Notebook Dell Latitude E5570 představuje zlatou střední třídu výkonné výpočetní techniky o velikosti 15,6". Tento model se prezentuje zajímavým vzhledem, kvalitně zpracovaným šasi a důrazem kladeným na detaily. Základem všeho je pevný „podvozek“, na nějž navazují bytelné panty s displejem, u kterého se nemusíte obávat výraznějšího ohýbání rohů.

Přehled modelů Dell Latitude e5570 aktuálně v prodeji.

Dell Latitude E5570 má černé barevné provedení a v krytu displeje je použito uhlíkové vlákno pro zvýšení ochrany. Když budete tlačit na displej zezadu, nebudou se na displeji tvořit žádné deformace. Tuhost pantů lze považovat za přínos, protože notebook si při otevření zachovává stále stejnou pozici displeje. Pro otevření však musíte použít obě ruce. Z hlediska vzhledu lze tento model hodnotit jako standartní.

Jeho velikost je kolem 337,1x252,6x23,8-24,6 mm podle toho, jakou verzi procesoru zvolíte. Hmotnost se pohybuje mezi 1,98 až 2,09 kg. To odpovídá běžnému průměru v této kategorii notebooků.

Dell Latitude E5570 disponuje zajímavou výbavou portů

Dell Latitude E5570

Díky tomu, že Dell Latitude E5570 má velikost 15,6", můžete se spolehnout na to, že konektorové výbavě nebude nic podstatného chybět. Jediné, s čím nepočítejte je optická mechanika, která ani u těchto větších notebooků díky minimalizaci rozměrů zkrátka není v kurzu. Pokud na DVD mechanice lpíte, využít můžete některého z externích zařízení.

Porty a konektory jsou na notebooku rozděleny poměrně logicky a prakticky. To znamená, že v přední části naleznete pouze LED diody informující o stavu a práci notebooku. Nechybí zde dva reproduktory s relativně přijatelným zvukovým projevem.

Opakem přední strany je ta zadní, která je o poznání bohatší. Kromě napájecího konektoru zde najdete konektor VGA, slot pro SIM kartu, jeden port USB 3.0, HDMI a LAN. Vlevo se vedle většího ventilátoru nachází slot pro karty SmartCard. Vpravo budete mít k dispozici audio konektor, dva porty USB 3.0 a bezpečnostní zámek. Nechybí pochopitelně ani dokovací port.

Tento seznam portů je naprosto dostatečný pro jakoukoliv běžnou práci a také výsledné rozmístění lze ocenit jako praktické.

Příjemné pozorovací úhly

U notebooku Dell Latitude E5570 patří k neocenitelným částem displej o velikosti 15,6". Pokud se vyhnete té nejslabší variantě s HD rozlišením 1366x768 pixelů, jeví se jako zlatá střední třída FHD rozlišení 1920x1080 pixelů. Právě v jeho případě si užijete dostatečného jasu, což přispívá i k lepší práci na slunci. Kontrast, podání barev, a hlavně pozorovací úhly lze označit jako velice zdařilé.

Notebook Dell Latitude E5570 se kromě výše zmíněných variant vyráběl ještě s jedním typem displeje. Ten je také ve FHD rozlišení jen s tím rozdílem, že je dotykový. To znamená možnost ovládání prsty a použití ochranného skla Gorilla Glass.

Pokud nejste moc náročnými uživateli na grafiku, pak si vystačíte s aplikovanými integrovanými kartami, jakými jsou Intel HD Graphics 520 a Intel HD Graphics 530. Alternativou se stávají volitelné a výkonnější grafiky typu AMD Radeon R7 M360 a AMD Radeon R7 M370.

Výkon uspokojí spoustu uživatelů

Dell Latitude E5570 otevřený

Dell Latitude E5570 si pořídíte z mnoha různých důvodů. Tím nejzásadnějším ale bude výkon pro práci. Nikdo při výpočetních operacích jistě nechce být omezován. A v tomto případě tomu tak opravdu být nemusí. Postarají se o to procesory Intel šesté generace dosahující k modelům Intel Core i7.

Mezi prvky ovlivňující chod tohoto notebooku patří bezpochyby operační paměti. Ty pracují na frekvenci 2 133 MHz a k dispozici jsou dva sloty. Celkem je možné osadit je operační pamětí s kapacitou až 16 GB.

Z pohledu úložné kapacity se samozřejmě jeví jako ideální řešení SSD disky, jež se kladným způsobem promítnou do rychlosti notebooku Dell Latitude E5570. K dispozici můžete mít kapacitu až 512 GB.

Klady a zápory Dell Latitude E5570

Pokud bychom měli vypíchnout přednosti modelu Dell Latitude E5570, bude to určitě pevná a robustnější konstrukce. U dotykového displeje jde o skutečně zdařilou technologii. Těšit se lze na tichý provoz i při vyšším zatížení a dlouhou výdrž na novou baterii. Ideálně, když zvolíte tu s vysokou kapacitou. Plus patří i plnohodnotné klávesnici v kombinaci s numerickou částí, na níž se píše pohodlně a rychle.

Jako určité negativum lze prezentovat nutnost použití napájecího adaptéru 90 W PSU, abyste v relativně krátkém čase docílili rychlého nabíjení baterie. Mínus by mohlo patřit ještě použitému TouchPadu, respektive jeho vrstvě, která se podepisuje na trochu obtížnějším posunu doleva.

Přehled modelů Dell Latitude e5570 aktuálně v prodeji.


Dell Latitude E5570
Dell Latitude E5570 otevřený