Malý, konstrukčně dokonalý, vzhledově originální a hardwarově výkonný. To jsou předpoklady, které vám přináší business notebook Dell Latitude E6320 ve svém působivém provedení o velikosti 13,3“.

Přehled repasovaných notebooků Dell Latitude E6320 aktuálně v prodeji.

Označení notebooku Dell Latitude E6320 do určité míry prozrazuje, o jakou třídu mobilního zařízení jde. Je to samozřejmě business class v lepší a kvalitnější formě, než je běžný standard pro domácnosti. Nutno však podotknout, že při prvním pohledu na malý notebook vám hlavou proběhne myšlenka o multimediálním stroji, v čemž ostatně nebudete moc daleko.

Estetické vyhotovení notebooku

Dell Latitude E6320 má 13,3“ palcový základ, což naznačuje jeho minimální rozměry 335x223x32 mm. To vše při optimální váze 1,9 Kg. Snadno uchopitelný a přenosný nástroj vyniká vůči svým modelovým předchůdcům hlavně v samotném designovém provedení.

Černý plast se zde mísí s tmavým kovem a šedým lemem, jenž je mimochodem také z plastu. Ať už uchopíte notebook v zavřeném či otevřeném stavu, vždy se setkáte se značnou pevností a bytelností jednotlivých částí.

Originální vrchní část je zdobena logem společnosti Dell a dvěma malými signalizačními diodami. Tento díl je k tělu notebooku přichycen prostřednictvím kovových pantů.

Malý notebook = málo portů

Dell Latitude E6320

Uvedený podnadpis je bezpochyby pravdivý, i když možná trochu zavádějící. Dell Latitude E6320 nabídne vše nejnutnější, co potřebujete. S přihlédnutím k celkovým rozměrům nelze očekávat nic navíc, přesto si se vším maximálně vystačíte.

Na bocích v šedivém lemu objevíte dva porty USB, z čehož jeden je tvořen kombinací eSATA. Praktická je jistě čtečka paměťových karet, audio, LAN, mini-HDMI, SmartCard, ExpressCard nebo VGA.

S optickou mechanikou u 13,3“ velkého notebooku určitě nepočítejte.

V ovládání problém nehledejte

Odklopíte-li pevně provedený displej, spatříte nejprve malou klávesnici zasazenou do černého těla. Ta je navíc obehnána i vzhledově originálním proužkem oranžové barvy, jenž dodává notebooku patřičný šmrnc. Směrem ke klávesnici se nachází stříbrný pruh, v němž jsou ukryty tlačítka pro TrackPoint.

Přímo pod ním je TouchPad, s jehož velikostí budete nadmíru spokojeni. Pravou část Dell Latitude E6320 tvoří snímač otisku prstů a tlačítka pro ovládání hlasitosti. Vzhledem k malým rozměrům zařízení vyplňují podsvícené klávesy skutečně každý dostupný prostor, díky čemuž si možná budete zvykat na jejich rozložení.

HD rozlišení s kvalitními barvami

Dell Latitude E6320 otevřený

Velikost displeje je 13,3“ a můžete na něm pozorovat rozlišení 1366x768 pixel v poměru stran 16:9. Kontrast i barvy jsou nadprůměrné, pozorovací úhly představují běžný standard. Jas si lze nastavit k obrazu svému a to za pomoci šestnácti úrovní.

Pokud jde o grafiku, je Dell Latitude E6320 vybaven integrovaným grafickým čipem Intel HD Graphics 3000, což vám pro obvyklé pracovní záležitosti stačí. S pomocí TurboBoost můžete dosahovat frekvence čipu až 1,3 GHz.

Společně s hardwarovou výbavou, o níž se zmíníme v následujících řádcích, lze notebook využít jako jednoduché multimediální zařízení, s čímž mimochodem souvisí i aplikování velice kvalitních reproduktorů. K tomuto tématu lze zmínit i webovou kameru umístěnou na vrchní části displeje s rozlišením 0,3 Mpix.

Výkon, který se bez problému uchladí

Nyní se dostáváme k samotnému jádru malého mobilního zařízení tvořeného procesorem Intel Core i5. Ten pracuje ve spolupráci s operační pamětí DDR3. Data si můžete odkládat na pevný disk. Ten má v základu kapacitu 250 GB.

I při vyšším zatížení procesoru se lze těšit na přiměřené hlukové hodnoty, jež vás při práci nikterak neomezují. Dvou-jádrová výbava vám při plném provozu vydrží i několik dlouhých hodin, v závislosti na tom, jakou kapacitu baterie zvolíte.

Toužíte-li po špičkovém provedení šasi, výkonu, zabezpečovacích technologiích a možnosti připojení k dokovací stanici, nezatracujte notebook Dell Latitude E6320, který se mezi 13,3“ velikými zařízeními doslova vyjímá.

Přehled repasovaných notebooků Dell Latitude E6320 aktuálně v prodeji.