Chcete-li, aby vaše cestování a práce na cestách byla především bezpečná pro váš notebook, konstrukčně robustní model Dell Latitude E5420 může být zajímavým řešením.

Přehled modelů Dell Latitude E5420 aktuálně v prodeji.

Každý od notebooku na kancelářskou práci a snadné cestování s ním, očekává něco zcela jiného. Někdo dá přednost minimální hmotnosti, jiný malým rozměrům a někdo vsadí především na řádnou bytelnost ve spojení se dvěma uvedenými požadavky.

Tím tíženým představitelem takové výpočetní techniky může být notebook Dell Latitude E5420, který patří k precizní business třídě této věhlasné značky. O tom vás ostatně přesvědčí již stavební konstrukce notebooku.

Pevné šasi a originální vzhled

Dell Latitude E5420 otevřený

Dell Latitude E5420 je veliký 14,1“ palce a jeho vnější povrch je chráněn eloxovaným hliníkem, který působí na omak odolně a vzhledově zajímavě. Pokud jde o ono zmiňované konstrukční zpracování, na pevnosti a tím pádem i dlouhé životnosti se podepisují ocelí vyztužené panty nebo vnitřní rámeček, který vznikal s pomocí hořčíkové slitiny. Nakonec je to i západka ze slitiny zinku. Jednoduše předpoklady, které sice trochu přispějí k vyšší hmotnosti, avšak značné odolnosti.

Co se týče barevného provedení, tmavá zadní část displeje koresponduje se šedivým rámem, v němž jsou umístěny nejrůznější konektory.

Popředí je vyčleněno pouze otevírací západce a manuálnímu vypínači Wifi sítě. Opačná, zadní strana je opatřena napájením, fyzickým zámkem, USB 2.0 a LAN konektorem. Pravá část je typicky uzpůsobena optické mechanice, k níž se navíc vešel VGA konektor, sluchátka a USB 2.0. Nejbohatší je pravděpodobně levá strana, kde se nachází hned dva porty USB 2.0 (jeden v kombinaci s eSATA), FireWire, čtečka paměťových karet, PCMCIA a HDMI.

Velice slušná výbava Dell Latitude E5420, která neodradí pravděpodobně žádného uživatele tohoto zařízení.

Podsvícená klávesnice podporuje příjemné užívání

Dell Latitude E5420 na stole

Odklopením 14,1“ palcového displeje se pouze utvrdíte v tom, že kvalita zpracování notebooku a jeho pevnost je zkrátka na velice vysoké úrovni. Mimo to, kolem displeje je poměrně silný rámeček, který zaručuje jeho výraznější ochranu. Co se týče této části Dell Latitude E5420, můžete počítat s rozlišením 1366x768, což je dosti příjemná pracovní plocha, která je v základu podporována integrovanou grafickou kartou Intel HD Graphics 3000. Existuje však i varianta s rozlišením 1600x900.

Sjedete-li očima níže, čeká vás milé překvapení v podobě velice prakticky rozložené klávesnice, která vzhledem k velikosti notebooku nedisponuje numerickými tlačítky. Klávesy jsou sami o sobě příjemné na omak a jejich pohodlné a všestranné užívání je podpořeno také podsvícením, jež nachází uplatnění hlavně v noci nebo na cestách. Na pravé straně jsou ještě stříbrné ovládací prvky hlasitosti, které máte ihned na dosah ruky.

Hardwarová výbava Dell Latitude E5420

Nyní je třeba přistoupit k jádru notebooku, které se ukrývá ještě hlouběji pod klávesnicí a celým šasi. Je to samozřejmě procesor, jež pohání model Dell Latitude E5420 a kterým je Intel Core i5, jež je zárukou pohodlné práce a rychlé odezvy.

Z hlediska technických parametrů jsou to ještě operační paměti DDR3, standardně dodávané v kapacitě 4GB. Pevný disk se pyšní otáčkami 7.200ot./m. Naprostou samozřejmostí je bezdrátová technologie Wifi.

Dell Latitude E5420 otevřený na stole

Dlouhá výdrž s devíti-článkovou baterií

Do notebooku Dell Latitude E5420 je běžně dodávána buď čtyř-článková, šesti-článková nebo devíti-článková baterie. Poslední zmíněná samozřejmě disponuje největší výdrží, která se u nové baterie pohybuje kolem devíti hodin. Nutno však podotknout, že vše je na úkor hmotnosti notebooku.

Rozhodnete-li se tedy pořídit Dell Latitude E5420, můžete si být jisti, že získáte opravdu kvalitní a bytelnou zbraň na dlouhé cesty. Notebook, který si poradí s jakoukoliv kancelářskou prací a díky zpracování určitých detailů vám zajistí maximální uživatelský komfort.

Přehled modelů Dell Latitude E5420 aktuálně v prodeji.Dell Latitude E5420
Dell Latitude 
E5420