Větší zobrazovací plocha a zároveň praktická mobilita. To jsou požadavky mnohých zájemců o pracovní notebook luxusního provedení. Chcete-li obojí spojit ještě se znamenitou cenou, vyberte si model Dell Latitude E6520.

Přehled repasovaných notebooků Dell Latitude E6520 aktuálně v prodeji.

Business třída notebooků má u výrobce výpočetní techniky Dell jednoznačné pojmenování. Je to modelová řada Latitude, s níž se pojí spousta kladů. Od originálního a luxusního vzhledu, až po výkonné jádro s příjemnou ovladatelností. My se v dnešním článku podíváme na produkt Dell Latitude E6520, který uspokojí všechny pracovně vytížené businessmany, jež mají vkus a lpí na kvalitě.

O tom vás mimochodem přesvědčí vzhledová stránka tohoto přenosného zařízení. Hlavním konstrukčním materiálem je samozřejmě kov, konkrétně Tri-Metal provedení. V rámci něj jsou aplikovány tři rozdílné složky tvořící oku lahodící celek. Setkat se můžete jak s kovovým, tak černým nádechem, včetně některých plastových částí.

Dell Latitude E6520 má velikost 15,6“, čemuž odpovídají rozměry 384 x 258 x 34,2 mm při hmotnosti 2,5 Kg.Když vezmete do ruky tento pevný a elegantní celek, nezaznamenáte jakékoliv vrzání nebo prohýbání. Kovová schránka tak vydrží mnohé pracovní výjezdy a plánované cestování.

Odlišná kapacita baterie

Do těla notebooku lze zasadit rozdílné velikosti baterií. Ty pak mají za následek odlišné výdrže. Nejtypičtější je šesti-článková baterie, na níž běží notebook zhruba tři hodiny. Pro snížení hmotnosti můžete sáhnout po čtyř-článkové baterii, výjimkou není ani tadvanácti-článková. V takovém případě však nepočítejte s celkovou hmotností do 2,5 Kg.

Dell Latitude E6520

Konektivita na výbornou

Model Dell Latitude E6520 samozřejmě nezahálí, ani pokud jde o dostatečnou konektivitu. Tu lze rozdělit na tu bezdrátovou, jíž tvoří Wifi pracující v režimech a/b/g/n a Bluetooth. Některá zařízení je nutné připojit za přispění portů, jež se nachází na bočních stranách notebooku.

Je to určitě LAN, čtyři konektory USB 2.0, audio, eSATA, HDMI, VGA nebo ExpressCard a čtečka paměťových karet. Spodní strana zařízení je nachystána k připojení k dokovací stanici.

Klávesnice pro náročné

Společnost Dell nepodcenila ani kvalitu zpracování klávesnice, v rámci níž vám bude dopřáno i numerických tlačítek vpravo. Voděodolná plocha s praktickým rozvržením, kterou si během krátkého okamžiku můžete podsvítit. Přínosný je bezpochyby také TouchPad.

Dell Latitude E6520 otevreny

Vše kolem klávesnice se tváří jako esteticky zajímavý a odolný hliník, jež se zespodu nikterak nezahřívá. Zkrátka dobrá volba zaměřující se na propracovaný design.

LED displej v matném provedení

Snadným odklopením displeje se nedostanete jenom k pohodlné a příjemné klávesnici, ale i k zobrazovací ploše o velikosti 15,6“. Předpokladem tak velkého displeje je samozřejmě HD+ rozlišení 1600 x 900 px. Na trh ale byly uvedeny i modely s FullHD a rozlišením 1920 x 1080 px, což je z pohledu zobrazení naprostá špička.

Součástí notebooku Dell Latitude E6520 je integrovaná grafická karta Intel HD 3000. V příplatkových sadách byla dodávána i výkonnější grafika NVIDIA Quadro NVS 4200M, s níž se vám otevírají daleko bohatší možnosti z pohledu zpracování multimédií a herního využití.

Od příjemného zobrazení informací je to jen krůček k pořádné výkonnostní výbavě.

Výkon naplňující požadavky současné doby

V útrobách přenosného zařízení Dell Latitude E6520 může tepat procesor Intel Core i5 nebo Intel Core i7 zajišťující prvotřídní a odpovídající pracovní výkon. Kromě DDR3 operační paměti je součástí notebooku také potřebný pevný disk a to buď v maximální kapacitě 500 GB při 7 200 ot./min. nebo v podání tichého SSD disku o velikosti 256 GB.

Model Latitude E6520 je zkrátka mobilním nástrojem, jenž dělá čest označení business class, tedy výrobkům zaměřeným pro každodenní práci.
Přehled repasovaných notebooků Dell Latitude E6520 aktuálně v prodeji.