Notebook s reprezentativním vzhledem, kvalitním zpracováním šasi a výkonem. K tomu ještě optimální velikost na cesty 14“. To je Dell Latitude 7490.

Přehled notebooků Dell Latitude 7490 aktuálně v prodeji.

Notebooky řady Dell Latitude patří právoplatně do business třídy. Často však k těmto modelům tíhnou i běžní uživatelé pro jejich komplexnost a kvalitu. Jedním z představitelů je Dell Latitude 7490. S jeho provedením a parametry vás chceme dnes seznámit.

Uhlíková vlákna jsou samozřejmostí

Dell Latitude 7490

Dell Latitude 7490 v první řadě zaujme svým designem a profesionálním zpracováním, prvotřídním podvozek spojeným s pevností a stabilitou. Tmavé šasi obsahuje uhlíková vlákna, takže lze očekávat lepší pevnost i od horní krytu počítače. Při zvedání displeje neuvidíte žádné výraznější prohýbání. Trochu vyšší tuhost závěsu displeje si žádá otevírání notebooku oběma rukama.

Vnější plast působí bytelně. Speciální struktura povrchu eliminuje ulpívání otisků prstů. Naopak uvnitř notebooku uvidíte hlavně měkčený plast, který je příjemný při psaní. Tato část je o něco více náchylnější k otiskům prstů. Není to však nic hrozného.

A jaké jsou fyzické rozměry notebooku Dell Latitude 7490? Jeho šířka je 331 mm, hloubka 220,9 mm a výška od 7,47 do 17,9 mm. Tento model se ztenčuje směrem dopředu, což působí luxusním dojmem. Hmotnost notebooku začíná na 1,4 kg a zvyšuje se podle toho, jakou zvolíte kapacitu akumulátoru.

Slušná konektorová výbava

Dell Latitude 7490 se rozhodně stane dobrým společníkem na cestách a rovněž efektivním pracovním nástrojem. Přispívá k tomu počet portů a konektorů. Jsou umístěny v zadní části notebooku, kde je více místa. Kvůli použitelnosti a praktičnosti jsou porty pouze po stranách, a ne vpředu a vzadu.

A jaký je výčet portů? Vlevo je to napájecí konektor. Hned za ním je USB-C s Thunderbolt 3, HDMI 1.4, dva porty USB 3.1 a čtečka Smart Card. Vpravo přímo pod displejem je slot Noble Lock, následuje LAN, jeden port USB 3.1, vstup pro vložení SIM karty, microSD a samozřejmě kombinovaný audio konektor pro sluchátka a mikrofon.

Model Dell Latitude 7490 je z pohledu komunikace vybaven i bezdrátovými technologiemi. Kromě Bluetooth je to také Wi-Fi. Přenosové rychlosti jsou špičkové a totéž platí i o schopnosti udržet spojení s bezdrátovou sítí na dlouhou vzdálenost.

Práce s notebookem Dell Latitude 7490

Dell Latitude 7490 otevřený

Dell Latitude 7490 je hlavně pracovní nástroj, a proto je důležité jakou má klávesnici. Vzhledem k velikosti notebooku 14“ zde nenajdete numerickou čás.

Jak už bývá zvykem u výrobků Dell, byla použita kvalitně zpracovaná klávesnice. Psaní na ní je pevné, jisté a pohodlné, bez jakýchkoliv deformací. Zdvih kláves je kolem 2 mm, zpětná vazba je příjemná a tichá. Rovnoměrné podsvícení přijde vhod při práci za zhoršených světelných podmínek. Co se týče celkové ergonomie kláves, jediným malým neduhem mohou být trochu menší směrové klávesy. Ve srovnání s konkurenčními modely je to ale ještě dobré.

Ve středu klávesnice se nachází modrý trackpoint, jehož ovládací prvky jsou hned pod mezerníkem. Pod nimi naleznete touchpad. Jeho předností je velikost 10 x 5,5 cm. V kombinaci s příjemným povrchem a citlivostí je klouzání prstu po něm snadné a přesné. Touchpad obsahuje i dvě fyzické klávesy umístěné dole.

U displeje máte na výběr

U business notebooků této třídy výrobce Dell na trh uvádí hned několik modelů s různým provedením displeje. Dell Latitude 7490 disponuje úhlopříčkou 14“. Volit lze mezi HD rozlišením nebo FHD. Vyšší rozlišení 1 920 x 1 080 pixelů je pro takovou velikost displeje, jako stvořené. Základní charakteristika této obrazovky je IPS technologie, antireflexní vrstva, dobrý kontrast a dostatečný jas i v prosvětlené kanceláři. Jedinou výtku lze mít možná k trochu pomalejší odezvě. Nicméně většina uživatelů si toho nejspíš ani nevšimne.

Bezpečnost a multimédia

Tím, že model Dell Latitude 7490 spadá do business třídy, disponuje také odpovídajícími bezpečnostními prvky. Je to například čtečka otisku prstů, která je umístěna vpravo pod klávesnicí, tedy vpravo od touchpadu. Dále je to TPM. Spolehnout se lze i na softwarovou výbavu od společnosti Dell, která k bezpečnosti dat zdárně přispívá.

Pokud jde o multimédia, v horním rámečku displeje je umístěna HD kamera. Výrobce Dell dokonce nabízí modely s IR kamerou. Kromě kombinovaného audio konektoru můžete využít i integrované kvalitní reproduktory a mikrofon s redukcí šumu.

Výkon notebooku je k nezaplacení

Dell Latitude 7490 zapnutý

Samotné srdce notebooku Dell Latitude 7490 tepe opravdu rychle. Využívána je čipová sada Intel Kaby Lake a procesory Intel Core i3-7130U, Intel Core i5 i nejvýkonnější verze Intel Core i7-8650U.

K výkonu pochopitelně neodmyslitelně patří také operační paměť. Využívány jsou dva sloty s podporou maximální kapacity 32 GB. Když zvolíte variantu s procesorem sedmé generace, jsou to paměti DDR4 pracující na frekvenci 2 133 MHz. V případě procesorů osmé generace jde o paměti DDR4 pracující na frekvenci 2 400 MHz.

Dell Latitude 7490 je primárně určen ke kancelářské práci s nenáročnou grafikou. Tomu také odpovídá jeho grafický výkon. Použity jsou integrované grafické karty Intel HD 620 nebo Intel UHD 620.

Notebook bez kompromisů

Dell Latitude 7490 je modelem, u kterého není třeba dělat kompromisy ohledně výkonu, pevnosti zpracování, nízké hmotnosti, dlouhé výdrže baterie a řadě dalších věcí. Jediná výtka může směřovat jen ke slotu na paměťovou kartu, která nemá klasickou velikost, ale je microSD.

Přehled notebooků Dell Latitude 7490 aktuálně v prodeji.

Dell Latitude 7490
Dell Latitude 7490 otevřený
Dell Latitude 7490 zapnutý