Výrobce a producent značky notebooků Dell se při svém dlouholetém vývoji zaměřuje především na lepší a výkonnější stroje, které jsou primárně určeny pro náročnější klientelu. I model Dell Latitude D630 patří mezi ryze firemní nástroje a svou roli plní opravdu na výbornou, o čemž Vás velice rádi přesvědčíme.

Přehled modelů Dell Latitude D630 aktuálně v prodeji.

Profesionální vzhled a zpracování

Dell Latitude D630 z profilu

Jak již bylo zmíněno výše, produktu D630 z modelové řady Latitude patří svým charakterem a dokonce i prodejním označením především mezi pracovní nástroje uživatelů, kteří hledají hlavně kvalitní stroj za přiměřené množství finančních prostředků. To se v tomto případě velice zdárně podařilo. Příjemně šedivý kabátek zdůrazňuje pouze typicky kulaté logo značky Dell. Pevné spoje, žádné vrzání plastů ani jiné neduhy, které postihují ostatní modelové kategorie dalších značek. Tenký profil a poměrně malé rozměry korespondují se 14,1“ palcovým displejem, kterým notebook disponuje.

Zajímavé rozměry a malá hmotnost přímo vybízí k využívání notebooku pro pracovní a cestovatelské účely. K častému používání je přizpůsobena i pevnost jednotlivých částí a plastů Latitude D630. Ona hmotnost je navíc dána použitím patřičné baterie, buď šesti článkové nebo devíti článkové, která svým tvarem vystupuje z přední části přístroje, kde je instalována. Zpravidla hodně namáhanou částí jsou i klouby mezi displejem a samotným tělem, které jsou široké, plastové a díky tomu i dostatečně flexibilní a pevné.

Displej, psaní a snímání otisku prstů

Jednoduchým posuvným tlačítkem v přední části modelu Dell Latitude D630 dojde k otevření tenkého, ale masivního displeje, který vzhledem ke své velikosti nabízí rozlišení 1280 x 800 pixel nebo 1440 x 900 pixel. Zajímavé parametry této zobrazovací plochy jsou příjemně čitelné a jasné. S jistotu lze samozřejmě říci, že zobrazovací úhel Latitude D630 je mnohem lepší než u předchozího modelu D620. Tomu odpovídá i prvotřídní zobrazení na slunci. V pevném rámu displeje je umístěno i čidlo okolního světla, které je také velice oblíbeným a praktickým doplňkem z hlediska úspory energie.

Klávesnice u Dell Latitude D630

V samém těle notebooku je zasazena šestiřadá klávesnice, kterou doplňuje několik ovládacích tlačítek, Touchpad, Trackpoint a snímač otisku prstů, pomocí kterého se lze hlásit ke spoustě aplikací nebo přímo do operačního systému – tato funkcionalita je označována výrazem Trusted Platform Module. Tlačítka jsou velice příjemná na dotek a zároveň praktická z hlediska psaní, zpětné odezvy a tichého zvukového projevu. Pro náročné rýpali je vhodné zmínit fakt, že klávesa Fn není umístěna přímo na kraji klávesnice, což je pro některé uživatele velice účelné.

Dell Latitude D630 - porty

Dell Latitude D630 se kromě praktické stránky zaměřuje i na samotný vzhled, čehož je důkazem právě výše zmíněná klávesnice, která je obklopena vkusným šedým lemováním. Při komplexním pohledu na toto zařízení potvrdí naše tvrzení i výborné rozložení jednotlivých vstupů a výstupů. K tomu slouží především levá a zadní strana. Na straně pravé se poté vyjímá optická mechanika a dva porty USB, jejichž celkový počet odpovídá čtyřem kusům.

Dell Latitude D630 z boku

Lehký a výkonný nástroj s nesmrtelnou platformou

Business třída si žádá své, proto není s podivem, že Dell Latitude D630 byl vystaven na populární platformě Santa Rosa. Díky vhodné volbě jednotlivých komponent se doba výdrže baterie pohybuje kolem 5 hodin při ekonomickém a úsporném režimu práce. Výkonově dostatečný, lehký, pevný a vzhledově velice profesionální. To jsou jen základní pojmy, které do značné míry vystihují tento legendární model. Využijte klady, které výrazným způsobem předčí jakákoliv drobná negativa.

Přehled modelů Dell Latitude D630 aktuálně v prodeji.