latitude 5520

Začněme nejprve velikostí notebooku Dell Latitude 5520. Ta je z pohledu mobility a zároveň dostatečného pracovního zázemí naprosto ideální. Velikost 15,6" je nejobvyklejší u kancelářských, ale také domácích notebooků. Vzhledem k tomu, že jde u tohoto modelu o pokračování úspěšné řady, lze očekávat krok vpřed i z hlediska rozměrů. Notebook drobně zeštíhlel a působí velice kompaktním dojmem.

  • Rozměry 357,8 x 233,3 x 19,87 mm
  • Hmotnost od 1,59 kg

Ti, kdo s notebookem často cestují ocení i nižší hmotnost oproti konkurenčním modelům. V tomto ohledu nelze notebooku Dell Latitude 5520 cokoliv vytknout.

Patřičnou chválu budeme pět také na celkové zpracování a design. Sama společnost Dell prozradila, že při výrobě víka displeje použila více ekologických materiálů, tzv. bioplastů. Pro vyznavače ekologie jistě příjemná zpráva. Jinak je celé tělo plastové s náležitými přísadami hořčíku a uhlíkových vláken starajících se o celkovou pevnost a bytelnost. Samotná základna je hodně stabilní, takže jakékoliv prohýbání nepřipadá v úvahu. U displeje o velikosti 15,6" lze očekávat drobné prohnutí, především když neotevíráte displej přímo uprostřed.

V rámci vzhledu lze vypíchnout krásné linie s drobným zaoblením hran. Příjemná je také povrchová úprava, díky níž se nemusíte obávat viditelných otisků prstů. Stříbrošedé vyhotovení navozuje luxusní dojem. K němu přispívá nepřehlédnutelné logo Dell na vnějším plášti, tenké černé rámečky kolem displeje a černá zapuštěná klávesnice do těla. Sladěnost, kovové panty displeje a jednoduchost bez složitých a všudypřítomných prvků. Tak má vypadat reprezentativní pracovní nástroj do kanceláře.

Otevřete Dell Latitude 5520

Dell Latitude 5520 pravá

Jen co si prohlédnete vnější zpracování notebooku Dell Latitude 5520, zaměřte se na jeho další části uvnitř. Nepřehlédnutelný je pochopitelně displej o velikosti 15,6". Vzhledem k tomu, že tento model byl vyroben v několika verzích, můžete se setkat s odlišnými displeji.

  • TN displej s HD rozlišením
  • WVA displej s FHD rozlišením
  • WVA displej s UHD rozlišením

Každému dle jeho potřeb a požadavků. Matný displej se vyznačuje dobrými pozorovacími úhly, přirozenými barvami i kontrastem. Kvalita těchto hodnot samozřejmě roste s volbou kvalitnějšího a lepšího displeje. Například svítivost začíná na 220 nitech a u displeje s UHD rozlišením se vyšplhá ke 400 nitům.

A co jiného zmínit k této části notebooku Dell Latitude 5520? Mnozí jistě ocení webovou HD kameru s rozlišením 1 280 x 780 pixelů s 30 fps. Její nedílnou součástí je IR přísvit, rozpoznávání obličeje a také mechanická uzávěrka.

Klávesnice sklízí značný úspěch

Dell Latitude 5520 levá

Hned pod displejem se nachází další důležitá součást uživatelského prostředí. A tou je chiclet klávesnice. Velikost notebooku 15,6" je předzvěstí toho, že nebudete ochuzeni o numerickou část. K dispozici je tedy plnohodnotné rozložení klávesnice. Kolem navíc zůstává ještě prostor těla notebooku a vše působí uhlazeným dojmem.

Rozhodně nepočítejte s žádnými zbytečnými prvky a klávesami. Vše se nachází v jednom bloku. Podsvícená klávesnice se vyznačuje skvělou zvukovou a hmatovou odezvou. Psaní na ní si osvojíte během velice krátké chvíle. Čtečka otisku prstů je prakticky zakomponována do zapínacího tlačítka. Uprostřed klávesnice lze vypozorovat nepatrný průhyb jinak vše je pevné jako skála. Pro každodenní psaní textů naprosto ideální zázemí.

Ještě rafinovaněji je do těla notebooku integrován samotných touchpad. Ten disponuje trochu odlišnou stříbrnošedou barvou s drobným okrajem. Tlačítka jsou součástí ovládací plochy, takže vše vypadá elegantně a prakticky. Z pohledu designu se pracovní prostřední Dell Latitude 5520 opravdu povedlo.

Konektorová výbava na cesty

Nutno podotknout, že s tímto modelem notebook nebude na cestách strádat pravděpodobně nikdo. Na mysli teď máme množství dostupných konektorů a portů. Díky velikosti 15,6" se na obou stranách Dell Latitude 5520 našlo dost prostoru pro umístění potřebné konektorové výbavy. Efektivním způsobem jsou rozloženy porty USB 3.2 Gen1, USB 3.2 Gen 1 s PowerShare, dva porty Thunderbolt 3/4 podle typu procesoru, univerzální audio konektor a HDMI 1.4/2.0. Nechybí ani čtečka paměťových karet, RJ45 a zámek Noble. Standardem jsou bezdrátové technologie Wi-Fi a Bluetooth.

Přední část je oproštěna od jakýchkoliv prvků. Pouze vzadu se nachází dvě mřížky pro reproduktory. Když notebook otočíte zespodu, najdete mřížku pro odvod teplého vzduchu v levé části. Mřížka pro nasávání vzduchu je umístěna ze strany vlevo. I v tomto případě můžete očekávat uhlazenost, praktičnost a sladěnost.

Výpočetní a grafický výkon Dell Latitude 5520

Dell Latitude 5520 otevřený

To podstatné si necháme na závěr. Je to výkon, který je poplatný třídě a použití tohoto modelu. Firemní segment si žádá dostatek výkonu na všech frontách. I když jde o kancelářskou výpočetní techniku, neměl by vás výkon v ničem omezovat. Nutno podotknout, že k něčemu takovému pravděpodobně nedojde.

Chipset Intel PCH-LP je kombinován s desátou a jedenáctou generací procesorů Intel Core i3 až i7. Záleží na tom, co od notebooku Dell Latitude 5520 očekáváte. Někdo si vystačí s procesorem Intel Core i5-10210U, jinému bude vyhovovat Intel Core i3-1125G4 nebo dokonce Intel Core i7-1185G7.

Od volby procesoru se mimochodem odvíjí také použitá grafická karta. Základem je integrovaná grafika Intel UHD Graphics. Vyšší procesorové řady disponují grafikou Intel Iris X Graphics.

Do celkového výkonu notebooku se samozřejmě promítá i operační paměť. Do notebooku můžete vložit dva paměťové moduly DDR4. Paměti pracují na frekvencích 2 666 MHz a 3 200 MHz v závislosti na generaci procesoru. Maximální podporová kapacita je až 64 GB. Když k tomu připočtete ještě úložiště M.2 a kapacitou až 2 TB, všeho budete mít dostatek.

Závěrečné shrnutí

Je pravdou, že na notebook Dell Latitude 5520 lze pět jenom samou chválu a stěží byste hledali jakékoliv nedostatky. Pokud máme opravdu něco vymyslet, tak je to snad jen absence trackpointu, který ovšem nevyužívá každý.

Jinak se bavíme pouze o samých kladech. Dva sloty M.2 a stejně tak dva sloty pro operační paměti. Dále je to čtečka otisku prstů integrovaná do tlačítka zapíná, rychlá čtečka microSD karet, vynikající klávesnice s podsvícením a Wi-Fi 6. S novou baterií se dostanete na velice slušnou výdrž notebooku. Dell Latitude 5520 je zkrátka úspěšným pokračovatelem řady držící laťku pořád vysoko.

Dell Latitude 5520

Dell Latitude 5520 levá

Dell Latitude 5520 pravá

Dell Latitude 5520 otevřený