Dell Latitude E4310, vypadá na první pohled jako kopie staršího modelu E4300, nabízí však určitá vylepšení, která stojí za zhlédnutí.

Proslulý model manažerského notebooku Dell Latitude E4300 se dočkal svého nástupce, který přišel s daleko lepší hardwarovou výbavou a menšími nuancemi v již tak dost propracovaném designu.

Model Dell Latitude E4310 působí inovativněji už na samý pohled. Kovové šasi je doplněno plastovým pruhem v přední části, který je dobrou pomůckou pro otevírání notebooku. Na kovovém krytu tak nezanecháte otisky prstů.

Dell Latitude E4310

První pohled je proto více, než znamenitý. Optická domněnka pevného a kvalitního zpracování se však stává realitou v momentě, kdy se modelu E4310 dotknete. Ať s ním pohybujete jakkoliv, vždy se vám dostane velice pevné, nevrzající odezvy.

Připojení dalších externích zařízení

Také Dell Latitude E4310 je vykonstruován ve velikostním provedení 13,3“ palce, což nasvědčuje tomu, že jde sice o velice mobilní a lehké výpočetní zařízení, s konektorovou výbavou to však bude jen tak tak. I přesto se však do odolného šasi vešla optická mechanika, která se může při pracovních povinnostech dozajista hodit.

Stejně, jako předchozí model, i zde naleznete v zadní části napájení a LAN. K pravému boku patří DVD, USB a VGA port. Levá strana je vybavena audio konektorem, eSata/USB a čtečkou paměťových karet, stejně, jako přední panel notebooku. Z určitého pohledu jde jistě o skromnost, která je však vyvážena velice malými rozměry zařízení.

V zadní části Dell Latitude E4310 se nachází baterie, která může být tří článková nebo šesti článková, ta však již vyčnívá z těla notebooku.

Shodný komfort práce, jako u staršího modelu

Předchůdce Dell Latitude E4300 se pyšnil velice kvalitním vnitřním zpracováním, stejně tak i dokonalým rozvržením klávesnice, jejíž tlačítka jsou hranatého tvaru a tedy velice příjemná a přesná při psaní.

Pod displejem se nachází několik signalizačních diod, jež vás informují o běhu a režimu notebooku. Ostatně obrazová část Dell Latitude E4310 patří také mezi silné stránky tohoto modelu. Matný a velice dobře čitelný displej je příjemný na oči a vaše práce s počítačem tak může být doslova nekonečná. Dell disponuje rozlišením 1366x768 pixel, což je vůči velikosti zařízení naprosto dostačující.

Dell Latitude E4310 si polepšil v oblasti výkonu

Dell Latitude E4310 klávesnice

Design však není jedinou odlišností oproti předchozímu modelu. Dell Latitude E4310 byl vylepšen také v oblasti procesorové. Do notebooku je již aplikován procesor Intel CoreTM i5-520M nebo i5-540M, jež pracují na frekvenci 2,4GHz a 2,5GHz.

Pro operační paměť jsou vyhrazeny dva sloty, které pojmou maximální množství paměti 4GB v podání DDR3 modulů. Pevný disk může mít rychlost otáček 5.400 ot. / m. nebo 7.200 ot. /m., v závislosti na daném zařízení.

Vzhledem k tomu, že jde primárně o business notebook, je Dell Latitude E4310 vybaven pro běžnou práci standardní grafikou Intel GMA.

Zajímavosti Dell Latitude E4310

Notebook je kromě operačního systému Windows Vista, připraven a mnohdy také dodáván s operačním systémem Windows 7 různých verzí. Za zmínku jistě stojí praktická webová kamera, stereo reproduktory a integrovaný mikrofon, jež jsou zárukou ideální mobilní komunikace odkudkoliv.

Těšit se samozřejmě můžete nejenom na dostatečný pracovní výkon, ale také nízkou hmotnost, která představuje u notebooku s tříčlánkovou baterií 1,54Kg. Dell Latitude E4310 je tak řešením pro náročnější uživatele.