Obchodní high-end notebooky jsou stále v kurzu, a to nejenom v komerčním, ale také domácím segmentu. Poznejte přednosti modelu Dell Latitude 7400, který je dostupný hned ve dvou variantách.

Když se řekne business notebook, každý si vybaví pevné šasi, kompaktnost a flexibilní pracovní využití. Tyto předpoklady v plné míře splňuje model Dell Latitude 7400. Čtrnáctipalcový model přišel na trh už před nějakým tím časem a stále má co nabídnout. Navíc si lze vybírat mezi klasickým notebook a provedením 2v1. O tom však více v následujících řádcích.

Dell Latitude 7400

Elegantní kovové tělo

Ať už se rozhodnete pro jakoukoliv verzi, Dell Latitude 7400 splňuje podstatnou definici business notebooků. Je zhotoven z kvalitního šasi, pro jehož výrobu byl použit kov. Stříbrnošedá verze má na omak zaoblené hrany a příjemný povrch. Od pohledu i na dotek působí bytelným a pevným dojmem. Přitom se jedná o poměrně tenký notebook. Vpředu je vysoký 16,75 mm a u displeje 18,2 mm. Ostatně i jeho celková velikost odpovídá notebooku s úhlopříčkou 14".

  • Šířka 321,35 mm
  • Hloubka 214,08 mm
  • Hmotnost 1,4 kg

Propojení kartáčového povrchu s černým rámečkem kolem displeje a dostatečně tuhým víkem utváří oku lahodící celek. Notebook Dell Latitude 7400 je skutečným elegánem ve své třídy. Obávat se nemusíte žádných extravagantních prvků, na druhou stranu není nudný. Firemní model, který potěší v mnoha ohledech. Nemusíte řešit prohýbající se displej při otevírání, povrzávání základny a podobné neduhy levnějších konkurentů.

V rámci vzhledu Dell Latitude 7400 je třeba vypíchnout i kvalitní provedení pantů. Pokud zvolíte klasickou verzi, otevírání displeje je o 180 stupňů. V případě verze 2v1 vás pochopitelně čeká větší úhel otevření, díky němuž uděláte z klasického notebooku tablet.

Konektorová výbava hodna firemnímu prostředí

Dell Latitude 7400 klávesnice

Při prohlížení jednotlivých částí Dell Latitude 7400 si nelze nepovšimnout konektorové výbavy, která je vlastní pravé a levé straně notebooku. I když výrobci pozvolna snižují počty portů u jednotlivých modelů notebooků, tento se i na úkor tenkého těla dočkal poměrně slušné výbavy. Rozhodně je dostačující z pohledu pracovního nasazení a připojení různých externích zařízení.

Z praktických důvodů se většina důležitých portů nachází vlevo. Pokud jste tedy praváci a používáte myš napravo od notebooku, nebudou se vám zde plést žádné kabely nebo dongle k bezdrátové myši. V těle notebooku přímo pod displejem se nachází napájecí konektor. Hned za ním je Thunderbolt 3, HDMI a USB 3.1 typu A. To nejzákladnější a ve své podstatě i nejpoužívanější na jednom místě. U varianty 2v1 získáte navíc druhý USB 3.1 typu C a možnost volitelné čtečky čipových karet.

Z druhé strany budete mít k dispozici slot pro kabelový zámek pod displejem. Dále je to USB 3.1 typu A, čtečka paměťových karet MicroSD a v neposlední řadě také univerzální audio konektor pro sluchátka a mikrofon. Příjemná je určitě zmiňovaná čtečka nejpoužívanějších karet, která se vyznačuje vysokou rychlostí při kopírování obsahu. Maximální přenosová rychlost se pohybuje kolem 205 MB/s.

Zapomínat bychom neměli ani na bezdrátovou komunikaci. Ta u mobilní výpočetní techniky nachází pravděpodobně to největší upotřebení. K dispozici je Wi-Fi podporující standardy WLAN 802.11 a/b/g/n, takže se lze připojovat k bezdrátovým sítím fungujícím na frekvenci 2,4 GHz i 5 GHz. Dále je to Bluetooth 5.0 a v případě využití také datové připojení skrze SIM kartu.

Displej v klasické a dotykový 2v1 verzi

Dell Latitude 7400 otevřený

Zásadní rozdíly mohou při volbě notebooku Dell Latitude 7400 nastat u displeje. Jak už bylo několikrát zmíněno, tento model je dostupný v klasické verzi, která nabývá hned několika rozlišení.

  • WXGA 1366x768 pixelů s 220 nity
  • FHD 1920 x 1080 pixelů s 300 nity
  • FHD 1920 x 1080 pixelů s 300 nity s Dynamic Privacy Dell SafeScreen

Užívat si můžete kvalit IPS displeje. Ten se vyznačuje dobrými pozorovacími úhly a barevným podáním. Při venkovním používání by se možná hodil o trochu vyšší jas, obecně lze však displej a jeho parametry označit za dobré. Pokud zvolíte variantu 2v1, získáte čtrnáctipalcový dotykový displej. Ten se pojí také s rozlišením FHD 1920 x 1080 pixelů s 300 nity. V jeho případě lze zmínit ještě maximální odezvu 35 ms, kontrastní poměr 1500:1 a obnovovací frekvenci 60 Hz. Dotykový displej přináší z hlediska flexibilnějšího užívání další možnosti navíc.

Z pohledu designu by u displeje měla padnout zmínka také o tenkých rámečcích, které působí velice moderním dojmem. I když jsou tenké, přesto je v horní části zakomponována webová kamera a nemusí chybět ani indikátor stavu kamery, přijímač a vysílač přiblížení, snímač okolního světla a infračervený vysílač.

Ovládací prostředí hraje prim

Dell Latitude 7400 je typickou firemní výpočetní technikou, která nezaostává ani z pohledu kvality vstupního zařízení. Klávesnice notebooku je z praktického a estetického hlediska lehce zapuštěna do samotného šasi. Čtrnáctipalcová úhlopříčka je předpokladem toho, že k dispozici budete mít klávesnici bez numerické části. Klávesy jsou velice příjemné na omak. Lehce zaoblené rohy, hladký povrch a dvě úrovně podsvícení jsou prověřenou sázkou na osvědčenou kvalitu Dell. Tlakový bod je jasný, zdvih střední. Psaní na této klávesnici bude jistě pohádka.

Dostatečnou plochu získáte i pro ovládání kurzoru myši. Touchpad nabývá velikosti 10 x 5,2 cm, což je běžný standard. Hladký povrch přispívá k pohodlnému klouzání prstů a integrovaná tlačítka mají příjemný a dostatečný stisk, potažmo zpětnou vazbu.

V prostředí klávesnice najdete ještě jedno tlačítko, a to zapínací. Nachází se vpravo od klávesnice. Zaintegrována je do něj čtečka otisku prstů, díky čemuž zabijete dvě mouchy jednou ranou.

Dell Latitude 7400 je výkonným notebookem

Dell Latitude 7400 zepředu

Klasická a 2v1 verze sice přináší jisté odlišnosti z pohledu užívání, uvnitř však najdete shodu. Pokud jde o výkon, nedělají se tu žádné rozdíly. Záleží pouze na tom, jakou konfiguraci zvolíte. Dell Latitude 7400 je osazen procesory Intel Core osmé generace. Vybírat lze z několika výkonných variant.

  • Intel Core i5-8265U
  • Intel Core i7-8565U
  • Intel Core i5-8365U

Vzhledem k tomu, že tento model představuje firemní kancelářskou techniku, nelze od něj očekávat žádný základ pro grafické práce, ostatně ani velikost displeje a rozlišení tomu nenapovídají. Z toho důvodu je použita integrovaná grafická karta Intel UHD Graphics 620.

Výpočetní výkon samozřejmě ovlivňují operační paměti. Pro ty jsou v notebooku připraveny dva sloty. Maximální podporovaná kapacita je až 32 GB, minimem jsou 4 GB. Jedná se o paměťové moduly DDR4 pracující na frekvenci 2 400 MHz. K celkové rychlosti notebooku přispívá i NVMe SSD disk odpovídající kapacity.

Závěrečné hodnocení

A jak zhodnotit Dell Latitude 7400 jako celek? Oproti svému předchůdci jistě přišel s náležitým odtučněním a působí lehčeji a kompaktněji. Do kanceláře, na pracovní schůzky a cesty je jako dělaný. Vypíchnout lze především jeho tenké a stylové kovové tělo. Mezi klady tohoto firemního notebooku patří i tenký rámeček kolem displeje, možnost pořízení verze 2v1 a rychlé rozhraní Thunderbolt 3. Na to všechno navazuje kvalitní klávesnice a dostatečný výkon. Notebook zároveň není ani při větším zatížení příliš hlučný. Jako negativum se nabízí snad jen troch nižší jas. Dell Latitude 7400 má celkově co nabídnout.