Notebook Dell Latitude 7300 je typickým představitelem kvalitního obchodního nástroje. Mobilní výpočetní technika přinášející patřičné inovace a výběr z dvojího konstrukčního provedení.

Všechny notebooky Dell Latitude aktuálně v prodeji.

Dell Latitude 7300 otevřený

Dell Latitude 7300 jednoznačně zapadá do business plánu mnohých firem. Malý, lehký a odolný notebook o velikosti 13,3" je ideálním pomocníkem na cesty. Využít ho samozřejmě můžete pro cokoliv a kdekoliv. Jeho kategorizování v produktovém portfoliu společnosti Dell napovídá, co můžete očekávat.

Označení Latitude je předzvěstí obchodní třídy, s čímž pochopitelně korespondují i ty nejmenší detaily výpočetní techniky. Notebook Dell Latitude 7300 mimochodem nahrazuje svého předchůdce Dell Latitude 7390. I když je toto označení celkem nelogické a zarážející, výrobce chtěl tímto modelem do jisté míry oživit tuto řadu.

Vyberte si ze dvou odlišných šasi

Ještě, než přistoupíme k detailnímu zkoumání notebooku Dell Latitude 7300, zaměříme se na jeho vnější provedení. V tomto směru se lze totiž zmínit nejenom o dvou barevných verzí – stříbrná a tmavě šedá. Jsou to především dvě konstrukčně odlišné verze, z nichž si dokáže vybrat opravdu kdokoliv.

Pokud dáváte přednost stříbrnému vyhotovení, vaším cílem se stane hliník. Tento materiál naleznete nejenom v zadní části displeje, ale také kolem klávesnice a v rámci bytelné konstrukce. Zároveň se připravte na to, že celý povrch má kartáčovou úpravu, což oceníte z hlediska ulpívání otisků prstů.

Druhá varianta provedení je tvořena uhlíkovými vlákny. Ty najdete primárně za displejem. Více hořčíkových složek se potom nachází v základní jednotce. Právě použití tohoto výrobního materiálu se promítá do tmavě šedého povrchu, který je mimochodem příjemně pogumován.

  • Šířka 306,5 mm
  • Hloubka 206,96 mm
  • Výška 17,42 až 18,45 mm
  • Hmotnost 1,25 kg

Ať už se rozhodnete pro jakoukoliv z prezentovaných verzí, můžete se spolehnout na to, že Dell Latitude 7300 je zpracován opravdu precizně. Žádné škvíry mezi jednotlivými částmi, povrzávání a podobně. Vzhledem k tenčímu vzhledu je třeba počítat s drobným prohýbáním okrajů displeje při otevírání. Záleží ale na tom, jak ho otevíráte. Vše je zajištěno prostřednictvím jednoho bytelného pantu, který však otevřete jednou rukou. Displej lze otevřít o 180 stupňů.

Konektorová výbava neurazí, ale potěší

Dell Latitude 7300

Notebook o velikosti 13,3" vám z pohledu portů nenabídne to samé, jako kancelářský 15,6" velký model. To je asi každému jasné. Je pravdou, že během cestování nebudete potřebovat až tolik konektorů. Na druhou stranu byste na svých cestách neměli být ničím zaskočeni. A tak tomu rozhodně nebude.

Konektorová výbava je rovnoměrně rozložena na obou stranách notebooku Dell Latitude 7300. Vlevo najdete kromě napájecího konektoru USB port typu C 3.1 Gen 2. Dále je to konektor HDMI 1.4a a jeden port USB typu A 3.1 Gen 1. V přední části této strany je umístěn Smart Card slot.

Vpravo lze využít kombinovaný konektor pro sluchátka a mikrofon, microSD 4.0 čtečku, slot pro SIM kartu, jeden port USB typu A 3.1 Gen 1 s funkcí PowerShare a zámek Noble. Vše samozřejmě doplňují ještě bezdrátové technologie Wi-Fi a Bluetooth. To je výbava, s níž se v rámci pracovního nasazení rozhodně neztratíte. Ještě doplníme, že reproduktory jsou umístěny zespodu v přední části notebooku.

Displej - 13,3" v několika variantách

Aby to při výběru konkrétního modelu provedení notebooku Dell Latitude 7300 nebylo tak snadné, zmíníme se o pestré volbě z hlediska displejů. Jediné, co jsme doposud prozradili je to, že tento model disponuje velikostí obrazovky 13,3". Ta však může být spjata s různými verzemi.

  • TN displej s HD rozlišením 1 366 x 768 pixelů
  • WVA displej s FHD rozlišením 1 920 x 1 080 pixelů
  • Dotykový WVA displej s rozlišením 1 920 x 1 080 pixelů

Jas s hodnotou 300 nitů může někdo považovat za menší negativum na cestách. Pokud však notebook nevytáhnete přímo na jasném sluníčku, nebudete s tím mít žádný problém. Co se týče ostatních hodnot, lze je označit za průměrné, ať už jsou to pozorovací úhly, povrch displeje, barevné podání a další. Pro kancelářskou práci kvalitní řešení, od kterého pochopitelně nebudete očekávat nic víc.

Součástí základní verze s HD displejem není webová kamera. V ostatních variantách provedení už je. Z výroby byla volitelná dokonce infračervená kamera.

Co všechno byste měli vědět o klávesnici?

Dell Latitude 7300 z boku

Dell Latitude 7300 jako nástupce svého předchůdce přináší změny nejenom v designu, ale i v typu klávesnice. Hned na úvod je třeba podotknout, že s přihlédnutím k velikosti notebooku 13,3" jde o kompaktnější rozložení kláves. Ty se však vyjímají ve všech ohledech.

Černé klávesy mají dobře viditelné bílé popisky. Bílé je také dvoustupňové podsvícení, takže při psaní se cestách se nebudete omezovat ani v šeru nebo večer. Zpětnou vazbu kláves na dotyk i poslech lze hodnotit velice kladně. Po chvíli používání si na klávesnici rychle zvyknete a možná ani nebudete pociťovat žádný rozdíl oproti plnohodnotné klávesnici 15,6" velkého notebooku. Zapínací tlačítko hledejte vpravo u klávesnice.

Malé rozměry notebooku Dell Latitude 7300 v kombinaci s komfortní klávesnicí mají přece jenom malé mínus. A to v podobě menšího touchpadu situovaného pod klávesnicí. Jednoduše na něj nezbylo více prostoru. Přesto je velikost 10 x 5 cm úctyhodná a většina uživatelů to ani nepostřehne. Součástí touchpadu jsou dvě funkční klávesy.

Dell Latitude 7300 se pochlubí i výkonem

Když se s notebookem Dell Latitude 7300 vydáte na cesty, rozhodně nebudete strádat z pohledu výpočetního výkonu. V malém těle tepou procesory Intel Core i5 a Intel Core i7 osmé generace. Konkrétně se jedná o tyto procesory:

  • Intel Core i5-8265U
  • Intel Core i5-8365U
  • Intel Core i7-8665U

V notebooku jsou k dispozici dva paměťové sloty určené pro moduly DDR4 pracující na frekvenci 2 400 MHz. Maximální podporovaná kapacita činí 32 GB. Vzhledem k tomu, že tento cestovní notebook není z logiky věci primárně určen pro zpracování multimédií, bohatě si vystačíte s integrovanou grafickou kartou Intel UHD Graphics 620.

Dell Latitude 7300 čtečka otisku prstů

Pokud jde o kapacitu úložiště, lze se spolehnout až na 1 TB PCIe NVMe SSD.

Závěrečné hodnocení

Dell Latitude 7300 je bezpochyby povedeným pracovním notebookem na cesty. Model s kvalitním a pevným šasi, vynikající klávesnicí a dostatečnou konektorovou výbavou. Pokud je notebook vybaven novou baterií, můžete se těšit také na dlouhou výdrž, což se mimo kancelář jistě hodí. Výkon je pak pomyslnou třešničkou na závěr.

Mezi drobná negativa lze zařadit trochu menší touchpad, hlasitější ventilátor při vyšším výkonu a absenci konektoru RJ-45. V těchto ohledech jde ale o individuální záležitosti a potřeby každého jedince.

Všechny notebooky Dell Latitude aktuálně v prodeji.

Dell Latitude 7300 otevřený

Dell Latitude 7300

Dell Latitude 7300 z boku