Sháníte-li notebook, který bude lehký, dostatečně rozměrný a zároveň výkonný, je model Dell Latitude E5400 tím správným adeptem. Notebook má rozměr 14,1“ palce.

Přehled modelů Dell Latitude E5400 aktuálně v prodeji.

Dell Latitude E5400 otevřený

Černý notebook kvalitního zpracování, který působí na omak velice bytelně a kvalitně. Součástí jeho vnějšího obalu je hliníkový materiál, jenž přidává na samotné pevnosti a zároveň zaručuje přijatelnou hmotnost, která odpovídá běžnému standardu notebooku s velikostí 14,1“ palce.

Kovový rám Dell Latitude E5400 může na první pohled působit mohutně, jde však o pocit, který vyvrátí první fyzický kontakt s notebookem. I když se může zdát, že matný povrch na sobě zanechává spoustu otisků prstů, opak je v tomto případě pravou. Není tomu tak.

Bohaté připojení Dell Latitude E5400

Každého uživatele libovolného mobilního zařízení bezpochyby zajímá, jak velké množství konektorů a prostředků pro připojení daný notebook nabízí. V tomto případě jistě nebudete zklamáni, protože každý si zde nalezne to své.

Přední panel je zasvěcen pouze čtečce paměťových karet, stejně, jako je tomu i u jiných produktů modelové řady Dell Latitude. Levá strana nabízí sériový port, VGA, LAN, S-Video a dva porty USB 2.0. Obdobného výběru se vám dostane také v pravé části notebooku, kde je k mání FireWire, audio, USB 2.0 a napájení včetně optické mechaniky. Z výpisu tedy logicky vyplývá, že zadní části přísluší pouze samotná baterie.

Z hlediska pracovní použitelnosti, k čemuž je ostatně Dell Latitude primárně vyroben, jde určitě o dostačující výběr odpovídající modernímu mobilnímu zařízení. Komunikovat ostatně nemusíte pouze s pomocí konektoru LAN, ale také za přispění Bluetooth nebo prostřednictvím WiFi. Z tohoto pohledu vám nic nebude scházet.

Multimediální vnitřní uspořádání

Dell Latitude E5400

Po otevření notebooku Dell Latitude E5400 vás čeká velice zajímavé překvapení. Kromě dlouhodobě prověřené a kvalitní klávesnice vám budou předloženy také stereo reproduktory, jež se nachází po jejích stranách. Vnitřní uzpůsobení notebooku tak působí velice elegantně a multimediálně.

Ochuzeni nebudete o žádné běžné prvky v podobě TrackPointu, TouchPadu nebo tří ovládacích tlačítek pod displejem, jež slouží k regulaci hlasitosti. Plastový materiál kolem klávesnice působí jemně, je však pevný a neprojevuje se žádným nepříjemným promačkáváním.

Dell Latitude E5400 můžete pořídit pouze ve velikosti 14,1“ palce, narazit však lze na dvě odlišná vyhotovení, která se týkají rozlišení displeje. Standardem je WXGA s rozlišením 1280x800 pixel nebo WXGA+, které má rozlišení 1440x900 pixel. Obě dvě provedení předkládají velice věrohodné barvy s dostatečnou jasností. Matné provedení je na slunci daleko lépe čitelné, než mnohdy používaný lesk. Nemusíte se tak zaleknout ani venkovního užití.

Předkládaný výkon pro běžnou práci

Každého bude určitě zajímat výkon, kterým se notebook pyšní a díky němuž ho lze využívat nejenom pro klasickou, ale také náročnější práci, jež je realizována v kreslících či grafických programech.

Základem je samozřejmě procesor Intel Core 2 Duo, případně pomalejší Celeron. Tomu všemu vévodí operační paměť, která může prostřednictvím dvou slotů dosahovat maximální kapacity až 8GB s použitím DDR2 modulů. Pokud jde o diskovou kapacitu s rychlejším diskem se 7.200 ot. /m. docílíte kapacity 160GB, s pomalejší komponentou s 5.400 ot. /m. se domůžete uložiště v kapacitě až 250GB.

Grafická karta Dell Latitude E5400 je samozřejmě integrovaná a u této modelové řady v podstatě typická. Je to Intel GMA X4500MHD.

Součástí zařízení je několik bezpečnostních prvků, jež jsou pro notebooky této kategorie zcela vlastní.

Dell Latitude E5400 vydrží a má co nabídnout

V závislosti na použití notebooku můžete volit mezi tří, šesti nebo devíti článkovou baterií. Průměrná váha s přihlédnutím k použité baterii bude někde kolem 2,46 kg.

Chcete-li kvalitní notebook za rozumnou cenu, Dell Latitude E5400 mezi ně patří.

Přehled modelů Dell Latitude E5400 aktuálně v prodeji.