Konvertibilní notebooky jsou velice praktickými společníky na cestách, ale také při nejrůznějších pracovních schůzkách. Jedním z kvalitních adeptů na malý notebook je model Dell Latitude 7350, který vám představíme podrobněji.

Přehled modelů Dell Latitude E7350 aktuálně v prodeji.

Pod pojmem konvertibilní notebook si představte moderní zařízení 2v1. V případě produktu Dell Latitude 7350 je to model s odnímatelným displejem, jež následně můžete využít jako tablet. Jde o velice univerzální řešení, které má příležitosti k uplatnění nejen v komerčním segmentu. Tato flexibilita vám umožní lépe prezentovat věci svým zákazníkům nebo ukazovat informace obchodním partnerům.

Rozkládací, ale bytelný

Dell Latitude 7350

Dell Latitude 7350 ve velikosti 13,3“ je skutečně příručním typem výpočetní techniky. A to se hodí, pokud jej sebou budete často přenášet.

Co se týče zpracování, kombinace kovu a plastu je bytelná, stabilní a pevná. Z praktických důvodů je použit matný černý povrch, který se mění v lesk pouze v rámečku kolem displeje.

Jestliže vás zajímá, jak oddělit spodní část od zobrazovací dotykové plochy, lze to velice jednoduše. Poslouží vám k tomu malý ovládací prvek, po jehož stisknutí dojde k oddělení obou částí. A i když jde o vyjímatelný displej, určitě se nemusíte bát viklání během klasického otevírání a zavírání. V tomto směru budou spokojeni i ti největší odpůrci povrzávání, ohýbání a podobných neduhů.

Ještě, než se zaměříme na podstatné části modelu Dell Latitude 7350, je vhodné zmínit i jeho fyzické parametry. Velikost notebooku je 320 x 229,73 x 19,93 mm. S použitím 30Wh baterie počítejte s hmotností kolem 1,66 kg. Pokud byste sebou chtěli nosit také napájecí zdroj, přibalíte si do tašky ještě 260 g.

Kvalitní zobrazovací plocha

Pojďme se rovnou vrhnout na to, co bude většinu zájemců o Dell Latitude 7350 zajímat pravděpodobně nejvíce. Tím bude pochopitelně 13,3“ velký displej s dotykovou vrstvou, který zaručuje velice rychlé a pohodlné ovládání. Povrch displeje je samozřejmě chráněn za pomoci vrstvy Gorila Glass. Z technických parametrů lze zmínit například jas 357 cd/m2 a kontrast 1 374:1. Vypíchnout lze i ostatní vlastnosti IPS panelu. Ten přináší stabilní úhel pohledu. Nemusíte se tak obávat toho, že byste venku na displeji nic neviděli. Tak tomu opravdu není.

Když už jsme u zobrazovací plochy Dell Latitude 7350 zmíníme ještě to, že notebook si vystačí s integrovanou grafickou kartou Intel HD Graphics 5300. Ta je naprosto dostačující pro práci, k níž je zařízení určeno a zároveň nedochází k vysokému odběru energie.

Na klávesnici si hodně rychle zvyknete

Dell Latitude 7350 půlka

Pod odnímatelným displejem se nachází malá a vhodně uspořádaná klávesnice, která disponuje všemi potřebnými tlačítky stejně, jako jiné notebooky této velikosti. Ocenit můžete dvoustupňové podsvícení, ale i příjemný odpor během psaní. Nemusíte se obávat, že by to bylo nepohodlné ani při dlouhém psaní.

Hned pod klávesnicí je TouchPad, jehož velikost je úctyhodných 10,6 x 6,1 cm. Jeho příjemný povrch zaručuje to, že všechny ovládací gesta se vám budou provádět snadno a přesně. K ovládání notebooku lze pochopitelně využít také Stylus Pen od Dellu, který pochopitelně nebývá součástí standardní nabídky. Možnost psát na klávesnici a zároveň notebook ovládat dotykem na displeji je zkrátka přínosem v mnoha ohledech.

Malé rozměry promítající se do konektivity

Vzhledem k tomu, Dell Latitude 7350 je malých rozměrů, a ještě jde o konvertibilní zařízení, musíte se spokojit s trochu omezenější výbavou portů, která ovšem oproti plnohodnotným notebookům o velikosti 13,3“ není ničím neobvyklým.

Pokud se na Dell Latitude 7350 zahledíte z přední strany, narazíte pouze na tlačítko napájení na displeji a čtečku SmartCard. Opačná strana je vyhrazena větší části portů. Jsou to dva porty USB 3.0, Mini DisplayPort, napájecí konektor a také zámek Kensington. Vpravo na displeji najdete tlačítko Windows, ovladače hlasitosti a ani zde nechybí slot pro zámek Kensington tak, aby nešlo odcizit notebook ani jeho odnímatelný displej. Levou stranu tabletu doplňuje pouze stereo jack.

Z bezdrátových technologií je k dispozici Wifi modul a Bluetooth 4.0.

Mobilní pomocník s přiměřeným výkonem

Dell Latitude 7350 kufr

Konvertibilní notebook Dell Latitude 7350 nezahanbí svým vzhledem, ale ani výkonem. O ten se stará procesor Intel Core M & Intel Core M Pro. To je výbava odpovídající tomuto typu zařízení a účelu jeho použití. Na výkonu se kladným způsobem podílejí i operační paměti DDR3L SDRAM běžící na frekvenci 1 600 MHz. Konvertibilní notebook můžete osadit maximální kapacitou až 8 GB.

Pokud jde o diskovou kapacitu, obvykle se Dell Latitude 7350 prodává s velikostí 128 GB. Bez sebemenšího problému lze použít disky do kapacity až 512 GB.

Dell Latitude 7350 s ideální výdrží

I když můžete na internetu narazit na nejrůznější parametry spojené s výdrží Dell Latitude 7350, reálná hodnota se při normálním použití pohybuje kolem 7 až 9 hodin. V nečinném stavu to může být i dvounásobek.

Na závěr ještě zmíníme, že v případě tohoto modelu lze počítat s tichým provozem, příjemným čistým zvukem stereofonních reproduktorů a originálním vzhledem.

Přehled modelů Dell Latitude E7350 aktuálně v prodeji.

Dell Latitude 7350 Dell Latitude 7350 půlka