Pořiďte si konstrukčně bytelné provedení mobilního zařízení, které se pyšní nejenom svojí fyzickou odolností, ale především výkonnostními parametry. Je zde novodobý nástupce E5400, model Dell Latitude E5410.

Dell Latitude E5410

Každého jistě v první okamžik zajímají rozdíly mezi oběma modely, které jsou z pohledu fyzické schránky poměrně zanedbatelné. Vzhledem k tomu, že jde o business třídu a notebook určený především pro firemní klientelu, která potřebuje zařízení k častému používání a cestování, je Dell Latitude E5410 vybaven pevným šasi ocelového charakteru. Konstrukční provedení, které však nezanechává žádné otisky prstů.

V porovnání s notebooky ostatních značek ve velikosti 14,1“ palce, je třeba uznat, že model E5410 působí trochu bachratějším dojmem a tloušťka zavřeného přístroje se pohybuje kolem 3,3cm. Vše ale dohání poměrně zajímavá hmotnost, která je kolem 2,14Kg se standardní čtyř-článkovou baterií.

Vysoká mobilita a spousta připojení

K pozitivům Dell Latitude E5410 patří bezpochyby veliká možnost připojení, co se týče konektorové výbavy. Notebook vám totiž nabízí poměrně dostatek vnějších portů pro připojení externích zařízení. V levé části jsou to dvě USB, VGA, audio nebo čtečky paměťových karet. Pravá část Dell E5410 obsahuje dva porty USB, LAN a optickou mechaniku, pro niž je v zařízení o velikosti 14,1“ palce dostatek místa.

Dell Latitude E5410 s poměrem stran 4:3

Už vnější zavřená konstrukce notebooku naznačuje, že jde o produkt s poměrem stran 4:3, o čemž se přesvědčíte při jeho otevření. Matný displej může mít dva typy rozlišení. Jedním z nich je WXGA s 1280x800 pixely a WXGA+ s vyšším rozlišením 1440x900 pixel. V tomto ohledu nedošlo oproti staršímu modelu E5400 k žádným výrazným změnám a i zde se potkáte s integrovanou grafickou kartou Intel GMA.

Business třída notebooků Dell Latitude řad E se vyznačuje vším, co je k pohodlné, rychlé a k přesné práci naprosto nutné, tedy dostatečně rozměrným TouchPadem, TrackPointem a vhodným rozložením všech kláves, které jsou příjemné na omak. Vnitřní zpracování plastového materiálu je pevné, stejně, jako kovové panty, na kterých je připevněn displej.

Pokrok oproti předchůdci E5400

Dell Latitude E5410 otevřený

Nyní se dostáváme k těm nejviditelnějším změnám Dell Latitude E5410 oproti předchozímu modelu. Ten nejvýraznější pokrok pocítíte především u procesoru. Do toho to zařízení je osazován Intel Core i3, ale také výkonnější Intel Core i5 na frekvencích 2,4 GHz a 2,5 GHz nebo Intel Core i7 na frekvenci 2,44 GHz, což je již slušná základna pro náročnou práci, která může spočívat i v rámci grafických aplikací.

Prostřednictvím modulů DDR3 pracujících na frekvenci 1333 MHz můžete docílit maximálního podporovaného obsazení až 8 GB RAM.

Přednosti Dell Latitude E5410

Pakliže bychom měli v krátkosti zmínit a vypíchnout přednosti oblíbené modelové řady E, konkrétně typu E5410, bude to jistě ona zmiňovaná mobilita, která vám umožňuje připojení prostřednictvím LAN, WiFi a Bluetooth.

Kromě prvotřídního technického zpracování, jež je určeno pro časté přenášení, je to také dostatečná životnost baterie. Hlavním hnacím motorem notebooku Dell Latitude E5410 je samozřejmě špičkový výkon, který najde u uživatelů mnohá upotřebení, ať už jde o pracovní záležitosti či multimédia.