Dell Latitude E5550 byl uveden na trh už před nějakým časem, přesto jde o velice zajímavý model, který má stále, co nabídnout. Notebook střední kategorie je svým značením zařazen do podnikové sféry, kde působí jako vynikající pomocník pro běžné výpočetní operace.

Přehled modelů Dell Latitude e5550 aktuálně v prodeji.

Na komfort práce má vliv hned několik faktorů. Jedním z nich je například velikost 15,6“. Zlatá střední třída, která přináší plnohodnotnou klávesnici a dostatek prostoru pro pohodlné ovládání. Ocenit lze také kvalitně zpracované šasi. Právě to je důkazem toho, že lze relativně snadno spojit eleganci s bytelností a precizností.

Rozměry notebooku Dell Latitude E5550 jsou 376,9x255,2x23,45 mm a hmotnost je cca 2,14 kg. To vše za předpokladu použití tříčlánkové baterie. Rozměry prozrazují, že tento model se sebou budete moci i nosit.

Pojďme se ale od bytelného těla a pevných pantů přesunout k vnitřním součástem a výbavě.

Všestranné použití Dell Latitude E5550

Dell Latitude E5550

Dostatečná konektorová výbava umožňuje pohodlné a praktické připojení dalších periferií, aniž by se vám při používání pletly kabely pod ruku. V tomto ohledu lze u E5550 vypíchnout tři porty USB 3.0 generace 1, VGA, HDMI, kombinovaný konektor pro audio, tedy mikrofon a sluchátka, čtečku SmartCard, LAN, ale i zámek Kensington nebo port pro dokovací stanici.

Dell Latitude E5550 je mimo jiné osazen také snímačem otisku prstů, bezpečnostním prvkem TPM 1.2, bezdrátovou technologií Bluetooth a Wifi. Z praktických a pravidelně využívaných prvků lze zmínit ještě dva stereo reproduktory a standardně dodávanou baterii 51 Wh typu Lithium-Ion. Tohle všechno ale možná stále není to, co chcete slyšet.

Výkon Dell Latitude E5550

Teprve nyní se dostáváme k srdci a jádru tohoto notebooku. Je to pochopitelně výkon, který při každodenní práci hraje asi tu nejzásadnější roli. V závislosti na tom, jakou generaci notebooků Dell Latitude E5550 si pořídíte, setkáte se s odlišnými typy procesorů. Používány jsou procesory Intel Core i3 a Intel Core i5 čtvrté generace. Uživatelé prahnoucí po vyšším výkonu sáhnou po procesoru Intel Core i7 páté generace.

Podle této volby se bude odvíjet i kapacita operační paměti promítající se do celkového výpočetního výkonu. Od výrobce se osazovaly stroje obvykle kapacitou 8 GB, paměť lze rozšířit až na dvojnásobnou, tedy 16 GB. V obou případech platí, že používány jsou DDR3 paměti pracující na frekvenci 1 600 MHz. K dispozici jsou dva sloty pro paměťové moduly.

Mezi části notebooku ovlivňující výkon patří bezpochyby i grafika. Základem jsou integrované grafické karty Intel HD Graphics 4400 nebo Intel HD Graphics 5500. U modelu notebooku Dell Latitude E5550 s novějšími procesory byly osazovány také grafické karty Nvidia GeForce 830M a Nvidia GeForce 840M.

Pokud jde o kapacity pevných disků, nemusíte skončit pouze u klasických HDD s podporou až 1 TB, ale také u rychlejšího řešení v podání SSD s kapacitou až 512 GB.

Průměrné podání displeje

Dell Latitude E5550 na klíně

I když se notebook Dell Latitude E5550 vyráběl v levnější variantě s nízkým HD rozlišením 1366x768 pixelů, rozhodně sáhněte spíše po variantě s FHD s rozlišením 1920x1080 pixelů. Dle nejrůznějších testů tento IPS displej předkládá průměrné hodnoty, které jsou pro běžnou práci naprosto dostačující. To se týká nejenom maximálního jasu, ale také kontrastu a pozorovacích úhlů.

Dell Latitude E5550 byl kromě klasické FHD verze displeje vyráběn i v s dotykovým displejem. To samé rozlišení, jen použití Gorilla Glass, podsvícení WLED a možnost ovládat notebook dotyky.

U všech displejů lze počítat s webovou kamerou v horní části rámečku.

Dobré zpracování klávesnice

Při pravidelném používání notebooku hrají poměrně zásadní roli i ty nejmenší detaily. A mezi ně rozhodně patří klávesnice. Ta je u modelu Dell Latitute E5550 nástupcem prověřených klávesnic, takže se můžete těšit na příjemný tvar tlačítek a jejich optimální rozměry. Díky velikosti notebooku 15,6“ lze ocenit i plnohodnotnou klávesnici včetně numerické části. Psaní všemi deseti bude bez problému, i díky zpětné vazbě jednotlivých kláves. V jejich samotném středu se nachází TrackPoint a přímo pod klávesnicí jeho ovládací tlačítka.

Hned pod nimi je ještě TouchPad se dvěma funkčními klávesami, který dobře zastoupí při absenci myši.

Rychlý pomocník se vším všudy

Když pomineme trochu průměrné zobrazení displeje, lze notebook Dell Latitude E5550 považovat za přínosný pracovní nástroj nebo notebook pro domácnost, který i po letech uvedení na trh má stále co nabídnout. V jeho případě rozhodně převažují klady nad drobnými zápory.

Přehled modelů Dell Latitude e5550 aktuálně v prodeji.

Dell Latitude E5550 Dell Latitude E5550 na klíně