Dell Latitude 5590 je patnáctipalcovým notebookem, který kombinuje dostatečný výkon, konektivitu a kvalitní povedení do jednoho praktického celku. Model najde využití ve firmě i doma.

Přehled notebooků Dell Latitude 5590 aktuálně v prodeji.

Všestrannost, přesně tímto pojmem lze jednoduše a výstižně popsat notebook Dell Latitude 5590. Tato výpočetní technika z výrobních linek směřovala ihned do business segmentu, čemuž nasvědčuje spousta věcí. Model, který je pro kancelářskou práci a domácí využití naprosto vyhovující. V této recenzi se o tomto notebooku dozvíte vše podstatné, od jeho technického zpracování, až po nezbytný výkon.

Elegán každým coulem

Dell Latitude 5590

Dell Latitude 5590 je rozhodně reprezentativní záležitostí. Ať už ho postavíte na pracovní stůl nebo si ho se sebou vezmete na obchodní schůzku. Všude tam bude díky svému modernímu vzhledu působit dobře. Jeho tmavé provedení zkrátka působí elegantním dojmem. A to nejenom na pohled, ale také na omak.

Z hlediska odolnosti lze zmínit, že notebook splňuje vojenský standard MIL-STD 810G. Kvalitní šasi je pevné a zároveň nevyžaduje vyvinutí větší síly k tomu, abyste notebook otevřeli. Použité panty jsou zárukou toho, že displej vyklopíte o 180 stupňů, což může v mnoha případech přijít vhod.

Základna Dell Latitude 5590 je alfou a omegou z pohledu bytelnosti. Na její kvalitní zpracování se váží ostatní komponenty, které vykazují dobré zpracování. Tento notebook by měl něco vydržet a rozhodně se nemusíte bát, vzít ho se sebou na cesty. Podstatné jsou samozřejmě i jeho fyzické rozměry nevybočující z běžného standardu. Notebook má úhlopříčku 15,6", čemuž odpovídá šířka 376 mm, hloubka 250,7 mm a výška 20,6 až 24,3 mm podle toho, zda zvolíte verzi s dotykovým displejem nebo bez něj. A váha? Ta je přijatelných 1,88 kg.

Notebook určený pro práci

Víte, proč lze Dell Latitude 5590 s naprostou jistotou označit za pracovní nástroj? Je totiž dostatečně výkonný a díky tomu nabízí široké možnosti použití. Dokazují to samotné procesory. Jednotlivé modely notebooku jsou dostupné s procesory sedmé generace až Intel Core i5 nebo s procesory osmé generace až Intel Core i7. Velikost cache paměti se pohybuje od 3 MB do 8 MB podle toho, jaký zvolíte procesor.

Výkon notebooku Dell Latitude 5590 je pochopitelně podpořen i operační pamětí. Její minimální hodnota jsou 4 GB, a naopak maximální podporovaná kapacita je 32 GB. Té dosáhnete za pomoci dvou paměťových slotů, kam lze umístit DDR4 paměti pracující na frekvencích 2 133 MHz nebo 2 400 MHz. Opět záleží na tom, jaký typ procesoru bude notebook mít.

Z pohledu výkonu by měla padnout zmínka také o tom grafickém. V případě Dell Latitude 5590 si bez sebemenších problémů vystačíte s integrovanou grafickou kartou Intel HD Graphics 620 a Intel UHD Graphics 620. Pro náročnější uživatele je z výroby připravena externí grafická karta NVIDIA GeForce MX130 a kapacitou 2 GB.

Konektivita ze všech stran

Dell Latitude 5590 otevřený

O bytelnosti a výkonu tohoto patnáctipalcového notebooku nemá cenu pochybovat. Mobilní výpočetní technika se ale zároveň neobejde bez dostatečné konektorové výbavy. A ta je u modelu Dell Latitude 5590 dobrá. Kromě přední strany, kde se nachází jedna informační dioda jsou konektory v podstatě všudy. I to přispívá k jisté flexibilitě z pohledu připojení dalších periferií.

Na levé straně notebooku jsou k dispozici tři prvky. Je to čtečka SD karet, porty USB 3.1 a USB-C využitelný jako DisplayPort. Na opačné straně je další grafický konektor VGA. Ani zde nechybí port USB 3.1, slot pro SIM kartu a kombinovaný audio konektor. Jak už bývá zvykem, součástí notebooku je také bezpečnostní zámek Noble. Potřebnou konektorovou výbavu naleznete i vzadu. Je to port USB 3.1, HDMI a RJ45, včetně napájecího konektoru. Vše je rozvrženo tak, aby vám při práci nic nevadilo.

Displej notebooku Dell Latitude 5590

Jednou z důležitých pracovních součástí notebooku je pochopitelně displej. V tomto případě jde o ideální pracovní prostředí o velikosti 15,6". Ať už zvolíte dotykovou či nedotykovou obrazovku, vždy budete mít k dispozici dostatečné FHD rozlišení 1 920 x 1 024 pixelů. Maximální jas je 200 až 220 nitů a frekvence je 60 Hz. Nutno podotknout, že matný displej nabízí průměrný jas i zobrazovací úhly. Pro kancelářské úlohy bez požadavku na práci v náročných světelných podmínkách jde však o běžný a dostatečný standard.

U displeje vám nebude chybět ani webová kamera s rozlišením 1 280 x 720 pixelů a pozorovacím úhlem 74°. Rámečky displeje jsou po stranách tenčí. Použit je měkčený plast. Hrana rámečků je vybavena krytí gumou, takže při zavřeném displeji se do tohoto prostoru nedostává příliš nečistot.

Práce na notebooku

Dell Latitude 5590 porty

Dalším ocenitelným kladem notebooku Dell Latitude 5590 je pracovní prostředí v podobě klávesnice. Tato oblast je prakticky zapuštěna do těla notebooku, z něhož vystupují klávesy o velikosti 14 x 14 mm. Součástí klávesnice je také trackpoint se dvěma ovládacími tlačítky. S přihlédnutím k velikosti notebooku 15,6" se lze spolehnout na plnohodnotnou výbavu včetně numerické části. Psaní na klávesnici je pohodlné díky optimálnímu tlakovému bodu, tiché zpětné odezvě a celkové pevnosti kláves. Prostor klávesnice netrpí výraznými průhyby, takže pro pisálky je tento model, jako stvořený. Stačí si jen zvyknout na rozložení kláves a trochu menší velikost oproti konkurenčním modelům notebooků a nic vás nebude omezovat.

Pod klávesnicí se nachází ještě touchpad o velikosti 10 x 5,4 cm se dvěma funkčními tlačítky. Zapínání najdete v pravém horním rohu pod displejem.

Doplňující informace na závěr

V případě notebooku Dell Latitude 5590 by měla zaznít také zmínka o bezdrátových technologiích Wi-Fi a Bluetooth. Modely jsou dostupné jak s klasickými HDD disky s kapacitou až 1 TB, tak s rychlejšími SDD disky s kapacitou až 512 GB. Vypíchnout lze určitě pohodlnou klávesnici a vysoký výkon nabízených procesorů. Notebook si díky svým přednostem jistě najde širokou škálu spokojených uživatelů.

Přehled notebooků Dell Latitude 5590 aktuálně v prodeji.

Dell Latitude 5590

Dell Latitude 5590 otevřený

Dell Latitude 5590 porty