Malé provedení, profesionální výbava a elegantní vzhled. To je stručná charakteristika ultrabooku Dell Latitude E7240, který oceníte při práci i na cestách.

Přehled modelů Dell Latitude E7240 aktuálně v prodeji.

Business třída od výrobce výpočetní techniky Dell nabývá odlišných podob. Velice oblíbená je řada 7 000, kam mimochodem spadají modely nejrůznějších velikostí. V tomto článku vás seznámíme s ultrabookem v provedení 12,5 palce. Ten nese označení Dell Latitude E7240.

Dvoubarevné hliníkové pouzdro

Dell Latitude E7240 otevřený

Prvním, co na tomto modelu upoutá vaši pozornost bude vzhled. Ten je skutečně reprezentativního charakteru. Notebook je prodáván ve dvoubarevné verzi, která má stříbrné víko a černou základnu. Hliníkové provedení jednotlivých částí přispívá k celkové stabilitě. Narážíme především na to, že při pravidelném používání a přenášení Dell Latitude E7240 se jen stěží setkáte s jakýmkoliv povrzáváním, nestabilitou a ohýbajícími se částmi.

Špičková kvalita zpracování se úměrné promítá do celkové odolnosti, a to i při zachování příznivé hmotnosti cca 1,34 kg. Pokud jde o samotné rozměry, ty jsou 311 x 211 x 20 mm. Pro často cestující uživatele jde skutečně o velice skladný pracovní nástroj.

Malý, ale umožní připojit cokoliv

Vzhledem k 12,5 palcovému vyhotovení nelze očekávat, že Dell Latitude E7240 bude vybaven optickou mechanikou. Její potřeba ostatně stále více upadá a zákazníci volí spíše větší mobilitu a kompaktnost než DVD.

Kromě přední části naleznete na každé straně něco. Rozmístění jednotlivých portů lze označit za logické a praktické. Vlevo je to čtečka paměťových karet s přepínačem pro Wifi. Vpravo je to čtečka karet, mini DisplayPort, USB 3.0 a audio konektor. Vzadu se vám dostane napájení, dvou portů USB 3.0, LAN a HDMI.

Ať už budete chtít k notebooku připojit jakoukoliv periférii, jistě nebudete mít problém, včetně připojení na dokovací stanici.

Co na vás čeká po otevření Dell Latitude E7240?

Dell Latitude E7240

Milé překvapení. O to se na první pohled postará design, respektive zasazení klávesnice do pevného a elegantního šasi. Narazíte na klasickou klávesnici s velikostí tlačítek 19 mm. Ta jsou kompletně podsvícena a nabízí dokonce až čtyři úrovně podsvícení. Na omak se nemusíte obávat jakýchkoliv nežádoucích průhybů uprostřed klávesnice, jak bývá zvykem u některých modelů. Příjemný stisk, běžné rozložení kláves a tichá odezva při psaní. Na tento pracovní nástroj si z pohledu ovládání zvyknete opravdu rychle.

K tomu mimochodem poslouží i malý TouchPad s plochou 90 x 50 mm. Ten vám vedle ovládání za pomoci dvou funkčních tlačítek umožní i používání více gest.

V okamžiku, kdy se váš zrak oprostí od klávesnice a bude směřovat směrem vzhůru, neminou vaše oči 12,5 palce velký displej se silnějším rámečkem. Jeho matná plocha je velice příjemná na slunci. Z technických parametrů lze jmenovat kontrast 334:1 a maximální jas 237 cd/m2 při deseti úrovních jasu.

Moderní displej s LED podsvícením je nejčastěji doplněn rozlišením HD. To představuje zobrazovací plochu 1 366 x 768 pixel. Pro práci na takto velkém notebooku jde o naprosto ideální variantu. Z výroby však lze objevit i variantu Dell Latitude E7240, která má Full HD rozlišení s dotykovým displejem.

Výkon hodný současných modelů

Dell Latitude E7240 zezadu

I když je tento business ultrabook poměrně staršího data výroby, díky svému nadstandardnímu výkonu ve své době může konkurovat současným produktovým nabídkám. Dokazuje to především čtvrtá generace výkonných procesorů Intel Core i7. V kombinaci s operační pamětí DDR3L SDRAM s frekvencí 1 600 MHz jde o velice příjemný parametr. K dispozici máte dva DIMM moduly, přičemž každý z nich je schopen pojmout paměť s kapacitou až 8 GB, celkem tedy 16 GB.

K výkonu procesoru samozřejmě připočtěte i ten grafický. Je pochopitelné, že na displeji o velikosti 12,5 palce nebudete provádět náročné multimediální operace, čemuž také odpovídá výbava modelu Dell Latitude E7240. Nejčastěji je tak používána integrovaná grafická karta Intel HD 4400.

Co byste měli ještě vědět?

Například to, že Dell Latitude E7240 má příjemný zvuk ve středních tónech i v basách, jeho spotřeba se pohybuje od 3,7 do 34,8 W podle vytížení a s novou baterií můžete docílit životnosti až 7,5 hodiny. Vybírat si lze mezi tříčlánkovou a čtyřčlánkovou baterií. Za příplatek získáte i čtečku otisku prstů. Hodit se vám bude také informace, že k ukládání dat jsou využívány rychlé SSD disky s kapacitou až 256 GB.

Dell Latitude E7240 je sice už nějaký ten pátek na trhu, ale představuje velice oblíbenou obchodní variantu pro každodenní práci. To ostatně dosvědčují i dlouhé roky používání uživatelů, jež mají spoustu kladných praktických zkušeností. Pro mnohé tak může být repasovaná varianta tohoto modelu silným konkurentem oproti některým současným ultrabookům z hlediska poměru cena/výkon.

Dell Latitude E7240

Přehled modelů Dell Latitude E7240 aktuálně v prodeji.