Čtrnáctipalcový nástupce modelu 7410. Inovovaný model s řadou zajímavých změn, který spatřil světlo světa v roce 2022. Poznejte Dell Latitude 7420 do nejmenšího detailu.

Vyšší střední třída, to je přesné zařazení tohoto firemního notebooku. Ten se pohybuje na pomyslné hranici mezi modelovými řadami Latitude 5000 a Latitude 9000. Nutno však podotknout, že díky svému zpracování a výbavě tíhne spíše k výšinám. Notebook určený pro každodenní používání je skvělým pracovním nástrojem, což do jisté míry napovídá i úhlopříčka 14". Dell Latitude 7420 se pochopitelně netratí nikde. Vedle komerčního užití je skvělým společníkem na cesty, do školy, domů a kamkoliv jinam.

Dell Latitude 7420

Dvě varianty provedení

Ještě, než se vrhneme k podrobnějšímu popisu vzhledu a technické výbavě notebooku Dell Latitude 7420, je vhodné zmínit jednu podstatnou informaci. Tento model je dostupný hned ve dvou verzích vyhotovení. To znamená, že ho můžete zakoupit v podobě klasického notebooku, ale také ve formě 2v1, tedy notebooku s dotykovým displejem. Záleží tedy na vás samotných, čemu dáváte přednost a jaké jsou vaše potřeby. Mezi oběma verzemi jsou i drobné rozdíly týkající se velikosti.

Dell Latitude 7420:

  • Šířka 321,25 mm
  • Hloubka 208,69 mm
  • Výška 16,90 – 18,00 mm a 17,27 – 18,88 mm

Dell Latitude 7420 2v1:

  • Šířka 321,35 mm
  • Hloubka 208,69 mm
  • Výška 16,40 – 18,70 mm a 17,06 – 18,91 mm

Jak si můžete povšimnout, u každé varianty uvádíme dvě odlišné výšky notebooku. Každá z nich totiž přísluší trochu rozdílnému povrchovému vyhotovení Dell Latitude 7420. Menší výška se týká verze Aluminium a větší výška patří Carbon Fiber.

Zapomínat bychom neměli ani na hmotnost, která patří víceméně k těm průměrným ve srovnání s podobnými notebooky ostatních značek. Pohybuje se od 1,22 kg do 1,46 kg.

Design je nepřehlédnutelnou záležitostí

Dell Latitude 7420 klávesnice

Dell Latitude 7420 upoutá pozornost na první pohled, a to svým vzhledem. Verze Aluminium i Carbon Fiber jsou zkrátka skvělé. Základna s uhlíkových vláken v matnějším provedení. Víko se speciálním povrchem připomínajícím pogumování. Tohle všechno do sebe krásně zapadá a plní nejenom estetickou, ale také praktickou úlohu. Na šasi notebooku neulpívají otisky prstů, takže pro každodenní používání je jako stvořený.

Uživatelé ocení primárně jeho pevnou základnu a bytelné zbývající části. Rozhodně zapomeňte na nepříjemné prohýbání, povrzávání a podobné neduhy. Tím Dell Latitude 7420 rozhodně netrpí. Designově sladěné jsou i panty, které svou barvou korespondují s tělem notebooku a všechno do sebe dokonale zapadá. U pantů lze rozhodně vypíchnout jejich pevnost. Při otevírání displeje máte pocit, že nic není volné. Když se zamyslíte nad tím, co z pohledu konstrukce dostanete, výše prezentovaná hmotnost notebooku vám ve výsledku přijde vlastně nízká.

Konektorová výbava udělala krok vpřed

První větší srovnání modelu Dell Latitude 7420 s jeho předchůdcem 7410 se nabízí z pohledu konektivity. V tomto případě si lze povšimnout zásadního rozdílu. U novějšího modelu 7420 nenajdete v zadní části notebooku žádné konektory. Naopak se tu uprostřed šasi nachází žebrování působící esteticky zajímavým dojmem.

K drobným změnám pochopitelně došlo i v rámci konektorů a jejich umístění. Kompletní konektorovou výbavu najdete v tomto případě po obou stranách. Vpravo se nachází čtečka karet microSD, modul pro eSIM, USB typu C Thunderbolt 4, jeden port USB 3.0 typu A, HDMI 2.0 a klasický zámek Noble Lock. Vlevo budete mít k dispozici USB typu C Thunderbolt 4, kombinovaný audio konektor pro sluchátka a mikrofon a čtečku SmartCard. Většinu této strany pokrývá žebrování chladícího otvoru.

Tímto výčtem možnosti komunikace notebooku Dell Latitude 7420 rozhodně nekončí. Nabízí se bezdrátové technologie Bluetooth a Wi-Fi 6. Volitelně lze využít také 4G LTE modem.

Notebook stvořený pro bezpečnost

Dell Latitude 7420 otevřený

Vzhledem k tomu, že Dell Latitude 7420 je primárně firemním notebookem, lze očekávat patřičný důraz kladený na bezpečnost. Kromě již zmiňované čtečky SmartCard se můžete spolehnout například na čtečku otisků prstů, infračervený senzor, senzor přiblížení, přihlašování obličejem, ale i na technologii typu TPM. O fyzickou bezpečnost se stará Noble Lock a chybět vám nebudou ani softwarové bezpečnostní nástroje od společnosti Dell.

Klávesnice stvořená pro pisálky

Notebook Dell Latitude 7420 má velikost 14". Ta je do značné míry předzvěstí, co v rámci klávesnice obdržíte nebo spíše neobdržíte. Nebude to rozhodně numerická část klávesnice, pro níž jednoduše nezbylo místo. O to více pohodlí při psaní vám nabídne alfanumerická klávesnice. Pro detailisty můžeme zmínit, že oproti předchozímu modelu došlo k drobné úpravě klávesy Enter. Jinak se Dell Latitude 7420 pyšní velice komfortní klávesnicí poskytující vynikající zpětnou vazbu. Tlakový bod je cítit, povrch působí pryžovým dojmem a chybět vám nebude ani dvoustupňové posvícení kláves. Pro pisálky naprostý ideál, který směle konkuruje jiným vyhlášeným klávesnicím v noteboocích HP a Lenovo. A to i svou pevností zabraňující jakémukoliv nežádoucímu prohýbání.

Pod klávesnicí samozřejmě nechybí velký touchpad s velice příjemným hladkým povrchem. Ten zaručuje pohodlné vícedotykové ovládání. Oceníte určitě dostatečnou zpětnou vazbu a poměrně jasný tlakový bod. Nic dalšího v oblasti klávesnice nehledejte.

Displej s vysokým jasem

Displej notebooku Dell Latitude 7420 je určitě tím, co lze v rámci této mobilní výpočetní techniky vypíchnout. Úhlopříčka displeje je 14" a nabývá hned několika variant provedení. O tom jsme se mimochodem zmínili už v úvodu této recenze. Notebook lze zakoupit také s dotykovým displejem, tedy ve verzi 2v1, která disponuje rozlišením 1 920 x 1 080 pixelů, svítivostí 300 nitů a panelem typu WVA.

Ten je ostatně nedílnou součástí i nedotykové verze notebooku. Právě klasické provedení Dell Latitude 7420 je dostupné ve dvou rozlišeních. Standardem je FHD rozlišení 1 920 x 1 080 pixelů, u něhož se v závislosti na konkrétním modelu domůžete svítivosti 250 až 400 nitů. Ti náročnější pak mohou sáhnout po rozlišení 3 840 x 2 160 pixelů se 400 nity. Vysoký jas lze považovat za hlavní benefit displeje. S notebookem tak můžete bez problému pracovat na cestách venku při silnějším slunečním svitu.

Výkonové podání Dell Latitud 7420

Dell Latitude 7420 z boku

Pomyslným zlatým hřebem všech doposud prezentovaných vlastností a technických parametrů notebooku Dell Latitude 7420 je výkon. Zařazení notebooku do vyšší střední třídy je celkem jasně vypovídající, takže můžete očekávat i nezbytný výkon procesoru. V tomto případě je použita čipová sada Tiger Lake U PCH. Primárně se domůžete procesorů Intel Core jedenácté generace. Volit lze ze čtyř verzí procesorů.

  • Intel Core i5-1135G7 Non-vPro
  • Intel Core i5-1145G7 vPro
  • Intel Core i7-1165G7 Non-vPro
  • Intel Core i7-1185G7 vPro

Jde o čtyřjádrové procesory, jejichž cache paměť se pohybuje od 8 MB do 12 MB. Frekvence procesorů dosahuje hranice 4,2 GHz až 4,8 GHz. Se všemi uvedenými procesory souvisí jediný typ integrované grafické karty, kterou je Intel Iris X Graphics. Pro běžné a firemní potřeby uživatelů naprosto dostatečné řešení. Přece jenom, Dell Latitude 7420 není stvořen pro jakékoliv náročné grafické práce.

V rámci výkonu je třeba zmínit se také o operačních pamětech. Ty se na něm značným způsobem podepisují. Spolehnout se můžete na Dual-channel LPDDR4x. Dell Latitude 7420 je dodáván v konfiguraci s 8 GB a 16 GB pamětí pracujících na frekvenci 3 733 MHz nebo s maximální podporovanou kapacitou 32 GB pracující na frekvenci 4 267 MHz.

Dell Latitude 7420 zezadu

Co je dobré ještě vědět?

V rámci komplexnosti prezentovaných informací doplníme, že Dell Latitude 7420 je vybaven slotem M.2 pro SSD disk. Velice efektivně je řešeno chlazení notebooku, který je při běžné práci příjemně tichý. Ostatně baterie, zvuk a energetická účinnost patří k tomu lepšímu, co tento model nabízí. Při použití nové baterie se díky tomu dostanete na poměrně dlouhou výdrž.

Když po napsání výše uvedených řádků shrneme Dell Latitude 7420, lze ho jednoznačně označit za profesionální firemní notebook se vším všudy. Jde sice o trochu robustnější model, tato vlastnost je ale kompenzována kovovým a odolným šasi. Možná sice nemůžete rozšířit kapacitu operační paměti, na druhou stranu volba všech nabízených procesorů je zárukou dostatečného výkonu. Model 7420 je zkrátka promyšleným konceptem, který právoplatně nahradil svého předchůdce 7410.

Dell Latitude 7420

Dell Latitude 7420 klávesnice

Dell Latitude 7420 otevřený

Dell Latitude 7420 zezadu