Dell Latitude 7390 vám umožní práci odkudkoliv. Malý, přenosný, výkonný a vzhledově zajímavý. To je stručná charakteristika notebooku optimálního ve všech směrech.

Repasované notebooky Dell Latitude

Dell Latitude 7390 spadá do firemní třídy notebooků, které jsou určeny pro profesionály. Vyznačuje se vysokou mobilitou, k níž přispívá velikost 13,3 palců a prvotřídním výkonem. Pojďme si tento model představit pěkně od A až do Z. Možná se stane i vaším praktickým pomocníkem.

Pevnost a kvalitní povrch

Dell Latitude 7390

Notebook Dell Latitude 7390 si vzhledem k cílové skupině pro níž je určen nemůžete dovolit dělat jakékoliv chyby a kompromisy. Právě proto je vyroben z kvalitního materiálu s neklouzavým povrchem. Ten je příjemný na dotek. Při uchopení notebook působí velice bytelně, což je zapotřebí. Jde přece jenom o zařízení 2v1. To znamená, že displej jednoduše překlopíte a máte z něž větší tablet s dotykovým displejem.

O pevnost se starají dva poměrně bytelné panty. Ani při manipulaci s displejem není cítit žádné výraznější prohýbání a deformování. Dell Latitude 7390 je zkrátka pro tento pohyb vytvořen a radost vám bude dělat jak robustní víko displeje, tak samotná základna.

Tělo notebooku dosahuje rozměrů 304,8 x 207,9 x 16,33 mm. Svou hmotností kolem 1,19 kg dokazuje, že Dell Latitude 7390 můžete brát s sebou na cesty opravdu kamkoliv.

Malý, ale dostatečně vybavený

V okamžiku, kdy svůj zrak odtrhnete od elegantního těla s nepřehlédnutelným logem značky Dell, upoutají vaši pozornost detaily. Mezi ně patří hlavně boční strany notebooku, na kterých jsou řešeny všechny porty, které jsou při každodenním používání naprostou nezbytností.

Vlevo najdete port napájení, DisplayPort přes USB-C, USB 3.1 a HDMI, včetně čtečky čipových karet. Vpravo vám bude k dispozici kombinovaný audio konektor, port USB 3.1, RJ-45 a bezpečnostní zámek Noble. Nechybí ani slot pro vložení micro SIM karty. Může se to zdát jako strohá výbava, mějme ale na paměti, že jde o notebook o velikosti pouze 13,3“.

V rámci konektivity oceníte nezbytné Bluetooth a Wi-Fi. S přihlédnutím k tloušťce notebooku nelze počítat s optickou mechanikou. Tu ale vyřešíte prostřednictvím externího zařízení.

Klávesnice, která jen tak neomrzí

Dell Latitude 7390 otevřený

Jen co otevřete notebook Dell Latitude 7390, stisknete zapínací tlačítko umístěné vpravo nahoře a můžete se pustit do práce. Ta bude celkem rychlá, pohodlná a tichá, a to hlavně díky vhodně zvolené klávesnice společnosti Dell nabývající běžných rozměrů. Její součástí bohužel není numerická klávesnice. Klávesy jsou ale 2 cm na délku a na šířku, jejich zpracování je ploché a to přispívá k celkové ergonomii. Tlumený hluk při psaní jistě není k zahození.

Dell Latitude 7390 budete rychle ovládat i bez použití myši. Poslouží k tomu TouchPad s velice příjemným povrchem, po němž se lze přesouvat s poměrně velkou přesností. Tlačítka nejsou zabudována v TouchPadu jak bývá zvykem, ale jsou samostatná, přímo pod ním. Vpravo od TouchPadu nechybí dotyková čtečka otisku prstů.

Displej volte s dotykovým ovládáním

Už v úvodu článku padla zmínka o tom, že Dell Latitude 7390 je v podstatě 2v1 zařízení. To znamená, že otočením displeje z něj můžete udělat pohodlně dotykový tablet. Ne vždy. Z továrny totiž vyšla i verze bez dotykového displeje. Ta však trochu degraduje jeho potenciál, což je ale na zvážení každého.

V obou případech jde o kvalitní displej s rozlišením FHD, tedy 1 920 x 1 080 pixelů. Antireflexní displej s poměrem stran 16:9 a WLED podsvícením vás na cestách rozhodně neklame. Ať už jde o pozorovací úhly, maximální jas, čitelnost na slunci nebo samotný povrch při ovládání. Jak už jsme řekli, o bytelnost se stará pevné tělo z hořčíkové slitiny.

Notebook Dell Latitude 7390 není primárně určen pro náročné zpracování grafiky, čemuž ani neodpovídá velikost displeje 13,3“. Vzhledem ke svému primárnímu užití je model vybaven integrovanou grafickou kartou Intel HD 620.

Procesory Intel Core sedmé generace

Dell Latitude 7390 zapnutý

Dell Latitude 7390 je navržen tak, aby svým majitelům usnadnil práci. K tomu přispívá primárně výpočetní výkon v podobě procesorů sedmé generace Intel Core. Takže je nejenom malý, ale i dostatečně rychlý. Pro běžné i náročnější kancelářské operace naprosto ideální. Notebook disponuje jedním slotem pro operační paměť DDR4 SDRAM pracující na frekvenci 2 133 MHz. Maximální podporovaná kapacita je 16 GB.

Zaměřit se musíme také na datové uložiště. Využívány jsou SSD pevné disky s kapacitou od 128 GB. Výjimkou nemusí být ani pevný disk o velikosti až 1 TB.

Jednoduchost a síla

Tento podnadpis je celkem výstižným shrnutím modelu Dell Latitude 7390. Pokud chcete kvalitní obraz, konstrukci, dlouhou výdrž a patřičný výkon, je tento notebook jako stvořený pro vás.

Repasované notebooky Dell Latitude

Dell Latitude 7390 otevřený
Dell Latitude 7390
Dell Latitude 7390 zapnutý