Notebook Dell Latitude E7250 lze charakterizovat jako cestovní pracovní nástroj, který při uvedení na trh primárně směřoval do business segmentu. Právě toto zařazení z něj dělá kvalitní notebook s velikostí 12,5“. Ten pohodlně strčíte do tašky a můžete vyrazit. Kompaktnost a mobilita však nejsou jedinou výsadou Dell Latitude E7250.

Přehled modelů Dell Latitude E7250 aktuálně v prodeji.

Dell Latitude E7250

Důraz je kladen na preciznost samotného zpracování. To znamená, že můžete počítat s vnějšími materiály v podobě hořčíku a hliníku. Víko z uhlíkových vláken pak přispívá k celkové pevnosti a odolnosti této části notebooku. Přitom vnitřní část Dell Latitude E7250 působí na omak velice příjemným a měkkým dojmem. Z ochranných prvků lze zmínit ještě sklo Gorilla 3 u verze s dotykovým displejem.

Notebook Dell Latitude E7250 na první pohled prezentuje robustnější schránku, za nímž se však skrývá dobře stavěné tělo. A to při pravidelném a častém přenášení rozhodně oceníte. Při tomhle všem se nezapomnělo na reprezentativní design.

Klasická verze Dell Latitude E7250 má rozměry 310,5x211x17,8 mm, provedení s dotykovým displejem je o něco větší. Hmotnost se pohybuje kolem 1,25 kg.

Malý cestovatel s dostatečnou konektivitou

I když se Dell Latitude E7250 prezentuje malým tělem o velikosti 12,5“, v žádném případě není opomenuto, k čemu je tento model primárně určen. Při práci budete rozhodně vyžadovat několik volných slotů pro připojení nejčastějších periferií. A v tomto směru vás Dell Latitude E7250 nezklame.

Vpředu vzhledem k celkově laděnému vzhledu najdete pouze reproduktory. Naopak zadní část už bude bohatší. Je to LAN, HDMI, dva porty USB 3.0 a konektor pro napájení. S přihlédnutím k velikosti notebooku neočekávejte žádnou mechaniku. Vlevo je to čtečka karet SmartCard a vpravo SD čtečka, kombinovaný audio konektor, mini DisplayPort, jeden port USB 3.0 a zámek Kesington. Na „pracanta“ tohoto typu naprosto dostačující výbava.

Příjemná a pohodlná práce s Dell Latitude E7250

Dell Latitude E7250 zezadu

Co bude asi většinu potenciálních zájemců o tento notebook zajímat je to, jak se s takto malým tělem pracuje? Nutno podotknout, že dobře. K dispozici budete mít kvalitní displej, který v případě dotykové obrazovky nabízí FullHD rozlišení 1920x1080 pixel. Bez dotykové vrstvy je to dostačující rozlišení 1366x768 pixel. V tomto směru lze zmínit přijatelné a široké nastavení jasu, hodnotu 360 cd/m2 a kontrast 697:1. Jediné drobnější mínus můžete zaznamenat ve venkovním prostředí kvůli lesklému displeji.

Hned pod displejem na vás čeká druhá část tohoto pracovního nástroje, jíž je klávesnice. Ultrabook Dell Latitude E7250 s velikostí 12,5“ má dokonalé rozložení kláves, které mají velikost 1,5 cm a jsou mezi sebou vzdáleny asi 3 mm. To je optimální i díky velice příjemné zpětné vazbě. Navíc se nemusíte omezovat při práci v noci, protože notebook disponuje dvěma stupni podsvícení.

Nechybí dostatečně veliký TouchPad s velikostí 11,5 cm, dvě funkční tlačítka nebo snímač otisku prstů v pravém dolním rohu těla.

Výkon, který vás na cestách rozhodně neomezí

Notebook Dell Latitude E7250 byl primárně určen pro business třídu, čemuž pochopitelně musí odpovídat patřičný výkon. A v tomto směru se tento model nedá rozhodně zahanbit. Čipová sada Wildcat Point LP, vyrovnávací paměť 3 MB až 8 MB a použití procesorů Intel Core i3, Intel Core i5 a Intel Core i7. Když si k tomu připočtete ještě operační paměť 2 GB až 16 GB prostřednictvím dvou slotů SODIMM, tak si v tomto směru přijde každý na to své. Paměti DDR3L SDRAMM pracují na frekvenci 1 600 MHz.

Co byste měli ještě vědět?

Pro úplnost je vhodné zmínit pár dalších informací souvisejících s celkovou výbavou Dell Latitude E7250. Při používání tohoto notebooku se můžete spolehnout na dva reproduktory o výkonu 2 W, k dispozici je integrovaná grafická karta Intel HD Graphics 5500, nechybí bezdrátové Wifi, Bluetooth 4.0 a webová kamera. Vzhledem k velikosti Dell Latitude E7250 je třeba počítat s SSD disky, které nabývají kapacit 128 GB nebo 256 GB.

Tento model v dnešní době rozhodně není za zenitem a těm kdo hledají malý pracovní nástroj má stále co nabídnout.

Přehled modelů Dell Latitude E7250 aktuálně v prodeji.

Dell Latitude E7250 Dell Latitude E7250 zezadu