Vyžadujete-li od svého budoucího přenosného počítače výkon, příjemné uživatelské prostředí, dlouhou výdrž na baterie a originální vzhled, přečtěte si tuto recenzi. Dell Latitude E6430 je velmi zajímavou možností.


Přehled repasovaných notebooků Dell Latitude E6430 aktuálně v prodeji.

Ten, kdo někdy vlastnil notebook Dell, popřípadě jej viděl v reálu, ví, že tento výrobce si potrpí na působivém a propracovaném vzhledu. Důkazem těchto slov je především modelová řada Dell Latitude E6430, která nabízí zaoblené hrany a speciální trojkombinaci barev.

V těle notebooku se prolíná hořčík s hliníkem a plastem, který tvoří velice propracovaný a bytelný základ. Ten se však odráží do určité robustnosti, k níž přispívají také linky kolem displeje. Ač to fyzicky nemusí být pravda, opticky získává Dell na větších rozměrech.

Velikost přenosného zařízení je 14,1“. Při uchopení získáte pocit vysoké kvality zpracování, i při maximálním otevření displeje pod úhlem 185°. Zkrátka nikde nic nevrže a nikde nic nepřekáží.

Připojte vše, co budete chtít

Robustní tělo notebooku Dell Latitude E6430 po svých stranách nabízí dostatek místa pro uložení jednotlivých portů, čehož výrobce znamenitě využil.

Dell Latitude E6430 otevreny

Nejméně je porty osazená samozřejmě přední strana, kde kromě čtečky paměťových karet naleznete maximálně tlačítko pro otevírání displeje. Ten je mimochodem upevněn prostřednictvím kovových pantů a zaručuje velice pohodlnou manipulaci.

O něco bohatší je zadní část, kde se nachází HDMI, LAN, napájení a zámek. Levý pohled na notebook vás seznámí s jedním portem USB 2.0, VGA a audio. Pravá strana patří ExpressCard, zapínání Wifi, optické mechanice, dvou portům USB 3.0 a jednomu USB 2.0/eSATA.

V rámci mobilní konektivity není opomenuto ani Bluetooth.

Čím Dell Latitude E6430 jednoznačně překvapí?

Je to klávesnice, na jejíž tvorbu je Dell skutečným specialistou. Prostřednictvím lehce tvarovaných kláves se vám dostane odpovídajícího komfortu a pohodlí při psaní libovolně dlouhých textů. Kurzorové klávesy vystupují z řady, a proto je jejich využití i daleko přehlednější. Těšit se můžete každopádně na praktické podsvícení, jež nachází upotřebení hlavně v noci.

Součástí této plochy je také TouchPad a tři ovládací tlačítka po pravé straně. Hned pod displejem se nachází několik LED diod, které vás informují o aktuálním stavu notebooku. Zapomenuto není ani na čtečku otisku prstů.

Dell Latitude E6430 si dal záležet také při zpracování této vnitřní části, kde se prolíná černé provedení s šedivým rámečkem.

Příjemné HD rozlišení

Vzhledem k průměrným nárokům na využitelnost tohoto mobilního nástroje padla u 14,1“ velkého displeje volba na HD rozlišení. Konkrétně je to 1366 x 768 px. Matná plocha s šestnácti stupni regulace jasu představuje standard. Očekávat tak nemůžete nic výjimečného, ale ani nic pohoršujícího.

Dell Latitude E6430

V základu je dodávána grafická karta Intel HD Graphics. Narazit však můžete i na modelové řady s lepší grafickou výbavou, jíž tvoří NVIDIA Quadro NVS 5200M.

Volbou výkonu jistě neprohloupíte

Co je na notebooku Dell Latitude E6430 zajímavé, je v každém případě výkon. O ten se stará buď procesor Intel Core i5 nebo jeho nástupce Intel Core i7. Obávat se tak nemusíte dlouhého čekání, ať už půjde o náročné výpočetní operace nebo multimediální obsah.

Vše je podpořeno operační pamětí DDR3. Disk může být klasický, popřípadě rychlejší SSD.

Dell Latitude E6430 - pro každého

Výhodou modelu je pěkný, propracovaný design. S vyšší kapacitou baterie lze dosáhnout až osmihodinové výdrže při nenáročném provozu. Dalšími přednostmi jsou tichý chod nebo řada bezpečnostních prvků a možností inteligentního nastavení s pomocí software od výrobce.