Chytře navržený notebook tvořený s ohledem na flexibilitu a dostatečný výkon. Takový je Dell Latitude 7410, který je pro práci, jako stvořený. Dokazuje to celkové zpracování, velikost a ostatní detaily.

Přehled notebooků Dell Latitude 7410 aktuálně v prodeji.

Dell Latitude 7410 lze označit za firemní notebook. Oproti svému předchůdce 7400 přináší řadu drobných vylepšení, která ocení každý uživatel výpočetní techniky. Tento model lze s naprostou jistotou prezentovat jako vyšší střední třídu, čemuž také odpovídají jednotlivé parametry. Pracovní notebook o velikosti 14" má vše, co je třeba.

Kvalita materiálů spojená s líbivým designem

Dell Latitude 7410 displej

Prvním nepřehlédnutelným prvkem tohoto modelu je jeho špičkové zpracování. Business segment vyžaduje určitý standard a ten Dell Latitude 7410 rozhodně splňuje. Samotná základna vyniká prvotřídní tuhostí. Hliníkové tělo je doplněno o pevné panty. Hliníková textura na ostatních částech podtrhuje dobrý dojem z této výpočetní techniky.

Menší a zároveň dostatečně silné rámečky přispívají k tomu, že displej se při otevírání nikterak nekroutí. Obávat se nemusíte ani žádného povrzávání šasi. Minimální deformace je zpozorovatelná pouze ve středu klávesnice, což je běžný jev. Dell Latitude 7410 byl skutečně stvořen k tomu, aby trávil spoustu času na cestách.

Kvalita zpracování však nikterak neovlivnila design. Stříbrný povrch působí elegantním dojmem. Černý je pouze rámeček kolem displeje a samotné klávesy. Už jen letmý pohled na tento model navozuje pocit jistého ultrabooku. O tom se ostatně přesvědčíte nejenom po jeho uchopení, ale také na základě technických parametrů.

 • Výška 18,13 až 19,33 mm
 • Šířka 321,35 mm
 • Hloubka 208,69 mm
 • Hmotnost 1,3 kg

Vědět byste měli také to, že Dell Latitude 7410 je k dostání nejenom ve verzi klasického notebooku. Existuje i provedení 2v1, což je v podstatě otočný displej využitelný jako tablet. V jeho případě jsou rozměry 321,25 x 208,69 x 17,18 – 19,38 mm a hmotnost 1,46 kg.

Konektorová výbava a ostatní prvky

Dell Latitude 7410 2v1 otočený

Pojďme se nyní v poznávání Dell Latitude 7410 posunout zase o kousek dál. Výrobní materiály a velikostní parametry máme za sebou. Nyní je třeba zaměřit se na to, co notebook nabízí z vnějších stran. Je to pochopitelně konektorová výbava, která je v rámci každodenního užívání velice důležitá. Navíc, když používáte notebook k práci.

Ještě před výčtem jednotlivých portů se zmíníme o ostatních prvcích na těle Dell Latitude 7410. Zespod je velký mřížkovaný panel s dostatečným větráním. Větrací mřížka se nachází také mezi panty displeje. Je však zezadu, takže ji neuvidíte. Oddávat se budete jen pohledu na čistý design.

A jak je to s jednotlivými konektory? Ty jsou rovnoměrně rozloženy po obou stranách a zasunuty směrem k displeji, což je kvůli ztenčujícímu se šasi. Vpředu je pouze dioda týkající se napájení, na displeji jsou pak otvory pro mikrofony. Vzadu kromě mřížky nenajdete vůbec nic.

Na pravé straně budete mít k dispozici 3,5 mm kombinovaný audio konektor pro sluchátka a mikrofon. Následující dva porty USB 3.1 Gen 1 typu A a Noble Lock. Vpravo se nabízí HDMI 2.0, dva porty USB-C/Thundebolt 3 a čtečka MicroSD. Výbava podléhající současné době, která vás během užívání notebooku Dell Latitude 7410 nebude v ničem omezovat, ať už budete sedět v kanceláři, doma nebo budete na cestách. Síťové připojení je zapotřebí řešit prostřednictvím Wi-Fi, protože chybí konektor RJ-45. Bluetooth technologie je naprostou samozřejmostí.

Vzhledem k tomu, jakými rozměry se notebook pyšní je zcela logické, že od něho nemůžete očekávat výbavu v podobě optické mechaniky. Pro tu by ostatně u 14" notebooku stejně nebyl prostor.

Pracovní prostředí Dell Latitude 7410

Dell Latitude 7410 2v1

Dell Latitude 7410 je firemní notebook určený pro práci, takže se vrhněme na pracovní prostředí. Nejprve to bude klávesnice, která je do jisté míry stvořena pro pisálky. Velikost notebooku 14" je předzvěstí toho, že nemůžete očekávat numerickou část. Získáte však prostorné pracovní zázemí kolem klávesnice. Ta se pyšní klasickým rozložením a plnohodnotně velkými klávesami. Pouze klávesy nahoru a dolů mají poloviční velikost. Ve srovnání s podobnými modely notebooků ostatních výrobků lze vypíchnout tichý zvuk kláves. Příjemná zpětná vazba a dvouúrovňové podsvícení jen přispívají k celkovému uživatelskému komfortu.

Klávesnici Dell Latitude 7410 nelze cokoliv vytknout stejně, jako touchpadu pod ní. Ten nabývá rozměrů 11,5 x 6,8 cm. To je obecně trochu větší plocha pro ovládání kurzoru. Funkční klávesy jsou zakomponovány do touchpadu. Na základně notebooku už nehledejte žádné další prvky. Pracovní prostředí zkrátka působí čistým a svěžím dojmem.

Kvalitní displej mnoha podob

K práci však budete potřebovat nejenom klávesnici, ale také displej. Jak už jsme několikrát zmínili, ten má velikost 14". Pokud zvolíte variantu klasického notebooku, nabízí se hned několik odlišných rozlišení a ostatních technických parametrů.

 • HD rozlišení 1 366 x 768 px, 220 nitů
 • FHD rozlišení 1 920 x 1 080 px, 300 nitů – možnost dotykové verze
 • UHD rozlišení 3 840 x 2 160 px, 400 nitů

Obecně lze zobrazovací vlastnosti displeje Dell Latitude 7410 považovat za dobré a kvalitní. Ať už jsou to pozorovací úhly, barvy a podobně. V rámci samotného displeje, respektive rámečku kolem něj lze ještě zmínit kameru s mechanickým posuvníkem pro její zakrytí. Z výroby byla volitelná také varianta se snímačem přiblížení a infračervenou kamerou.

Výkon pracovního notebooku

Dell Latitude 7410 klávesnice

Teď přichází ten správný čas, abychom vás seznámili s výkonem notebooku Dell Latitude 7410. Hned na začátek můžeme potvrdit, že je dostatečný a odpovídá primárnímu využití notebooku v business segmentu. Velký vliv na to mají především použité procesory. Záleží na tom, pro který se rozhodnete.

 • Intel Core i5-10210U
 • Intel Core i5-10310U
 • Intel Core i7-10610U
 • Intel Core i7-10810U

Jak už prozrazuje samotné označení, jedná se o procesory desáté generace, která má výkonu na rozdávání. Vybírat si tedy můžete mezi čtyřjádrovým a šestijádrovým procesorem, cache paměť může začínat na 6 MB a končit na 12 MB a výjimkou nebude ani technologie vPro. Hodně bude záležet na tom, k čemu notebook využijete.

S použitím 14" displeje je zřejmé jedno. Dell Latitude 7410 není stvořen pro žádné náročné grafické práce. Tomu také odpovídá použitá grafika. Využita je integrovaná varianta Intel UHD 630, která je pro dané účely naprosto dostačující.

Zapomínat bychom neměli ani na operační paměť. Ta výkon notebooku ovlivňuje zásadním způsobem. Použité jsou moduly DDR4 pracující na frekvenci 2 666 MHz. Domoci se můžete maximální kapacity 32 GB, tedy 2x 16 GB.

V případě pevných disků jednoznačně vedou rychlé SSD varianty typu M.2. Z výroby lze vybírat v rozsahu kapacit 128 GB až 1 TB.

Klady a zápory Dell Latitude 7410

A máme tu závěrečné hodnocení notebooku Dell Latitude 7410. V této části shrneme všechna negativa a pozitiva tohoto malého a elegantního pracanta. Pojďme nejprve začít tím, co může uživatelům vadit. Někdo může oproti jiným modelům zmínit trochu vyšší hmotnost, která se týká spíše varianty 2v1. Dále je to absence konektoru RJ-45 a pouze základní integrovaná grafika. Na druhou stranu, k jejímu užití vybízí hlavní účel této výpočetní techniky.

Tyto drobnosti pak ve značné míře předčí výčet kladů Dell Latitude 7410. Začít bychom mohli u tichého chodu i při vyšším výkonu, pokračovat budeme přes dva porty Thunderbolt 3 a pevné šasi. Ocenitelná je závěrka webové kamery a u výkonnějších procesorů technologie vPro. Pokud máte novou baterii, můžete se těšit i z dlouhodobé výdrže. Tento model je zkrátka kvalitním obchodním notebookem, který si najde své příznivce napříč mnoha segmenty.

Přehled notebooků Dell Latitude 7410 aktuálně v prodeji.

Dell Latitude 7410 displej

Dell Latitude 7410 2v1

Dell Latitude 7410 klávesnice

Dell Latitude 7410 2v1 otočený