Flexibilita, dostatečné zabezpečení, přijatelné rozměry a originální vzhled. Takhle nějak by šel charakterizovat notebook Dell Latitude 5480. Koncepčně je směřovaný do firemního segmentu. Když potřebujete výkon a elegantní zpracování, je to bezpochyby zajímavá volba.

Přehled notebooků Dell Latitude 5480 aktuálně v prodeji.

Nadšení si v případě Dell Latitude 5480 budete užívat od počátku až do konce. Uchopení notebooku vyvolává dojem kvalitního zpracování. Vše lícuje, jak má, při otevírání nezaznamenáte žádné výraznější ohýbání rohů displeje, nic nikde nepovrzává a při větším tlaku se neprohýbá. To je ideální začátek spojený s velice přijatelnými rozměry 333,4x228,9x22,45 mm a s hmotností 1,6 kg. Ty jsou předzvěstí toho, že mít se sebou na cestách tento pracovní nástroj nebude ničím obtížným.

Menší a dostatečně vybavený

Dell Latitude 5480

Drobnější provedení určitě nahrává tomu, že s notebookem Dell Latitude 5480 se bude pohodlně cestovat. Neprojeví se ale ona zmíněná velikost v konektorové výbavě? Na to vám odpovíme v následujících řádcích.

Pro běžného uživatele by měl být výčet portů naprosto dostačující. Vedle LAN a HDMI budete mít k dispozici VGA, čtečku paměťových karet, kombinovaný konektor pro sluchátka a mikrofon, DisplayPort přes USB typu C a tři porty USB 3.0, z nichž jeden je s funkcí PowerShare. Nechybí ani slot pro vložení SIM karty. Tohle všechno prakticky rozloženo vzadu a po stranách notebooku Dell Latitude 5480.

Do standardní výbavy notebooku lze pochopitelně zařadit i několik bezpečnostních prvků, mezi které patří dotykový snímač pro otisk prstů, čip TPM 2.0, zajímavý je také zámek Nobel Wedge nebo bezkontaktní čtečka karet Smart Card NFC.

Displej ve čtyřech variantách

Notebook Dell Latitude 5480 byl na trh vypuštěn se čtyři typy displejů, potažmo rozlišení. Tím nejzákladnějším je HD displej s rozlišením 1366x768 pixelů. Nejpoužívanější je verze s FullHD displejem a rozlišením 1920x1080 pixelů s podsvícením WLED a zadním krytem zhotoveným z hořčíkových slitin.

K dostání jsou prak ještě dvě varianty displejů, i když ne tak časté. Je to dotyková obrazovka s FullHD a QHD rozlišením 2560x1440 pixelů. U této nejvyšší řady už byla použita zezadu obrazovky uhlíková vlákna.

Klávesnice bez numerické části

Dell Latitude 5480 otevřený

Vzhledem k tomu, že Dell Latitude 5480 má velikost 14" je třeba počítat s tím, že klávesnice nebude obsahovat plnohodnotnou numerickou část. To znamená, že čísla budete psát s podržením příslušné klávesy. Na druhou stranu vznikl dostatečný prostor pro klávesy o velikosti 14 mm, takže psát lze velice snadno a rychle. Při stisku klávesy se vám dostane tlumené zpětné vazby a ani v tichém prostředí nebudete nikoho rušit.

TouchPad pod klávesnicí má velikost 10x5,4 cm a jeho hladký povrch nahrává velice přesnému ovládání. Rozhodně se vám na něj nebudou lepit prsty a nesetkáte se ani s jinými neduhy. Nad TouchPadem a pod ním jsou ovládací prvky související nejenom s ním samotným, ale také s TrackPointem situovaným uprostřed klávesnice.

Procesor sedmé generace

Dell Latitude 5480 je novějším notebookem určeným pro firemní prostředí. Integrovaná čipová sada je použita se dvěma typy procesorů, které zajišťují odpovídající výpočetní výkon. Je to dvoujádrový procesor Intel Core i7 a čtyřjádrový procesor Intel Core i7. V závislosti na volbě konkrétního modelu je možné počítat s operační pamětí pracující na frekvenci 2 133 MHz nebo 2 400 MHz. V obou případech jsou k dispozici dva sloty. Ty lze osadit maximální pamětí až 32 GB.

Výpočetní výkon lze u notebooku Dell Latitude 5480 kombinovat také s tím grafickým. Nenároční uživatelé sáhnou po integrované grafické kartě Intel HD 620. Ti náročnější budou volit spíše grafickou kartu NVIDIA GeForce 930MX v 64bitové verzi.

Notebook, na který se můžete spolehnout

Dell Latitude 5480 je kvalitním a všestranným notebookem, který toho má určitě hodně co nabídnout. Model navržený pro konkrétní účel vám díky optimální výdrži baterie zajistí celodenní produktivitu práce a zároveň se stane reprezentativním společníkem.

Přehled notebooků Dell Latitude 5480 aktuálně v prodeji.


Dell Latitude 5480
Dell Latitude 5480 otevřený