Časté přesuny z místa na místo a práce na cestách. Takové situace si žádají kompaktnost, univerzálnost a dostatečný výkon. Ideálním řešením je ultrabook. Například Dell Latitude 7290.

Přehled modelů Dell Latitude 7290 aktuálně v prodeji.

Největším kladem ultrabooků je jejich velikost. Důraz kladený na snadnou přenositelnost, prvotřídní kvalitu zpracování, spolehlivost a v neposlední řadě také odpovídající zabezpečení. Přesně takový je ultrabook Dell Latitude 7290. Notebook o velikosti 12,5", který nyní můžete poznat do nejmenšího detailu.

Kvalitní šasi je základ odolnosti

Dell Latitude 7290

Na první pohled působí Dell Latitude 7290 velice bytelným dojmem. Na tomto faktu se podepisuje především kvalitní vyztužené šasi. Prvotřídní materiál ve víku displeje i pevná konstrukce základny zde sehrávají dosti důležitou roli. Odolnost budete pociťovat také v pantech při otevírání displeje. Dell Latitude 7290 byl jednoduše stvořen pro život na cestách, čemuž odpovídá jeho konstrukční provedení.

Přijatelná je i jeho samotná velikost odpovídající úhlopříčce 12,5". Délka je 304,8 mm, šířka činí 207,9 mm a tloušťka je 16,54 mm. V závislosti na použité baterii startuje hmotnost ultrabooku na 1,19 kg. Díky těmto parametrů nebudete v brašně nebo tašce o notebooku téměř vůbec vědět. S jasným logem značky Dell a tmavým šasi působí Dell Latitude 7290 opravdu profesionálním dojmem a v rámci manažerských povinností neudělá určitě nikde ostudu.

Malý, ale dostatečně vybavený

S přihlédnutím k tomu, k čemu je notebook Dell Latitude 7290 primárně určen nabízí dostatečnou konektorovou výbavu. Na cestách určitě nebudete řešit nedostatek portů. Vzhledem k tomu, že zadní část je po otevření displeje skryta, všechny konektory jsou rozmístěny po stranách ultrabooku. Díky tomu jsou maximálně přístupné.

K dispozici budete mít HDMI 1.4, univerzální audio konektor pro připojení sluchátek a mikrofonu, čtečku paměťových karet, slot pro SIM kartu a dva porty USB 3.1 Gen1, z nichž jeden je s podporou PowerShare. Dále je to konektor RJ-45 a DisplayPort přes USB-C. Volitelně lze získat i Thunderbolt. Povšimnout si můžete také napájecího konektoru a Noble zámku. Vše, bez čehož se na cestách neobejdete. Bezdrátové technologie Wi-Fi a Bluetooth jsou naprostou samozřejmostí.

Pracovní prostředí Dell Latitude 7290

Dell Latitude 7290 na stole

Vnější obal je jednou věcí, kterou ocení bezpochyby každý uživatel notebooku. Daleko více vás však bude zajímat pracovní prostředí. Stačí odklopit displej a vše máte, jako na zlatém podnose. Významnou částí je pochopitelně displej o velikosti 12,5". Ten má rozlišení HD, tedy 1 368 x 768 pixelů. Anti-Glare displej WLED s poměrem stran 16:9 nabízí svítivost 200 nitů. Pokud nebudete pracovat přímo na ostrém slunce, měli byste si s takovým parametrem vystačit. Ve vrchní části rámu displeje je k dispozici webová kamera, například pro realizaci konferenčních hovorů. Na trh byla uvedena také varianta s dotykovým displejem.

Druhou důležitou částí pracovního prostředí je klávesnice. Té v podání společnosti Dell nelze cokoliv vytknout. Dostatečná zpětná odezva a klávesy příjemné na omak. Vzhledem k velikost ultrabooku 12,5" počítejte s tím, že vám bude chybět numerická klávesnice. Posledním ovládacím prvkem je touchpad se dvěma tlačítky. Ani v tomto směru není co vytknout. Existují dvě verze klávesnice, jedna podsvícená, druhá nepodsvícená.

Výkonný ultrabook Dell Latitude 7290

Dell Latitude 7290 otevřený

Srdce notebooku Dell Latitude 7290 tepe na těch správných vlnách. Dokazují to sedmé generace procesorů až Intel Core i5 a osmé generace procesorů až Intel Core i7. Výkon je podpořen operační pamětí v podání jednoho slotu. V závislosti na generaci procesoru pracují operační paměti na frekvenci 2 133 MHz nebo 2 400 MHz. Maximální kapacita je v obou případech 16 GB. Pokud jde o grafický výkon, je řešen s přihlédnutím k využití ultrabooku. Jedná se tedy o integrované grafické karty Intel HD Graphics 620 a Intel UHD Graphics 620.

Použit může být SSD disk s kapacitou až 1 TB. Spolehnout se můžete na TPM 2.0 čip, volitelně se nabízí možnosti dokování a notebooku nechybí ani integrované reproduktory. Použít lze 42 Wh a 60 Wh baterii.

Profesionální notebook Dell Latitude 7290

Dell Latitude 7290 byl stvořen pro snadné přenášení. Černá elegantní klasika s dostatečnou výkonovou a konektorovou výbavou najde upotřebení nejenom ve firmě, ale také v domácnosti. Jedná se o pracovní nástroj s širokým použitím.

Přehled modelů Dell Latitude 7290 aktuálně v prodeji.

Dell Latitude 7290

Dell Latitude 7290 na stole

Dell Latitude 7290 otevřený