Výkonově silný notebook v roli pracovního nástroje vhodný pro komerční využití. Takový je Dell Latitude E5470 nabízející patřičné zabezpečení, výkon i reprezentativní vzhled.

Přehled modelů Dell Latitude E5470 aktuálně v prodeji.

Notebook Dell Latitude E5470 byl stvořen pro obchodní segment, čemuž nasvědčuje řada věcí. Jde o přenosnou výpočetní techniku o velikosti 14“ s líbivým vzhledem a dostatečným výkonem. Každý detail notebooku plní předpoklady obchodního nástroje. K tomu ostatně byla vytvořena celá řada Latitude cílící na dlouhou živnost.

Kvalitní výrobní materiály

Dell Latitude E5470

Když si pořizujete notebook do firmy, řešíte mimo jiné to, jak odolný takový model je. Dell Latitude E5470 vás v tomto případě velice mile potěší. Největší zastoupení zde má výrobní materiál v podobě tvrdšího plastu s přísadou uhlíkových vláken. To vše zahaleno do matného kabátku, ze které poměrně snadno a rychle dostanete jakékoliv otisky prstů a šmouhy.

Základem všeho je dostatečně stabilní základna, k níž je s pomocí kovových pantů připevněný displej. Určitě se nemusíte obávat jakéhokoliv nevzhledného prohýbání plastů či jiných vlnových deformací. Vše lícuje dobře, včetně displeje k základně, takže se vám mezi oba díly nebude dostávat spousta nežádoucího prachu.

Ergonomii čtrnáctipalcového notebooku Dell Latitude E5470 lze hodnotit na výbornou, k čemuž přispívají i samotné rozměry. Šířka 334,9 mm, výška vpředu 23,2 mm a hloubka 231,1 mm. Pokud si k tomu přidáte hmotnost od 1,76 kg podle použité baterie, s každodenním přenášením nebude asi žádný problém.

Co všechno se vešlo do elegantního těla?

Notebook sám o sobě je velkým pomocníkem na cestách, často je ale zapotřebí použít ještě dalších periferií, abyste mohli pracovat nebo si samotnou práci zjednodušili a zpříjemnili. Na mysli teď máme konektorovou výbavu, která je vzhledem k velikosti Dell Latitude E5470 naprosto dostatečná.

V rámci zachování elegantních křivek a také z pohledu originálního designu je přední část notebooku vyhrazena pouze pro umístění dvou reproduktorů a informačních diod v pravém rohu. Kvůli otevírání notebooku nemusíte hledat žádný zámek.

Poměrně jednoduché je to také s konektory po stranách Dell Latitude E5470. Vlevo najdete jeden port USB 3.0 a čtečku čipových karet. Velkou plochu zabírá průduch pro ventilátor. Vpravo je k dispozici kombinovaný audio konektor, čtečka SD karet, jeden port USB 3.0 a zámek Kensington.

Jak můžete správně vytušit, další rozšířená konektorová výbava notebooku je situována vzadu. Velice elegantně je do pantů zakomponován LAN konektor a napájecí konektor. Mezi nimi se pak nachází port VGA, slot pro SIM kartu, HDMI a jeden port USB 3.0. Nechybí pochopitelně ani bezdrátové technologie, jakými jsou Wifi a Bluetooth.

Jaká je práce na Dell Latitude E5470?

Dell Latitude E5470 detail

Tento notebook rozhodně dělá čest modelové řadě s označením Latitude. K pohodlné práci přispívá například klávesnice s příjemnými klávesami o velikosti 15x15 mm. S přihlédnutím k velikosti Dell Latitude E5470 nepočítejte s numerickou klávesnicí. O to více prostor však získala klávesnice alfanumerická. Její součástí je tradičně TrackPoint a nechybí podsvícení. To v noci krásně podsvítí naprosto všechny klávesy. Jde o dvoustupňové podsvícení. Od klávesnice můžete čekat příjemnou zpětnou vazbu a tichou odezvu, takže při zdlouhavém psaní jistě nebudete kohokoliv rušit. Napravo od klávesnice se nachází zapínací tlačítko a pod ní je umístěn TouchPad o velikosti 10x5,5 cm.

K práci na notebooku Dell Latitude E5470 budete mimo jiné potřebovat zobrazovací plochu, kterou v tomto případě tvoří displej s rozlišením FullHD čili 1920x1080 pixelů. Tento model přišel na trhu s dotykovou a nedotykovou obrazovkou. Pro nenáročné uživatele vyšla i verze s HD rozlišením 1366x768 pixelů. Displej je matný a co se týče viditelnosti na slunci, lze jej díky vyššímu jasu hodnotit jako lepší průměr. A to i z hlediska pozorovacích úhlů. Ve vrchní části displeje je praktická webová kamera.

Práce na notebooku Dell Latitude E5470 je tak příjemným zážitkem.

Výkon vás nebude nikterak limitovat

Pokud Dell Latitude E5470 využijete ke kancelářské práci, k níž byl navržen, pak získáte dostatek potřebného výkonu. Postarají se o to procesory Intel Core i5 a Intel Core i7 šesté generace. V notebooku se nachází dva paměťové sloty DDR4 SDRAM, takže je můžete osadit dvěma moduly pracujícími na frekvenci 2 133 MHz. Minimálně lze použít 4 GB operační paměti, maximálně je to 8 GB. A to je dostatečné množství.

Grafická karta v notebooku Dell Latitude E5470 je pochopitelně integrovaná. Jedná se o grafiku Intel HD Graphics 520 nebo Intel HD Graphics 530. V případě pevných disků padla nejčastěji volba na SSD disky s kapacitou 128 GB a 256 GB. I to se pozitivně promítá do rychlosti této výpočetní techniky.

Notebook se slušnou výpočetní silou

Dell Latitude E5470 lze právoplatně označit za kancelářského dělníka, k čemuž přispívá čtyřjádrový procesor. Jeho velikost a přijatelná hmotnost rozšiřují možnosti použití při každodenních cestách a z pohledu užívání jistě není co vytknout. Společnost Dell v tomto případě vsadila na jistotu.

Přehled modelů Dell Latitude E5470 aktuálně v prodeji.

Dell Latitude E5470
Dell Latitude E5470 detail