Dell Latitude 7275 je notebookem v provedení 2v1. Hybridní model, který je unikátem sám o sobě. Výpočetní nástroj s výkonem, zajímavým vzhledem a pracovními možnostmi.

Všechny notebooky Dell Latitude aktuálně v prodeji.

Hned na úvod je třeba říci, že notebook Dell Latitude 7275 je cestovním produktem, jehož velikost dosahuje 12,5“. Maximální mobilitě, flexibilitě a jednoduchosti je přizpůsobeno naprosto vše. Od designu, přes fyzické parametry, až po oddělitelnost displeje od klávesnice. Ano, Dell Latitude 7275 využívá hybridní řešení, které umožní snadno odejmout obrazovku. Tu můžete využívat jako tablet.

Vzhled a zpracování

Dell Latitude 7275

Tenké provedení, to je asi to, co vás na tomto modelu zaujme jako první. Rozměry notebooku Dell Latitude 7275 jsou 290,87 x 192,85 x 17,1 mm. Tloušťka samotného tabletu je pouhých 8,11 mm. Dohromady má notebook hmotnost kolem 1,4 kg, samotný displej jen 0,73 kg. Jde tedy o opravdu mobilní pracovní nástroj.

Dell Latitude 7275 byl navržen pro dlouhou životnost a odolnost, což dokazují uhlíková vlákna a hořčíkové slitiny v šasi. Černé provedení je velice elegantní, k čemuž mimochodem přispívá i ona tenkost. Černou najdete také kolem displeje, kde se vyjímají lesklé rámečky. Magnetické spojení klávesnice a displeje funguje na výbornou. Stejně tak originální obal na tablet, který jej chrání zezadu a zároveň slouží jako podstavec při otevření notebooku.

V tomto směru pomýšlela společnost Dell i na ty nejmenší detaily. Ač se může zdát složení obou částí nestabilní, opak je pravdou.

Displej – kapitola sama pro sebe

Patřičnou část tohoto článku je třeba vyhradit dominantně notebooku Dell Latitude 7275, kterou představuje displej. Zobrazovací plocha má 12,5“ a je opatřena povrchovou úpravou Gorilla Glass. Funguje přece jako dotykový tablet.

Z výroby vyšly dva modely s odlišným rozlišením. To nižší má hodnotu FHD čili 1 920 x 1 080 pixelů. Doporučujeme však sáhnout po vyšší variantě s rozlišením UHD, tedy 3 840 x 2 160 pixelů. Ta posouvá Dell Latitude 7275 zase o úroveň dál. Užívat si budete nejenom dostatečný jas 360 nits, ale také dobré zobrazovací úhly, vynikající dotykovou odezvu a vykreslení barev.

S odnímatelným displejem se pracuje velice snadno i díky jeho kompaktnosti a lehkosti. V souvislosti se zobrazovací plochou ještě zmíníme, že Dell Latitude 7275 je opatřen integrovanou grafickou kartou Intel HD Graphics 515, což je naprosto dostačující.

Klávesnice není jen pouhý doplněk

Dell Latitude 7275 nový

Pokud zrovna nepotřebujete používat hybridní notebook jako tablet, jednoduše ho připojíte ke klávesnici. A ani ta nepůsobí vůbec špatně. I když při prvním psaní můžete nabývat dojmu, že je nutné na klávesy přitlačit, není tomu tak. Jde pouze o zvyk při psaní, které bude po chvíli používání rychlé a bez jakýchkoliv překlepů. Přispívá k tomu i poměrně malý zdvih kláves.

Klávesnice je podsvícená, což přijde vhod hlavně v noci. K plnohodnotnosti ji nechybí ani malý TouchPad, takže na cesty sebou nebudete potřebovat myš. Její absenci ostatně vyřešíte právě dotykovým displejem, což je velice komfortní. Součástí notebooku Dell Latitude 7275 může být také speciální pero, jehož pevné místo je na pravé straně klávesnice. Další z praktických pomůcek, kterou jistě oceníte.

Jak je to s připojením externích zařízení?

V případě hybridního notebooku Dell Latitude 7275 musíte počítat s tím, že minimalistický vzhled a zanedbatelná tloušťka jsou spojeny s jistými omezeními. A v tomto případě to bude konektorová výbava. K dispozici budete mít dva porty USB 3.1 typu C, čtečku paměťových karet a popřípadě port pro vložení SIM karty. Tohle všechno je nedílnou součástí odnímatelného displeje.

Z hlediska konektivity lze počítat s bezdrátovým připojením, které vám zajistí Wi-Fi a Bluetooth 4.1.

O čem byste ještě měli vědět je určitě webová kamera. Notebook Dell Latitude 7275 disponuje předním i zadním fotoaparátem, takže využití je podstatně větší. Přední kamera má rozlišení 2 560 x 1 440 pixelů a zadní kamera 3 200 x 1 800 pixelů. Pokud jde o zvukové podání hybridního notebooku, musíte se připravit na průměrné stereofonní reproduktory, s čímž se ale dalo vzhledem k malým rozměrům Dell Latitude 7275 počítat.

Malý, ale dostatečně výkonný

Dell Latitude 7275 otevřený

Toto mobilní výpočetní zařízení není jenom o designu a komfortním užívání. Je také o výkonu, který od něj budete na cestách očekávat. Výkon je dimenzován k patřičným účelům, jimiž jsou běžné kancelářské operace a úkony. Použita je šestá generace procesorů Intel Core m3, Intel Core m5 a Intel Core m7. Poslední jmenovaný je nejvýkonnější se 4 MB cache paměti. Jde o procesor pracující na frekvenci 3,1 GHz s technologií vPro.

V notebooku Dell Latitude 7275 jsou použity LPDDR3 SDRAM paměti s frekvencí 1 600 MHz. Zvolit lze řešení se 4 GB nebo 8 GB. V případě pevných disků padla jednoznačná volba na SSD disky M.2, které mohou nabývat kapacity od 128 GB do 512 GB. A to už je slušné datové uložiště.

Ideální společník na cesty

Notebook Dell Latitude 7275 není stvořen jako náhrada za stolní počítač, to rozhodně ne. Jeho příznivci budou ti, kdo často cestují a potřebují mít svá data neustále při sobě. Nástroj vhodný pro prezentace, pracovních schůzky, ale také pro zábavu. Každý si jistě najde to své.

Jediným slabším článkem hybridního notebooku Dell Latitude 7275 může být snad jenom dvoučlánková 30 Wh baterie s nižší výdrží.

Všechny notebooky Dell Latitude aktuálně v prodeji.

Dell Latitude 7275
Dell Latitude 7275 nový
Dell Latitude 7275 otevřený