Malý, lehký, skladný, a ještě v prémiové kvalitě. Tohle všechno a mnohé další v sobě skrývá notebook Dell Latitude E7270, který se kdysi stal pomyslným králem malých ultrabooků společnosti Dell. Dnes se na něj podíváme trochu z blízka.

Všechny repasované notebooky Dell Latitude E7270

Dell Latitude E7270 je představitelem malých ultrabooků o velikosti 12,5“. Model, který vám pomůže při obchodní jednání a bude vám společníkem na cestách. Sází především na svou mobilitu a preciznost zpracování.

Kvalita, kterou si oblíbíte

Dell Latitude E7270

Preciznost vyhotovení je opravdu na vysoké úrovni. Elegantní kovové závěsy displeje, základna se zaoblenými hranami, konstrukce vyrobená z hořčíku, dojem pryžového povrchu a lehkost.

Tohle všechno tlačí Dell Latitude E7270 mezi elegantní a designově atraktivní modely, navíc pevné a odolné. Právě kovové části notebooku budí asi největší dojem podepisující se na celkové bytelnosti. S tímto modelem můžete cestovat denně a ani po dlouhodobém používání nezpozorujete žádné opotřebení.

Malá velikost 310,5 x 215,15 x 18,85 mm, nepostřehnutelná hmotnost 1,26 kg, a hlavně možnost otevřít displej až o 180°. Tohle jsou detaily, které si na Dell Latitude E7270 zamilujete. Pojďme se ale podívat pod jeho skořápku.

Šestiřádková klávesnice potěší každého

Klávesnice je usazená do opticky zajímavé prohlubně těla notebooku. Moderní design tlačítek koresponduje s jejich logickým rozmístěním, velikostí a příjemným povrchem. Velikost tohoto modelu 12,5“ je předzvěstí toho, že s numerickou klávesnicí nemůžete počítat. I když to je u cestovního nástroje těchto rozměrů naprosto pochopitelné.

Klávesnice je navržena tak, že po opření zápěstí na notebook vás nikde nic netlačí a vše je, jak má být. To se týká i zpětné reakce kláves. V případě, že budete pracovat v šeru nebo v noci, přijde vám vhod i dvoustupňové podsvícení. Vpravo nad klávesnicí se nachází pouze jediné tlačítko pro zapnutí notebooku a na stejné straně pod úrovní klávesnice je čtečka otisku prstů. Jeden z mnoha bezpečnostních prvků, jímž se Dell Latitude E7270 pyšní.

Ochuzeni pochopitelně nebudete ani o TouchPad se dvěma „gumovými“ tlačítky pod ním, jež vám nahradí plnohodnotný pohyb myší.

Z displeje nebudete zklamaní

Dell Latitude E7270 klávesnice

Ve prospěch modelu Dell Latitude E7270 hovoří také displej o velikosti 12,5“. Nejčastěji je využíván s dostatečným HD rozlišením čili 1 366 x 768 pixel. Společnost Dell však uvedla na trh i variantu s Full HD displejem, tedy s rozlišením 1 920 x 1 024 pixel, včetně možnosti zakoupení verze s dotykovou obrazovkou. Pro běžnou a přehlednou kancelářskou práci vám HD rozlišení při takové velikosti notebooku stačí. Nejlépe se vám s matným displejem bude pracovat ve stínu, ale i na nepřímém slunečním svitu si přijdete na své.

I když je Dell Latitude E7270 určen pro business třídu, rozhodně neslouží pro náročné grafické operace. Proto je běžně dodávána integrovaná grafická karta Intel HD Graphics 520.

Nejenom elegantní, ale také výkonný

V případě notebooku Dell Latitude E7270 lze hovořit o zařízení, které je spojeno s high-end funkcemi a technologiemi. Použity jsou procesory Intel Core šesté generace, jež mohou dosahovat modelové řady Intel Core i7. Je však pravdou, že naprosto dostačující volbou je Intel Core i5.

K tomuto procesoru si připočtěte ještě operační paměti nové generace DDR4 pracující na frekvenci 2 133 MHz. I ty se kladně podepisují na zpracování nejrůznějších výpočetních operací. Díky dvěma dostupným slotům v notebooku máte možnost vložit až 16 GB operačních pamětí.

Pokud jde o pevné disky, tak jednoznačně vedou SSD varianty, ať už je to SATA, NVMe PCIe a SED SSD. Maximální kapacita disku, jakou osazoval výrobce byla 512 GB.

Příjemná konektorová výbava

Dell Latitude E7270 otevřený

Když už znáte přednosti notebooku Dell Latitude E7270 a víte, že jde o skutečně elegantního a výkonného pomocníka pro každodenní práci, měli byste znát ještě to, jaké možnosti připojení vám přináší. A to nejenom na cestách.

I přes jeho malou velikost oceníte konektorovou výbavu. Ta je situována především do zadní části. Tam ji tvoří dva porty USB 3.0, HDMI, LAN a v neposlední řadě také napájecí konektor. Vpravo najedete ještě univerzální konektor pro sluchátka a mikrofon, čtečku SD karet a port USB 3.0. Vlevo je situován zámek Kensington a čtečka SmartCard. Nic více se sem nevešlo, protože velkou část zabírá žebrování větráku.

Navržen pro maximální funkčnost

Dell Latitude E7270 je určitě představitelem zařízení zaměřených na celodenní produktivitu. Efektivně zpracované šasi s dostupnými porty a rychlou kompatibilitou. Dell, to je hlavně svoboda bez drátů, vysoká míra zabezpečení, snadná spravovatelnost a maximální spolehlivost.

Všechny repasované notebooky Dell Latitude E7270

Dell Latitude E7270
Dell Latitude E7270 klávesnice