Pracovní notebook s originálním a zcela netradičním vzhledem, jenž přísluší modelové řadě E. Třetí generace vývoje se podepsala nejenom na působivém designu, ale také na výkonné hardwarové výbavě. Zkrátka, silná zbraň pro náročné.

Přehled repasovaných notebooků Dell Latitude E6420 aktuálně v prodeji.

Každý, kdo doposud používal nebo znal postarší modely notebooků Dell Latitude třídy E, setkával se především s ostrými hranami, celo-černým provedením a určitým standardem, pakliže jde o celkové zpracování. Model E6420 je zcela jiný, ba dokonce revoluční.

Dell Latitude E6420 otevřený

Vše započíná právě zmiňovaným tvarem. Zapomenout jistě můžete na jakékoliv ostré hrany, což je u spousty modelů nezvyklé, avšak velice návykové. K tomuto dokonalému provedení přispívá i barevná varianta mísící tmavě šedou s tou světlou a černou. Narazit můžete i na oranžovou, k tomu ale až později.

Kvalita zpracování notebooku Dell Latitude E6420 odpovídá vysokým standardům, čehož jsou důkazem například slitiny lehkého a pevného hořčíku, ale také lícování jednotlivých plastů. Na bytelnosti přenosného zařízení se podepisují kovové panty pojící tělo notebooku se 14,1“ palcovým displejem. Ten mimochodem nabízí otevření v úhlu až 180°.

Šedý lem s dostatkem portů

Dell Latitude E6420 se samozřejmě pyšní patřičnou výbavou portů, jež jsou uloženy po bocích zařízení, v oku lahodícím světle-šedivém plastu. Chybět vám tak nebudou porty USB 2.0, audio konektory, SmarCard, ExpressCard, eSATA v kombinaci s USB 2.0, LAN, RJ45 nebo HDMI. K notebooku připojíte jakékoliv moderní zařízení. Celý komplet doplňuje ještě DVD mechanika.

Vzhledem k tomu, že je displej notebooku uzamykatelný k samotnému tělu, nachází se v přední části také mechanický posuvník, včetně dvou viditelných reproduktorů, které mají velice zajímavý zvukový projev.

Matný displej 14,1“

Dell Latitude E6420 zezadu

Prozatím ještě zůstaneme u popisu vnějších částí Dell Latitude E6420, k nimž bezpochyby patří výtečná zobrazovací plocha o velikosti 14,1“ v poměru stran 16:9. Matné provedení v kombinaci s dostatečným jasem zaručuje široké pozorovací úhly.

Co se týče rozlišení, je odpovídající předurčené business třídě a dalším parametrům, tedy 1600x900 pixel. O plynulý chod vizuálního zobrazení se stará integrovaná grafická karta Intel HD Graphics 3000, což je pro běžnou práci naprosto dostačující. Narazit však můžete i na daleko výkonnější varianty.

Pohodlné psaní se zvukovou odezvou

Rozložení kláves je standardní a praktické. Díky chybějící numerické klávesnici je zde místa více, než dost. Příjemná a zároveň podsvícená tlačítka jsou na omak doprovázena hlasitějším potvrzením stisku. Z pohledu designu je černý plast kolem klávesnice oddělen oranžovým lemem, což působí velice zajímavě.

Na pravé straně je umístěna čtečka otisku prstů, nad níž se nachází tři integrovaná tlačítka pro ovládání hlasitosti a vypnutí zvuku. Pod klávesnicí lze samozřejmě očekávat Touchpad. Mezi ním a klávesnicí jsou umístěna tlačítka pro TrackPoint.

Hardwarová výbava Dell Latitude E6420

Hnacím motorem notebooku je procesor Inter Core i5, tedy dvoujádrová sestava, s níž si zajistíte plynulé fungování v každé situaci. Nápomocny vám budou také operační paměti DDR3 běžící na frekvenci 1 333 MHz. V základu je navíc rychlý pevný disk se 7 200 ot. /min. o kapacitě 250GB. Existují však i varianty se SSD diskem.

Prostřednictvím standardní výbavy v podobě šesti-článkové baterie si lze zajistit výdrž až v horizontu osmi hodin při aktivnějším užívání včetně Wifi. Obávat se mimochodem nemusíte ani výrazné hlučnosti větráku. Dell Lalitude E6420 je tichým společníkem, s nímž si poradíte ve všech situacích.

Finální verdikt

Vyžadujete-li výkonné zařízení s patřičnou výdrží a možností připojení k dokovací stanici, stane se tento model vaším pracovním společníkem. Široké možnosti zabezpečí ve spojení s přiměřenou hmotností a nízkými rozměry osloví i ty, jež touží po reprezentativním zařízení na cesty.

Přehled repasovaných notebooků Dell Latitude E6420 aktuálně v prodeji.