Notebook Dell Latitude 5580 je typickým představitelem výpočetní techniky, která má široké možnosti užití. Pyšní se moderním a reprezentativním vzhledem a zároveň nabízí dostatečný výkon.

Přehled notebooků Dell Latitude 5580 aktuálně v prodeji.

Dell Latitude 5580 je dalším z úspěšné řady „Latitude“ sklízejících úspěch na všech frontách. To znamená nejenom v kanceláři při práci, ale také doma v rámci každodenních potřeb, jakými jsou internet, tvorba dokumentů, přehrávání multimédií a podobně. A co zajímavého může tento model nabídnout?

Líbivá a pevná stavba těla

Dell Latitude 5580

Notebook Dell Latitude 5580 se chlubí černým šasi, jemuž vzadu na displeji dominuje nepřehlédnutelné logo značky Dell. Ve tmavém duchu jsou koncipovány v podstatě všechny části notebooku, včetně pevných a bytelných pantů, které zajišťují stabilní otevírání displeje o velikosti 15,6“. Právě velikost přispívá k univerzálnosti tohoto modelu.

Dell Latitude 5580 se pyšní poměrně kompaktními rozměry vlastními pro tuto velikostí kategorii. Šířka je 376 mm, hloubka 250,65 mm a výška 23,25 až 24,3 mm podle toho, zda jde o dvoujádrovou nebo čtyřjádrovou verzi. Průměrná hmotnost je cca 1,9 kg. Díky těmto parametrům lze Dell Latitude 5580 označit za skladný a snadno přenositelný.

Z výroby je tento notebook osazen bateriemi s odlišnými kapacitami – 42 Wh, 51 Wh, 68 Wh a 92 Wh.

Jaký výkon nabízí Dell Latitude 5580?

Notebook je možné pořídit hned v několika variantách lišících se výkonem procesoru. Volit lze mezi dvoujádrovými a čtyřjádrovými procesory Intel Core i3, Intel Core i5 a Intel Core i7. Velikost cache paměti se s přihlédnutím k jednotlivým řadám procesorů pohybuje mezi 3 MB až 8 MB u verze vPro.

Tohle samo o sobě není zanedbatelný výkon, což mimochodem podtrhují také dva sloty SODIMM. Využívat lze moduly DDR 4 pracující na frekvenci 2 133 MHz a 2 400 MHz, přičemž maximální dosažitelná kapacita je 32 GB.

Pokud jde o grafický výkon, i ten koresponduje se zvoleným procesorem. Základem všeho je integrovaná grafická karta Intel HD Graphics 620 a Intel HD Graphics 630. Některé modely Dell Latitude 5580 jsou vybaveny také grafikou NVIDIA GeForce 930MX a NVIDIA GeForce 940MX.

Zapomínat bychom neměli ani na uložiště. To v případě Dell Latitude 5580 může dosahovat kapacity až 512 GB u SSD disků a 1 TB u klasických disků.

Specifikace portů a konektorů

Dell Latitude 5580 otevřený

Když se na notebook Dell Latitude 5580 zahledíte pořádně, v jeho tenkém těle jenom stěží objevíte optickou mechaniku. To už zkrátka nebývá zvykem. K dispozici však budete mít dostatek portů, které se v rámci připojení externích zařízení a periferií jistě hodí. Jmenovat lze například kombinovaný audio konektor pro sluchátka a mikrofon, HDMI, VGA, RJ45, tři porty USB 3.0, z nichž jeden je s technologií PowerShare a čtečka paměťových karet. Nechybí ani možnost připojení k dokovací stanici.

Z hlediska konektivity je třeba kromě LAN uvést také Wi-Fi a Bluetooth.

Výběr mezi HD a FHD displejem

Notebook Dell Latitude 5580 cílí na pestrou škálu uživatelů. To mimochodem dokazuje nabídka rozlišení. Některé modely jsou vybaveny HD rozlišením 1 366 x 768 pixelů a jiné zase FHD rozlišením 1 920 x 1 080 pixelů. Narazit můžete i na FHD displej s dotykovou obrazovkou. V obou případech je maximální jas 200 nitů a obnovovací frekvence 60 Hz. Z hlediska výsledného zobrazení jde o průměr.

V horní části rámečku displeje se nachází webové kamera se zobrazovacím úhlem 74°.

Pohodlná práce bez omezování

Dell Latitude 5580 spouštěný

Za další pozitivum notebooku Dell Latitude 5580 lze označit vstupní zařízení v podobě klávesnice. Ta vychází z předchozích modelů a je velice pohodlná. Při psaní vás nebude obtěžovat hlučnost a zároveň se vám dostane adekvátní hmatové odezvy. Díky velikosti notebooku 15,6“ je součástí klávesnice také numerická část. Rozložení kláves je na výbornou stejně, jako TrackPoint umístěný v jejím samotném středu. Podsvícení kláves má dvě úrovně.

Pod klávesnicí Dell Latitude 5580 se nachází tlačítka pro TrackPoint a hned pod nimi TouchPad o velikosti 10 x 5,3 cm. Po něm prsty snadnou kloužou a vyznačuje se dobrou citlivostí. Dvě ovládací tlačítka pro TouchPad jsou přímo pod ním.

Univerzál ve všech ohledech

Vše výše popisované jasně nasvědčuje tomu, že notebook Dell Latitude 5580 je zkrátka univerzální ve všech směrech. Mezi jeho pozitiva patří tichý chod, nadprůměrná tuhost šasi, rychlá čtečka SD karet a již zmiňovaná klávesnice. Mezi negativa lze zařadit snad jen trochu průměrné podsvícení displeje. Dell Latitude 5580 si najde příznivce mezi mnohými uživateli.

Přehled notebooků Dell Latitude 5580 aktuálně v prodeji.

Dell Latitude 5580


Dell Latitude 5580 otevřený


Dell Latitude 5580 spuštěný